Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Zdzisiu piękne masz kwiaty w Twoim ogrodzie !!!Bardzo podobają mi się dalie !!!
Pisałaś ,że masz w nadmiarze hosty w niebieskim kolorze.Jestem trochę zagoniona,więc nie miałam jak wcześniej napisać,ale jeżeli byłaby taka możliwość to oczywiście jestem na tak i byłabym wdzięczna :-D Nie wiem czym ja mogłabym się zrewanżować???pozdrawiam Ala
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

super kwiatuszki
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Zdzisiu piękne kolorki dalii.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Pięknie u ciebie Zdzisiu. Ciągle tak kolorowo mimo niezbyt pięknej pogody. Mieczyki dorodne i cudowne dalie. Wszystkie ładne...mnie najbardziej ta biała dalia. Jest śliczna. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Piękne Dalie i Mieczyki a Kalle cudne,dlaczego ja ich jeszcze nie mam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

podziękowanie

Post autor: smigu-s303 »

Dziękuję za odwiedziny na mojej działce, długo mnie nie było bo zachciało mi się malowania mieszkania a pogoda nie sprzyjała takim pracom i to tak długo trwa a najwięcej wynoszenie i układanie rzeczy.
Alicjo hosty będę dzielić wiosną, bo teraz już za późno by się zakorzeniły, chętnie Ci je dam .
Teraz troszkę zaległości, ja też bardzo lubię dalie i miałam dużo różnych kolorów ale jesienią nie zabrane w porę do piwnicy przemarzły mi na werandzie na działce i teraz niektóre dopiero pokazują swoje kwiaty.
Rośliny kwasolubne już zawiązały kwiaty i szykują się do zimy,azalie przebarwiają się,okazale prezentuje się skimia. Malutkie sadzonki ze szczypankowa już cieszą oczy, kalina koreańska zawiązała pączki do kwitnienia wiosennego.
Załączniki
pączek kaliny koreańskiej.JPG
skimia.JPG
skimia kwiatostan.JPG
skimia kwiatostan.JPG (56.94 KiB) Przejrzano 2085 razy
szałwia z żółtymi listkami.JPG
szłwia z różowymi listkami.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

aksamitki

Post autor: smigu-s303 »

Sadzę wszędzie aksamitki, są niewymagające i pięknie wyglądają. Aptenia w tym roku poszła w zielone, mało ma kwiatów, może dlatego, że posadziłam ją w ziemi a powinna być w donicy, bo poprzednio tak ją miałam, rozrosła się na skalniaku aż ją muszę usuwać.
Załączniki
cymbelaria różowa.JPG
cymbelaria biala.JPG
aptenia 1.JPG
aptenia.JPG
aksamitki pełne.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

dalszy ciąg

Post autor: smigu-s303 »

dalsza zaległe, pierwsze zimowity
Załączniki
zimowit1.JPG
zimowit wśród iglaczka.JPG
zimowit.JPG
szczypankowo 1.JPG
aksamitki na skarpie.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

wizyta na działce

Post autor: smigu-s303 »

Nareszcie trochę słońca
Załączniki
zimowitki.JPG
rozchodnik o powycinanych listkach.JPG
owoce cytryńca o smaku cytryny balsamicznej.JPG
ostatni dzwonek kropkowy biały.JPG
hortensja.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

doczekałam sie

Post autor: smigu-s303 »

zobaczyłam mój hibiskus w pełni kwitnienia, wiosną kupiłam małą sadzonkę na targu za całe 10 zł jak teraz patrzę na ceny w centrum ogrodniczym to mi włosy dęba stają bo ceny za doniczkę przekraczają 60 zł , ja jak zwykle uszczyknęłam kilka zielonych zaszczepek i wszystkie się przyjęły, więc wszystkim polecam nie tylko z nasion ale i z sadzonek można mnożyć hibiskus bagienny. Pozdrawiam Zdzisia
Załączniki
hibiskus bagienny w pełni kwitnienia.JPG
inne zimowitki.JPG
kwitnące zimowitki.JPG
łososiowa balia.JPG
w pełnej krasie.JPG
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ależ masz piękności w ogrodzie. Szczególnie zachwyca mnie coś czego sama nie mogę się doczekać - owoce cytryńca :-) Ale nie tylko - widzę bowiem sporo bardzo mnie intrygujących roślinek, trzeba pomyśleć nad wprowadzeniem ich do ogródka ;-)
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Ale masz kolorowo, przepiękne zimowity, mnie jeszcze nie kwitną, hibiskus bagienny cudo :!: chyba się na niego też skuszę :-)
Ta szałwia o różowiastych listkach to Salwia officinalis ' Tricolor' też ją miałam ale na wiosnę ją za nisko ścięłam i już mi nie odbiła.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zdzisiu,także zachwycam się twoimi kwiatkami ale chciałam się spytać o skimmię. Zimuje u Ciebie bez kłopotów. Widziałam ją w Anglii i tam kwitła w marcu, a do tego bardzo przyjemny zapach :-o ... I oczywiście też bym chciała ale nasze zimy.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo kolorowo i ciekawie :-D Podobają mi się kwiaty hibiskusa i jednego z ziemowitów, tego z białym środkiem, urokliwe :-D A mam też pytanie ale o aptenię. Jak ją uprawiasz? Czy zabierasz na zimę do domu?
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Zimowity na pierwszym zdjęciu do złudzenia przypominają krokusy :-D piękne :roll:
a Twoje rabatki bardzo kolorowe ;-)
pozdrawiam jagódka
ODPOWIEDZ