Mój ogródeczek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Wszyscy nażekają ,że u Nich zima ,śnieg a u mnie piękna pogoda :-D .Wiosna buchneła pełną parą :lol:
:lol: :rotfl: :lol: ;)
Załączniki
styczeń 2012 105.jpg
styczeń 2012 096.jpg
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogródeczek

Post autor: lilia0405 »

Jolu chyba pryma aplis :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Zenia »

Na taką wiosnę nie dam się nabrać...było by zbyt pięknie. :rotfl: . Buchnęło, ale tym białym na które nie mogę już patrzeć. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

mamina pisze:Wszyscy nażekają ,że u Nich zima ,śnieg a u mnie piękna pogoda :-D .Wiosna buchneła pełną parą :lol:
:lol: :rotfl: :lol: ;)
Tylko szkoda, że w ubiegłym roku tak buchnęła :lol:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Lilu -czekałam właśnie z tą wiadomaścią do 1 kwietnia ;)
Zeniu-u mnie też buchneło białym ,padało wczoraj cały dzień .Musimy cały wjazd odśnieżyć :przestraszony: żeby wyjechać z garażu .Spalimy to co nabiliśmy w sobotę i wczoraj :lol:
Danusiu- oglądałam zdjęcia z ubiegłego roku ,jaką mieliśmy wiosnę i nie mogłam się powstrzymać :lol: /1 kwietnia/
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

U mnie ogród przykryty jeszcze gróbą warstwą śniegu ,a powsadzane kwiatuszki do doniczek i krzaczki kupione już w doniczkach rosną w piwnicy :-(
Załączniki
Tak dzisiaj wygląda mój ogród
Tak dzisiaj wygląda mój ogród
Obraz 072.jpg
liliowce
liliowce
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Zenia »

Jolu...u mnie to samo. ;) . Niektóre zakupione trzymam w piwnicy, inne w domu..niemniej wszystkie na potęgę potrzebują słonka. Trochę w tym mojej winy bo niektóre za wcześnie wysadziłam do ziemi. Kto by przypuszczał że wiosna zrobi nam aż takiego psikusa. :kwasny: . Teraz tylko trzymać kciuki aby roślinki za szybko nie rosły i jakoś dotrzymały do tego upragnionego ciepełka. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogródeczek

Post autor: lilia0405 »

Kochane ponoć jeszcze tydzień a będzie wiosna. A widział fotki z Żuław u kobitki w ogrodzie cebulowe pięknie kwitną to może już zaniedługo u nas. Ja też się borykam z tymi gośćmi na parapetech. :przestraszony:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

W tym roku zima nie chce odpuścić, a "parapetowce" na siłę wymagają słońca.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Zenia »

lilia0405 pisze: Ja też się borykam z tymi gośćmi na parapetech. :przestraszony:
I ja, i ja... :lol: Już nie wiem na co patrzeć na to co na parapetach czy co za oknem. Prawdę powiedziawszy jedno i drugie mnie denerwuje. ;) . Nie do uwierzenia...przecież nowe roślinki zawsze cieszyły, tylko zawsze o tym czasie były już na działce. Teraz nawet w domku boję się je zostawić. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogródeczek

Post autor: lilia0405 »

Zenia pisze:. przecież nowe roślinki zawsze cieszyły, tylko zawsze o tym czasie były już na działce.
Oto chodzi, że były już na działce albo na balkonie a nie w domu :shock: , ale Zeniu już niedługo, czuć wiosnę :lol:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

U większości już wiosennie , kolorowo ,prace ogrodowe rozpoczęte ,a i co nieco wysiane do gruntu . Ja mam jeszcze bardzo mokro i ziemie całkiem nie rozmarzła .Dzisiaj popadał ciepły deszczyk i ładnie wszystko ruszyło/ no może nie wszystko przezimowało / ale z pracami muszę jeszcze poczekać.
Byłam dzisiaj na targach w Katowicach -Bytkowie jednak totalna klapa .Kupiłam ..... 10 cebul lilii po 2,5 i 6 sadzonek bratków :lol: , żeby nie wracać bez niczego .
Coś tam u mnie też już kwitnie :-D
Załączniki
Obraz 080.jpg
Obraz 083.jpg
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

Gdy patrzę na kwitnące krokusy to wzbiera we mnie chęć na powiększenie kolekcji :mrgreen: Ale ciągle się zastanawiam. Chociaż przez krokusowy podarunek i ja je mam :hyhy: Ale tylko fioletowe. :)
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Frania »

Białe krokusy to raczej rzadko widuje się w ogrodach,U Ciebie duża kępka i taka śliczna,
Ciekawe jakie to lilie kupiłaś.Czy one już wypuszczają liście.Moje już niedługo zakwitną,Stanowczo za wcześnie wsadziłam do donicy.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Danusiu ,krokusów mam kilka kępek ,ale dopiero zaczynają kwitnąć .Ja mam problem z gatunkami,nazwami :mrgreen: Mam pozapisywane w zeszycie ,ale i tak czasami kupię jakieś mixy bez nazwy tanio i dużo :-D
Franiu - lilie kupiłam bez nazw ,prosto ze skrzynek ,do których były tylko doczepione fotki i na podstawie nich wybrałam ,a jakie będą to się okaże .3 szt to nowość w Polsce i na fotkach wyglądały bardzo ciekawie ,tylko czy będą właśnie takie to zobaczymy latem :-D
Załączniki
Obraz 085.jpg
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ