Moje miejsce relaksu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

klamber pisze: mam prośbę, do nasionek różowej ostróżki dorzuć mi kilka nasionek białej jeżówki.
Ta różowa to nie ostróżka tylko ostróżeczka ogrodowa, ale ona strasznie się rozsiewa. A białej jeżówki uszczknę Ci jaką sadzoneczkę ;) .

Igor dzięki za odwiedzinki :-D
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Ziemia Lilu rządzi się swoimi prawami, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Myślę, że dla każdego z nas, nasz ogród jest zawsze piękny, nawet w kroplach padającego deszczu. Piszesz już o jesieni a w Twoim ogrodzie żółciutko jak na wiosnę. Życzę Ci dużo słoneczka.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Masz rację Lilu, rosną ślicznie te, które lubią taką pogodę, reszta ledwie dyszy lub gnije na pniu.
Ale takie słoneczka jakie pokazałaś dodają trochę wesela.
Życzę słońca i mniej komarów. :D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Lilu, masz nietypową rudbekię, myślałam, że to słoneczniczek szorstki.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Żółciutkie kwiateczki rozweselają ogródek. Bardzo je lubię choć niestety przypominają o nadchodzącej jesieni. ;-). Bardzo ładna jeżówka, także teraz u mnie kwitnie (po raz pierwszy). Tak mi się spodobała, że pewnie będę szukała innych odmian i kolorów. ;) . Co do komarów... na szczęście u mnie ich prawie nie ma. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Lilu, widzę, że zostaliśmy w tyle, nie mam czasu, żeby coś wstawić. Będzie coraz gorzej, gdyż dnia ubywa w zastraszającym tempie, a roboty przybywa. Na mojej działce jesienią jest więcej pracy, niż na wiosnę. Fajnie, że mogliśmy znów się spotkać, tym razem u Edytki. Czas szybko minął, ale zostały miłe wspomnienia, do następnego razu. Zostały nasionka u Edytki, mam jeszcze czym dzielić, to nie ma strachu :D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuje wszystkim odwiedzającym :-D

Dawno mnie tu nie było, no niestety czasu coraz mniej, a roboty coraz więcej. ;-)
Bugatti pisze:Ja mam kilka odmian rozchodników i też bardzo szybko rosną. Ten o bordowych liściach mi się spodobał. Mam małą gałązkę ukorzenioną ale nie ma tak intensywnie ciemnych liści
Rozchodniki coraz bardziej mi się podobają, bo one przez cały sezon wyglądają efektownie.
Waldek727 pisze:Ziemia Lilu rządzi się swoimi prawami, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Myślę, że dla każdego z nas, nasz ogród jest zawsze piękny, nawet w kroplach padającego deszczu
Moja działeczka nie wygląda teraz zbyt pięknie, ale że zamierzam zmieniać to na tej już nie wiele robię, także na działce góruje zielicho, ale wolę oszczędzać energię na nową :rotfl:
Zenia pisze:Co do komarów... na szczęście u mnie ich prawie nie ma.

To szczęściara z Ciebie.
edulkot pisze:Ale takie słoneczka jakie pokazałaś dodają trochę wesela
Dlatego bardzo lubię żółty kolorek, on zawsze jakoś rozjaśni nawet ponury dzień :-D :-D :-D
klamber pisze:Lilu, widzę, że zostaliśmy w tyle, nie mam czasu, żeby coś wstawić.
Robercie ja już nadrabiam zaległości.

Obrazek
Z kilku posadzonych na razie zakwitła tylko jedna, choć tyle :rotfl: ;)
Obrazek
Ku mojemu zaskoczeniu zakwitła jeszcze trytoma :shock: :rotfl:
Obrazek
W gąszczu zielska znalazłam taką niespodziankę, :rotfl:
Obrazek
I u mnie zakwitły zimowity od Gosi, pierwsze coś zżarło, ale druga dostawa już się uchowała :hyhy:
Obrazek
Niezawodne aksamitki "Lulu" kwitną już nie wiem od kiedy, ale długo :shock: :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Kwitnąca trytoma to naprawdę zaskoczenie. A ta niespodzianka (pierwiosnek?) ma śliczny kolor.
Lilu, te aksamitki "Lulu" są wysokie? Coraz bardziej utwierdzam się w tym, by mieć ich jak najwięcej, lubię ich żółty kolor bo rozweselają ogród i kwitną ślicznie i bardzo długo ale wolę te niższe odmiany.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Lilu jeszcze kolorowo na starej działce, a trytomy to w tym roku chyba pomyliły pory kwitnienia, u Danusi, u Ciebie, moja sprawiła mi tą przyjemność w sierpniu. Miła niespodzianka, czy to nie pierwiosnek :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lilu, mimo wszystko twój ogródek wygląda dobrze. A trytoma też zrobiła Ci miłą niespodziankę :rotfl:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dzięki za odwiedzinki :-D :-D :-D

Dorotko" Lulu" nie są wysokie, może ze 30cm.

Majeczko tak, to pierwiosnek, muszę poszukać jego karteczkę z nazwą.

Danuś, dobrze to on wygląda bo zielicha całe tony :rotfl: , ale jeszcze się zdarza, że spod tego ziela coś kwitnącego ucieszy moje oczy :hyhy:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Lilu ten słoneczniczek to już rzadko można obejrzeć w ogrodach, a jest taki pięknie żółty. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Kanny na tle marcinków bardzo ładnie wyglądają. U mnie też zakwitł taki sam pierwiosnek, ale trytoma zrobiła niespodziankę.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Piękna jest Lilu Twoja działka. Jak się trochę nauczę poruszać na Forum to również postaram się pochwalić moim zieleńcem, który jednak w żadnej mierze nie dorównuje Twojemu.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Również przyszłam zobaczyć twój zalany ogród. Malinki i u mnie ładnie dojrzewają, córka zamroziła już 5 litrów, będzie co pojeść w zimie. Ja swoje rabatki też okopałam rowami, aby znowu mi się kwiaty nie potopiły jak w tym roku, z warzyw ocalała tylko marchew oraz kilka selerów i porów, reszta wygniła.
Marcinki i chryzantemy zaczynają kwitnąć i u mnie, chociaż mamy słoneczne i ciepłe dni tu jesień zbliża się szybko, a nawet nie było porządnego lata.
Ładnie zapowiada ci się nowy ogród, znowu nowe nasadzenia i nowe zakupy.
Aby tylko nie było tyle wody jak na poprzedniej.
Zablokowany