Ogródek Mikusii

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dalii jest taka różnorodność! Piękne. Lubię je również za długi okres kwitnienia. Do przymrozków . To jest to :!:
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Nie byłam tu długo ale się pozmieniało :zdziwko:
Jestem na samym początku pisania pracy licencjackiej, wolno mi to idzie, nie mam na nic czasu, a na ogród to już w ogóle. Smutno mi z tego powodu, bo swoje dalie wykopałam i nie oznaczyłam i teraz jeszcze zaczęły podgniwać w piwnicy, przysypałam je trocinami po tym jak poodrywałam zgniłe części. Zobaczymy czy się odratują :-(
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: jowka »

Szkoda żeby takie piękne dalie się zmarnowały, będę tu zaglądać na wiosnę żeby podziwiać te piękne kwiaty i życzę powodzenia na obronie pracy licencjackiej. :)
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Bardzo dziękuję i zapraszam do oglądania, z tegorocznych wstawię zdjęcia za niedługo ;)
Zapraszam :)
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Z przykrością stwierdzam, że prawdopodobnie moje dalie zmarzły w piwnicy, czy myślicie, że coś jeszcze odbije ? Myślę, że mróz był ok -3 lub więcej bo był szron na cannach, a na daliach nie. Mam tylko nadzieję, że nie wszystkie zmroziło, ponieważ były ułożone w stertę tak ok 2x1,5 m i wysoko na 0.5 w skrzynkach, więc może nie wszędzie wdarło się to mrozisko. Dodatkowo były przykryte starą kurtką i workiem, teraz jak pojadę wezmę to wszystko do ciepłego pomieszczenia, zobaczę co jest już podgniłe i przebiorę. To co jest twarde i nie sączy się zostawię i może już wsadzę do doniczek. Na próbę wzięłam 3 karpy, w jednej bulwie nie było wody i nie była miękka więc wsadziłam ją do doniczki, reszta do śmieci bo zgnilizna.

Mieczyki też tam były więc pewnie wszystko na straty.

Czy wysuszyć te zgniłki i wsadzić, może ktoś miał podobne problemy? :przestraszony:
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Oto obiecane fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: JaDorka »

Faktycznie szkoda tych dalii. Piękne takie, a ta żółta szczególnie. Może jednak coś się udało uratować to potem się porozrastają. Trzymam kciuki, żeby przeżyły :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: Małgorzata124 »

Mikusiu dalie Masz piękne. Spróbuj obsuszyć i zobaczysz czy zgniją czy nie, jak zgniją to już po nich, a jak zachowają normalny wygląd, nie będą miękkie, to możesz wsadzić do ziemi w doniczce i czekać czy jeszcze coś odbije. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: grazynahalina »

Piękne dalie, super zdjęcia. U mnie też rosły kiedyś dalie, ale było z nimi za dużo roboty - na zimę wykopać, zapakować do worków i zawieść do Katowic. Na miejscu w piwnicy przemarzały. Na wiosnę sytuacja odwrotna, po trzech sezonach zostały zlikwidowane czyli rozdane. :-)
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Małgorzato tak zrobię, tylko tego jest tyle, że na dwie taczki nie zabiorę :( gdzie to zabrać do pokoju :przestraszony: Jedną bulwkę już wzięłam do doniczki, jest twarda, ale inne 4 podeschły i gniją.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam tylko nadzieję, że coś się uratuje, ale to będzie 1/10 tego co miałam, nie wspomnę o innych kwiatach, mieczykach i kannach :zalamany:
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: Elzbieta M »

mikusia pisze:Z przykrością stwierdzam, że prawdopodobnie moje dalie zmarzły w piwnicy, czy myślicie, że coś jeszcze odbije ?
Mieczyki też tam były więc pewnie wszystko na straty.:[
Mikusiu, ja zostawiłam cebulki mieczyków w moim letnim domku. Jak pojechałam sprawdzić, czy wszystko w porządku, okazało się że wewnątrz temperatura spadła do - 5 C! Myślałam, że po mieczykach (były w kartonowym pudle bez przykrycia) - były twarde, ale czy zmrożone, czy po prostu nic im się nie stało - nie wiedziałam. Pudło wzięłam do domu (w domku z wody w butelkach zrobił się lód). W domu okazało się, że cebulkom nic nie jest i powędrowały do ciepłej piwnicy w bloku - wolałam to niż narazić je na długotrwałe działanie mrozu. Jeśli chodzi o dalie, to wydaje mi się, że są bardziej wrażliwe - albo pozostawione na wsi gniły, albo schowane do piwnicy wysychały na wiór. Już ich nie przechowuję. Jak uprawiam, to z siewu. I tak kwitną do przymrozków, a tak jest mniej kłopotliwie.
Myślę, że Twoim mieczykom nie powinno się nic stać. W daliach możesz mieć straty, ale myślę, że coś z nich wybierzesz. Oby jak najwięcej- i tego Ci życzę. :-D
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: mikusia »

Droga Elu dziękuję za cieple słówka ale z mieczyków nic nie będzie, są miękkie i pozostałe rośliny raczej też się pomarnowały, tj. datury, kanny, dalie.
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: Elzbieta M »

Och, to przykre. :zalamany: Tak jest niestety w ogrodnictwie - jesteśmy uzależnieni od pogody.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: saba »

Mikusiu bardzo szkoda tych dalii, piękne odmiany.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek Mikusii

Post autor: Lol@ »

Piękne odmiany, szczególnie te w bieli i w różu :). Z moimi karpami Dalii też miałam ostatnio problem, marszczyły im się bulwy, nie wiedziałam co na to poradzić, na razie zasypałam je piaskiem... Czy to pomoże, to się na wiosnę okaże, a jak nie, to i tak miałam kupować mniejsze, bo najwyższe z tych co jeszcze mam, miały mieć po 90 cm, a wybujały na 120 :D...
Mnie też jest przykro, że taki los Cię spotkał, w zeszłym roku miałam to samo, z 4 odmian została mi jedna, dlatego miałam w tym roku inne :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ