Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

JaDorka pisze:
yen22 pisze:Moja "luteus" wypuściła dwa długie pędy, czy mam je teraz ściąć?
Myślę, że jeśli chcesz, by była gęściejsza, to raczej tak. Ja za radą Małgosi zrobiłam dzisiaj postrzyżyny moich świeżo posadzonych pęcherznic. Tak jak Małgosia radziła, nie bałam się :mrgreen: Przycięłam wszystkie trzy tak, żeby były w miarę jednakowej wysokości, a teraz będę czekać na rozkrzewienie :) Może więc Jolu też zaryzykuj :)
W takim razie przytnę także swoją DIABOLO :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Fajne te pęcherznice i chyba będę w stanie się na nie pokusić bo coraz bardziej mi się podobają. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Jak się rozrosną dadzą przepiękną kolorową plamę na trawniku, pierwszą nabyłam przypadkiem w Książu na targach kwiatów już parę lat temu, spodobały mi się liście. Pomalutku co roku ją przycinałam i rozrosła się przeokropnie, jest w kolorze żółtym. Drugą nabyłam w tamtym roku bordową, już ją w tamtym roku przycięłam, teraz zrobiłam to drugi raz, ładnie się rozkrzewia. Mało tego ukorzeniłam jeszcze jedną bordową z tej uciętej w tamtym roku, jest malutka, ale ładnie rośnie i też niedawno ją przycięłam już drugi raz, bardzo łatwo się ukorzenia z gałązek zielnych :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Ja też mam dwie pęcherznice - żółtą i bordową. Wspaniale się rozrastają i tak jak pisze Małgorzata 124 są to piękne kolorowe plamy w ogrodzie. Ta rabatka to będzie niezły widoczek. :mrgreen:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Nie było mnie kilka dni, więc spieszę odrobić zaległości, by odpowiedzieć i podziękować za wszystkie odwiedziny.

Co do luteusów, to tak je "ogołociłam"
Obrazek

Po tygodniowej nieobecności na działce, trochę się zadziało, co mnie ogromnie cieszy.

Zakwitła budleja, bardzo podoba mi się jej kolor
Obrazek Obrazek
Niespodziankę zrobił mi mój ulubiony wiosenny kwiatek - pełnik, zakwitł drugi raz w rym roku
Obrazek
Rozszalała się również ożanka na skalniaku
Obrazek
Zaczynają kwitnąć drugi raz ostróżki niebieskie, biała dopiero debiutuje
Obrazek Obrazek
Jak to miło witać takie zmiany po krótkiej nieobecności, aczkolwiek to jeszcze nie wszystkie, jutro wkleję pozostałe zdjęcia :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Pęcherznice odpłacą się za "ogołocenie" ze zdwojoną siłą :-D... Kwitnienia ładne u Ciebie, ale poczekam na kolejne zdjęcia.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Już powtarzają kwitnienie ostróżki, moje jeszcze do końca nie przekwitły. :-?
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Maju, mnie też to zaskoczyło, że tak szybko zaczęły kwitnąć po raz drugi. Może dlatego, że dość szybko ścięłam te przekwitające i mogły od razu zacząć "szaleć' znowu.

Zakwitła mi również liatra, posadzona w tym roku, jako malutka sadzoneczka, czekam jeszcze na różową, ale tej się coś nie spieszy.
Obrazek
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
dawidbanan
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2010-11-25, 19:07

Post autor: dawidbanan »

Budleja śliczna - moja biała wypuszcza pąki dopiero...
Liatra różowa też u mnie się nie spieszy...
"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dorciu, zawsze po dłuższej nieobecności wyraźniej widać co urosło. Dobrze że nie miałaś takiej burzy jaka była u nas z czwartku na piątek, bo by Ci wyprało wszystko jak w automacie. Deszcz wytłukł mi wszystkie śliwki.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Klamberku ;-) ależ ja miałam także taką burzę, tyle że oglądałam ją zza szpitalnego okna. :) Po powrocie do Wrocka na szczęście okazało się, że te burze, które były i tutaj, nie narobiły szkód.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dorotko chyba prosto z pociągu powędrowałaś na swoją działeczkę ;). Masę miłych niespodzianek zastałaś, śliczny kolorek budleji. Ja na swoją białą liatrię jeszcze troszkę poczekam. No i oczywiście śliczne pełniki, fajne żółciutkie słoneczka.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

lilia0405 pisze:Dorotko chyba prosto z pociągu powędrowałaś na swoją działeczkę ;).
Lilu prawie tak. Miałam zamiar w ogóle dzisiaj nie iść, jak wróciłam z dworca, chciałam posiedzieć, nadrobić zaległości "forumowe" ale chwilkę posiedziałam, zajrzałam do kompa i... już nie usiedziałam ;) Ciekawość mnie zżerała, więc pojechałam zobaczyć, tym bardziej, że okazało się, że nie muszę jechać po małego do babci (jeden dzień więcej laby).
Bardzo się cieszę, że mogłam Was obie z Gosią poznać. Teraz kolej na Waszą wyprawę do mnie :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kolor budleji faktycznie ładny :lol:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dorotko, do zimy pięknie się rozkrzewią i gałązki zdążą zdrewnieć. Na drugi rok wykonaj tą czynność jeszcze raz, na tych młodych przyrostach, tylko już troszeczkę. Zobaczysz jak się pięknie rozkrzewią :)
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ