Mój ogródeczek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

U mnie była solidna zawierucha więc podlało i zapowiadają następne. Ale trudno wytrzymać 35 stopniowe upały :shock:
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Asterka »

U mnie jest bardzo sucho. Chyba od dwóch tygodni nie spadła ani kropelka deszczu. Z zazdrością słucham przez radio, że spodziewane są w różnych rejonach kraju burze lub przelotne opady. Nie mogę się już doczekać na deszcz. :rozpacz: Na działce podlewam, co mogę, ale floksy trochę więdną, a trawa na trawniku wygląda bardzo nieciekawie.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Zenia »

Jolu..piękne lilie, także czeka mnie ich przesadzanie. Podobają mi się tygrysie ale to one są przyczyną mojego częstego przesadzania lilii. Bardzo one płodne i w szybkim tempie zagęszczają moją liliową rabatkę. :lol: . Po mimo upałów wszystko u ciebie ładnie kwitnie. Cudowne róże. Moje w tym roku lichutkie. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Danusiu , u nas w niedzielę postraszyło dwoma kroplami deszczu i na tym się skończyło . Zostało podlewanie :-(
Asterko , ja też podlewam w miarę możliwości kwiaty i krzewy , ale trawnik zwłaszcza w części za domem wygląda tragicznie .Trudno ,będzie się regenerował a za wodę muszę płacić ,bo została mi tylko wodociągowa.
Zeniu , ja mam do przesadzenia jeszcze liliowce ,bo oglądając u Danusi ,to widzę ,że powsadzałam je zbyt blisko siebie. Jeszcze hortensja ogrodowa też do przesadzenia w jeszcze bardziej cieniste miejsce .
Mam kilka dni urlopu ,a pogoda pozwala tylko na podlewanie w nocy i nic więcej z prac ogrodowych to sobie siedzę w cieniu na schodkach i planuję to przesadzanie :lol:
Załączniki
hortensja Annabelle -krzewiasta- ma ogromne kwiaty
hortensja Annabelle -krzewiasta- ma ogromne kwiaty
hortensja bukietowa Silver Dolar
hortensja bukietowa Silver Dolar
hortensja wiechowata Le Vasterival-Great Star Label
hortensja wiechowata Le Vasterival-Great Star Label
Le Vasterival
Le Vasterival
hortensja bukietowa Grandiflora
hortensja bukietowa Grandiflora
Floksy
Floksy
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Zenia »

Jolu..cudowne hortensje. :padam: . Moja nie jestem pewna odmiany ale chyba ogrodowa ( kwitnie na różowo ). To znaczy co roku kwitnie trzema, czterema kwiatkami a jest to już dość pokaźny krzak. Dla mnie to zbyt mało kwiatków, podczas gdy u innych ta sama cała obsypana kwiatkami. :lol: Czytam i czytam na temat hortensji i niby wychodzi że spełniam wszystkie warunki jakie potrzebuje..a jednak coś nie tak. ;) Patrząc na twoje hortensje mimo to bierze mnie ochota na inne odmiany. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogródeczek

Post autor: wasilewska101 »

Ja muszę przesadzić Anabelę , rośnie w bardzo suchym miejscu i szybko zasycha ,nawet liście .. Podoba mi się ta dolar , ma ładne kwiaty . moje różowe ogrodowe też mają po kilka kwiatów i na jesieni je przesadzę trochę w cień .może mają za słonecznie ..
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Zeniu ,Janinko hortensje ogrodowe są bardziej kapryśne od bukietowych . Na sąsiedniej ulicy jest piękna kolekcja ogrodowych ,ale wszystkie rosną w cieniu domu od strony północnej. Mają słońce tylko rano.Nie są okrywane na zimę a ich właścicielka jest ,jak sama się nazywa hortensjowo zakręcona .
Ja postawiłam na bukietowe . Nie przemarzają i zdobią ogród do jesieni . W ubiegłym roku nie podsypałam nawozem zakwaszającym i ucierpiały liście .
Załączniki
jeszcze raz a Silver Dollar
jeszcze raz a Silver Dollar
bukietowa Limelight szykuje się do kwitnienia .
bukietowa Limelight szykuje się do kwitnienia .
mój parapetowy kwiatuszek
mój parapetowy kwiatuszek
różyczka Bad  Birnbach
różyczka Bad Birnbach
lilia tygrysia Flore Pleno
lilia tygrysia Flore Pleno
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

Pomimo upałów bardzo dobrze radzą sobie kwiatki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Danusiu - zamiast kupić sobie jakąś zachciewajkę do ogrodu to będę musiała zapłacić za wodę :kwasny:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek

Post autor: Danka »

mamina pisze:Danusiu - zamiast kupić sobie jakąś zachciewajkę do ogrodu to będę musiała zapłacić za wodę :kwasny:
W tej chwili chyba większość z nas tak ma. Na polu nie podlewam ale w przedogródku i azalie wczoraj podlewałam ;-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogródeczek

Post autor: lilia0405 »

Jolu parapetowy kwiatuszek oczywista śliczny :-) Moja niestety nie wyleguje się na parapetach, bo jest strachliwa strasznie. ;-) Tez mi się podobają bukietowe, jakos wygladaja na mniej kapryśne. Jesienia muszę się rozejrzeć za nimi. Kolorek floksa obok białego bardzo fajny, niestety moje floksy odnawiają się po zalaniu.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogródeczek

Post autor: wasilewska101 »

Piękne hortensje ,moje też kwitną ale już im listki schną bo strasznie sucho .. Nadają deszcze ale do mnie jakoś nie chcą dojść ,mimo podlewania wszystko wygląda na przysuszone , Floksy całkiem już przyschły i ich przycięłam ,przesadzę ich teraz w cień jak popada ,, bo na razie to tylko poruszam między kwiatami bo zielsku nie przeszkadza upał i rośnie sobie w najlepsze ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogródeczek

Post autor: lilia0405 »

PUk puk czyżby Jola na urlopie ;-) bo do szkoły to chyba nie poszła :lol: Bo podlewać to już chyba nie podlewa u mnie ostatnio spadło sporo deszczu, ale akurat. A może zalatan tak jak ja bo ja ostatnio z niczym nie moge zdążyć. :kwasny:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogródeczek

Post autor: mamina »

Witam po przerwie i mam nadzieję ,że w tym roku będę mogła aktywniej uczestniczyć na forum :-)
Przywitam się wiosenne w środku zimy . Zdjęcia ,jak widać z datownika są z dzisiaj .
Załączniki
IMG_0009.JPG
IMG_0014.JPG
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogródeczek

Post autor: wasilewska101 »

U mnie tez tak była a teraz trochę jest przykryte śniegiem . Na dworze mroźno i wietrzno , gdyby nie ten śnieżek pewnie by wymroził znowu ki,ka kwiatów ..
ODPOWIEDZ