Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Iga51 »

Lilko, ale się u Ciebie dzieje. Cudownie kolorowo, a jak czyściutko w ogrodzie. I tyle własnych roślinek. Te chyba cieszą najbardziej. Podziwiam.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Liluś, te wieczorne fotki są bajeczne, przesycone kolorami, jak tak wymieniałaś co budzi się do życia, to jakbym patrzyła na swoje - borówki, prymule, sasanki, migdałek, pęcherznice, kalina koralowa :mrgreen: a z liliami mam to samo, wychodzą w niespodziewanych miejscach i uważnie się rozglądam przy plewieniu, żeby ich nie zdeptać ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Nutka13 »

Lilu,nic tylko podziwiać,pięknie kolorowo i bardzo czyściutko,porządeczek że hej,zachwyciłam się Twoimi żonkilami.Są cudne.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Anka2803 »

Pięknie , czyściutko ,dużo Ci kwitnie :-D żonkile śliczne kupiłaś :-P
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Oj dawno mnie nie było :shock: Ciężko mnie wszystko ogarnąć lat więcej, sił mniej oj nie dobrze :-/ Kochane porządeczek to historia :lol: zielsko na potęgę rośnie. Dzisiaj jak poszłam po deszczu wczorajszym to załamka :zalamany: zielsko na pierwszym planie :( W weekend majowy zrobiłam sobie wycieczkę do mamy i z robotą zostałam w tyle. Muszę jeszcze zerknąć na pogodę jaka pogoda jutro i w sobotę , bo nastawiam się na pracę na działce. Jeszcze na dokładkę zaczęłam rehabilitacje na ten mój łokietek :roll: i 2 godziny w plecy ile to by można zrobić :rotfl:
Trochę fotek no niestety nie dzisiejszych bo padł mi aparat, gapa ze mnie :oops:
oczywiście zacznę od sasanek, już powoli przekwitają i znowu czekanie :-/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bergenie w tym roku nawet mnie mile zaskoczyły, mam ich nawet sporo i sporo zakwitło :hurra:
Obrazek
miniaturkowe irysy też cieszą oczy
Obrazek
kolej na tulipanki, te co nie zżarły gryzonie ładnie zakwitły
Obrazek
malusie tulipanki
Obrazek
miodunka cały czas obsypana kwieciem
Obrazek
trzy przystojniaki :)
Obrazek
szafirki jak ja je lubię w takiej gromadzie
Obrazek
prymulkowo
Obrazek
na koniec migdałek, teraz już więcej zielonego jak różowego, fotki sprzed weekendu
Obrazek
Dziś na tyle lecę jeszcze chwilke Was poczytać, i spać rano na działkę o ile pogoda pozwoli
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: mmmm5 »

Czekałam na zdjęcia Twoich sasanek, przepiękne !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Tak, sasanki słodkie. Mam takie same kolory i mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miała też takie okazałe kępy
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Czekałam na zdjęcia Twoich sasanek, przepiękne !
A z moich kolorowych sasanek zostały fioletowe. Zauważyłam jakieś siewki to może będą inne kolory. U Ciebie niektóre kwiaty kwitną, a u mnie już przekwitaja.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Mandragora »

Śliczne tulipany. Ale od dłuższego czasu oglądając forumowe ogródki dochodzę do jednego wniosku „ zakochałam się w sasankach” :rotfl: :rotfl: :D Trzeba będzie coś z tym zrobić :hyhy: ;)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Anka2803 »

uwaga :...sasanki-a to forumowa choroba :lol: szybko się rozprzestrzenia ...i nie ma na nią lekarstwa :rotfl: :rotfl: :rotfl:
bergenia u mnie idzie w liście ... co jej zrobić by miała więcej kwiatów :?: jak ma Twoja :->
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Moje sasanki już się puszą ,posypałam wokół nich ziemię ogrodową to może znowu będzie kilka siewek . Prymulki tez już są śliczne a byliny szybko pną się do góry , piwonie mają sporo pąków a mój najwcześniejszy liliowiec już zaczyna kwitnąć . Zielsko też rośnie ,deszcz od czasu do czasu dopaduje a nad głową świeci słoneczko że nie chce się wracać do domu .. W ogrodzie robi się pięknie ..
Użytkownik Usunięty

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Kwiatowy raj - nazwa idealna Lilu bo masz piękne kwiaty, a tymi chwastami się nie przejmuj - bo one i tak zawsze będę, dziś je usuniesz a za chwile pokażą się maleńkie nowe :evil: ....to taka syzyfowa praca..Załóż różowe okulary tylko z możliwością oglądania swoich pięknych roślin i będzie dobrze. :lol:
Wiem, wiem dobrze to powiedzieć - bo mnie też one wkurzają- ale czasem trzeba odpuścić (tylko na chwilę).
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

To się napisałam i poszło w przestworza netu :-( :lol: Piątek sobota pracowite dni na działce. Pogoda dopisała i było super, choć dzisiaj kosteczki czuje, oj czuje. :lol: Popielone , oczywiście nie wszystko, bo zielsko szybsze od mnie :zalamany: Posadziłam paprykę z własnego siewu. Ogórki posiane. O :orany: zapomniałam o koprze. popryskałam nektarynkę, bo dopadła ją kędzierzawość. I tak na zmianę grabie, motyczka, szpadel i małe grabeczki szły w ruch,. :lol: Jedne kwiatuszki przekwitają inne zaczynają :) byliny pną się do góry .
Obrazek
orliki
Obrazek
dąbrówka rozłogowa
Obrazek
kamasje
Obrazek
kamasje z wielosiłem, za dużo niebieskiego trzeba coś przesadzić, ot jakoś tak wyszlo ;-)
Obrazek
co to może być, czy to cebulica dzwonkowata :niepewny:
Obrazek
kocimiętka tworzy dywaniki
Obrazek
było kilka cebulek, choć jeden się zachował ale z trzema łodyszkami -szafirek
Obrazek
Dzisiaj królował niebieski :lol:
Joasiu okularki mam tylko nie różowe, może za każdym razem jak będę szła na działkę to je czymś różowym maźne :lol: Masz racje, że z tym zielkiem to praca syzyfowa, ale ta praca nam odpowiada, choć nie raz doprowadza nas do nerw :lol:
Janinko jak ładnie na działce to nawet nie chce iść się do domu
Aniu u mnie bergenie co w tym roku mają więcej kwiatów w sumie nic nie robiłam, może dać im coś z potasem.
Justynko z czasem to tych kwiatowych miłości będzie przybywać :lol:
Danusiu te fioletowe to chyba najmocniejsze, życzę Ci aby siewki okazały się innymi kolorkami.
Agnieszko i tak będzie, kępki będą się powiększać.
Marysiu i sie doczekałą :) sasanki to super kwiatki do fotografowania.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Udała Ci się ta niebieska sesja Liluś, wszystko bujnie rośnie. Kamasja cudna, mam ją też u siebie, ale na razie tylko dwa kwiatki, bo to nowa cebula
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Takie liliowe i u mnie kwitną ,kamasję dokupiłam jeszcze ciemniejszą ale jeszcze nie kwitnie . Sasanki to już duże kępy ,może będziesz miała siewki i nowe krzaczki .. Orliki i u mnie zaczynają kwitnąć i mam sporo siewek bo nie ścięłam szybko przekwitniętych kwiatów .. U mnie deszcz wczoraj znowu wszystko ładnie podlał i dzisiaj mogę dalej przesadzać roślinki w puste miejsca po cebulowych ..
ODPOWIEDZ