ogród Anki 2803

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Krysia »

Ładny ten dziurawiec i rudziaste rudbekie i różyczki. U nas plus 36, trochę za dużo już tego upału.
Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: ogród Anki 2803

Post autor: lawender »

Pięknie kwitną kwiaty, naprawdę nie widać suszy w Twoim ogrodzie:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród Anki 2803

Post autor: mmmm5 »

Dzielżan Aneczko u Ciebie w rozmiarze jaki lubię :rotfl: :rotfl:
Ja też mam studnię tylko ze 30m niżej i 40m dalej niż moje kwiatki, transport za pomocą pompy też kosztuje .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: ogród Anki 2803

Post autor: alokazja7 »

:) Aniu,jakie bogactwo roślin u Ciebie,ogród bardzo zadbany-pozdrawiam. :) :)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Marysiu tylko żółty jest słusznego wzrostu, ciemny jest sporo niższy , a szkoda;-);
podlewanie niestety kosztuje, ale ja wiosną posadziłam sporo krzewów i szkoda mi było ich stracić , tak ,że coś za coś , u mnie taniej wychodzi ze studni pompą.

Cecylio ... bo ja mam taką chorobę zakupową :lol: , najpierw kupuję potem myślę ,gdzie posadzić ;)

Krysiu od dwóch dni mam chłodniej ,ale susza dalej trzyma , dziurawiec leniwy mi się trafił , żałuje mi kwiatów ;-)

Olu , Beatko , Danusiu ,dziękuję ,za oglądanie moich kwiatów :-D ,

Dzisiaj zebrałam ...aż dwa nasiona piwonii krzewiastej różowej - jutro wsieję ... i poczekam czy wykiełkują
Obrazek

iglaki nie podlewane ,ale się trzymają
Obrazek
jaśminowiec aureus trochę podrósł..a te jego jasne listki... :-P
Obrazek
rozplenica
Obrazek
turzyca- jednak dla niej za sucho
Obrazek
i takie dwie rosły przy lesie ...
Obrazek
Obrazek
i tatarak trawiasty..podlewam
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród Anki 2803

Post autor: mmmm5 »

Aneczko, a gdzie Ty znlazłaś te nasionka piwonii ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Marysiu ja mam jedną taką piwonię i zostawiłam 3 nasienniki , wczoraj się otworzyły i były tylko te dwa nasiona , reszta była pusta, za sucho było :-/ ; ja lubię siać to się "pobawię"
U mnie dzisiaj popadało :rotfl: :rotfl: :rotfl: , przed południem , :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród Anki 2803

Post autor: tadek »

.
A czorne te nasionka jak wungiel! :szok:
One są z natury tak duże, czy powiększyła je fotka? :hyhy:

Anulu, czy czytałaś artykuły we wszech wiedzącym wujku Google na temat wysiewu nasion piwonii krzewiastej? Ja przeczytałem jeden, i od razu mina mi zrzedła... :/

Życzę Tobie cierpliwości i SUKCESU! :super:


Cytuję:
Od dziesięciu lat uprawiam piwonię krzewiastą. Bardzo bym chciał ją rozmnożyć, lecz to mi się nie udaje. Krew nie rozdziela się a nieliczne nasiona, które uzyskuję nie chcą kiełkować.

o. Piwonie krzewiaste rozmnaża się przez wysiew nasion lub szczepienie. Nasiona wysiewa się tuż po zbiorze a na pierwsze siewki trzeba czekać niekiedy do 3 lat. Po kolejnych kilku latach otrzymuje się pierwsze kwitnące krzewy, które nigdy jednak nie powtarzają cech roślin matecznych. Częstym, więc sposobem rozmnazania piwonii krzewiastej jest szczepienie jej w klin na korzeniach piwonii chińskiej lub lekarskiej, najlepiej na początku września lub w okresie zimy. Rośliny po zaszczepieniu sadzi się do doniczek dość głęboko, tak, aby miejsce szczepienia znajdowało się pod ziemią i ustawia w jasnej i chłodnej piwnicy lub dołuje w inspekcie. Jeśli obie części, tj. zraz i podkładka dobrze się zrosły, wówczas piwonie można przesadzić do ogrodu. Piwonię krzewiastą można też rozmnożyć z sadzonek pędowych, które ścina się pod koniec lipca ze starszych, nieco zdrewniałych pędów. Sadzonki wierzchołkowe lub śród pędowe z dwoma węzłami po potraktowaniu ukorzeniaczem AB, ukorzenia się w lekkim podłożu z domieszką piasku. Najłatwiej rozmnaża się piwonię krzewiastą poprzez odejmowanie samodzielnie ukorzenionych, odrastających pędów bocznych.


Źródło cytatu ...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród Anki 2803

Post autor: mmmm5 »

W zeszłej jesieni przesadziłam piwonie bo przeszkadzały w oglądaniu innych roslin w tym roku kwitły ale tak na 20%
zobaczymy co będzie w 2016 ...
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Tadziu nasiona piwonii są spore i czarne :lol: :lol: :lol: , mam z własnego siewu już takie piwonie , ale jak dotąd z kupionych nasion ,teraz będę testować własne ;)

Marysiu najważniejsze,że kwitły , bo one potrafię sobie zrobić paroletnią przerwę jak coś im nie podpasuje :-D

Dzisiejszy dzień chłodny i z zimnym wiatrem co chwila słońce chowa się za czarnymi chmurami ,ale padać nie chce :-(, wyszłam na chwilę z aparatem
liliowiec po krótkiej przerwie pokazał kwiaty i powojnik od Danusi-Nutki
Obrazek
na tę rabatę dosadziłam parę floksów
Obrazek
i jeszcze jedna rabata .. nie patrzcie na czarne zakrycie kompostownika .. za kilka lat mam nadzieję nie będzie go widać :->
Obrazek
rozchodnik powoli nabiera koloru
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród Anki 2803

Post autor: mmmm5 »

Kasandrę masz czyli powojnik bylinowy to moja ostatnia miłośc ze względu na przepiękny zapach !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

:mrgreen: mam jak już wcześniej pisałam od Danusi-Nutki , od wiosny sporo urósł i właśnie kwitnie :-P , a dzisiaj od rana u mnie pada i zimno :| deszcz potrzebny ... ale takie ochłodzenie to nie bardzo :roll:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Elzbieta M »

Aniu , kompost na działce nieoceniony , więc nie tłumacz się , po prostu go masz. A pogoda i u nas się zmieniła , strasznie zimno i wietrznie - mówią , że w górach spadł śnieg.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Iga51 »

Witaj Aniu. Bardzo mi się podoba powojnik bylinowy. Też chętnie bym go u siebie widziała.
Widzę, że Twoje hosty jeszcze piękne. Moje tak wyglądają tylko te, które rosną w cieniu. Większość mam jednak w słońcu i liście już żółkną. Czeka mnie całkowita przeróbka. Rabata z hostami zostanie przeniesiona pod lasek, a na ich miejscu wysadzę trawy ozdobne. Im nawet susza nie zaszkodziła, niech więc rosną w słońcu.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Elu tylko u niektórych to on estetycznie wygląda...a ten mój nie za bardzo :->

Igo jak się rozrośnie to się podzielę, hosty przeniosłam w zeszłym roku do cienia tam mam mało słonka to i liście są ładne :-P , za trawami też się rozglądam , kupiłam Miskant olbrzymi i zastanawiam się gdzie go wsadzić, bo różne opinie na jego temat piszą :-D

Dzisiaj trochę słonka się pokazywało ,ale dalej zimno i chmury ...
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ