ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: ogród wokół domu

Post autor: JaDorka »

Ależ kolorowo u Ciebie Janinko. Ładnie Ci kwitnie azalia. Zawilec japoński u mnie także przemarzł ale czekam jeszcze, może odbije. i kolekcję host masz taką pokaźną :shock:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Host mam ho, ho i jeszcze więcej, ale tylko kilka gatunków, które ciągle dzielę. Chciałam dzisiaj zrobić zdjęcia azaliom w pełnej krasie i bateria wysiadła, dobrze, że zimno, to tak szybko nie przekwitają i zrobię jutro, a dzisiaj jeszcze kilka kwiatuszków.
prymulka przy krzewusce ...jpg
japoński krzew ..jpg
goździki i truskawki.jpg
Nadal kwitną pachnące narcyze.
Nadal kwitną pachnące narcyze.
truskawki już kwitną ...jpg
Maliny też już mają pączki tylko jeżyna przemarzła ale odbija, jednak w tym roku owoców nie podjemy.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: ogród wokół domu

Post autor: Małgorzata124 »

Janinko u nas też tak zimno, że dzisiaj jak jechałam do pracy to ubrałam zimową kurtkę, krzewuszka też u mnie ma takie pączki malutkie, chyba za zimno jest. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: ogród wokół domu

Post autor: saba »

Janinko masz wiele pięknych roślin, ale azalie się wyróżniają. Może dlatego, że bardzo mi się podobają. Mam jedną, która ciągle przemarza i nie kwitnie.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Znowu zrobiło się słonecznie i ciepło aż miło popracować w ogrodzie. Miałam pikować jednoroczne ale wzięłam się z usuwanie wiciokrzewu bo przemarzł i dwa berberysy, które myślę że odbiją. Pięknie kwitną azalie aż samochody zwalniają aby na nie popatrzeć.
wysoka  azalia.jpg
azalia.jpg
azalia jasno czerwona.jpg
azalia jaśniutka.jpg
azalia w pąkach.jpg
czerwona azalia.jpg
różowa azalia ...jpg
Jak na razie to wszystkie moje azalie, szukam żółtej i strasznie mi się podobają o pełnych kwiatach, ale u nas ich nie widać.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: ogród wokół domu

Post autor: saba »

Jaka radość dla oczu, tak wspaniale kwitnące azalie. Wcale się nie dziwię, że ktoś przejeżdżający zwalnia. Jest co podziwiać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Podziwiam wszystkie azalie i kto wie, może w następnym roku i u mnie zagoszczą :-o
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: ogród wokół domu

Post autor: MMARTA1982 »

Jadąc do Janinki nie trzeba patrzeć na numery domów, zbliżając się do jej domu od razu wiedziałam ze to tu. :hyhy:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Merghen »

Janinko, piękne azalie. U mnie na razie nie ma żadnej i chyba nie będzie bo miejsca na nie brak choć muszę poczytać jakie potrzebują warunki bo coś mi wpadło do głowy tylko nie wiem czy to będzie dobry pomysł... a jeśli chodzi o zawilec japoński to wieloletnia kępa białego przemarzła a posadzony jesienią różowy pięknie już wyszedł z ziemi a to jego właśnie spisywałam na straty. Teraz znów zaczną się poszukiwania białego :oczami:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Głupiego robota lubi jak mówią mi w domu. Wszyscy wysypują rabatki kamykami to i ja zaczęłam robić taką, Zrobiłam też nową rabatkę przy tarasie bo kret mi się zadomowił we wrzosach w ogródku przy domowym i musiałam je przesadzić. W tamtym miejscu marnie rosły, widać im nie odpowiadało miejsce. Zobaczymy jak tu będą rosły. Muszę kilka dokupić na dokończenie rabatki. Też obłożyłam kamieniami. Wykarczowałam tawułki małe bo przemarzły, czekałam że jeszcze odbiją, również przycięłam berberys bo był stary i brzydki, niech odrasta, będę go teraz formować. Zrobiła się nowa pusta rabatka i to od samej drogi przy różach. Na razie nie mam na nią kwiatów, więc posadzę jednoroczne.
Jeszcze kilka kwiatów z mojego ogrodu.
Magnolia ma jeszcze kilka nowych pąków.
Magnolia ma jeszcze kilka nowych pąków.
Malutka biała serduszka ma jeden kwiat.
Malutka biała serduszka ma jeden kwiat.
Bożykwiat też zaczyna kwitnąć.
Bożykwiat też zaczyna kwitnąć.
Zakupiona w tamtym roku czerwona skalnica zaczyna ładnie się rozrastać.
Zakupiona w tamtym roku czerwona skalnica zaczyna ładnie się rozrastać.
Liliowa dziewanna, a miałam i różową ale chyba wymarzła.
Liliowa dziewanna, a miałam i różową ale chyba wymarzła.
adromeda.jpg
Andromeda, nie wiem czy nie pomyliłam nazwy.
Jedyna szkarłatka która ocalała, może będzie mieć nasionka.
Jedyna szkarłatka która ocalała, może będzie mieć nasionka.
Dzisiaj odpoczynek, tylko podlałam kwiaty w doniczkach a jutro znowu dokończenia rabatek. A jeszcze nowy skalniak czeka na lepsze czasy.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Janinko, dobrze nazwałaś tego kwiatka, to andromeda. Pięknie Ci rośnie. Moja jedyna szkarłatka ma już kwiaty. Chyba chce nadrobić za wymarzłe. Ale po nich zostało sporo młodych siewek, które ze złości wyrywałam :shock:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

A moje siewki wszystkie wymarzły, może i moja będzie miała nasionka, a jak nie to na jesieni poproszę o siewki albo nasionka.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

MMARTA1982 pisze:Jadąc do Janinki nie trzeba patrzeć na numery domów, zbliżając się do jej domu od razu wiedziałam ze to tu. :hyhy:
I tu się z Tobą Marto zgodzę, jadąc drogą od razu widać, która to Janeczki posesja.
Janeczko nie dziwię się tym kierowcom, kwitnące azalie wyglądają ślicznie.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Śliczne azalie Janinko. Ja chyba muszę z nich zrezygnować całkiem. Zima zmroziła mi wszystkie pączki, a przymrozki zimno-zośkowe zamroziły również listki :zalamany: Ta czerwona skalnica jest śliczna, muszę taką nabyć, bo mam tylko różową.
użytkownik usunięty

Re: ogród wokół domu

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne masz te azalie, nie ma się co dziwić, że samochody zwalniają. :)
Zablokowany