ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: ogród wokół domu

Post autor: Roma »

Mimo wszystko, chciałabym mieć takie kępy z którymi byłby kłopot.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Jak masz hosty to za parę lat ci narosną i trudno będzie je podzielić. Dzisiaj dzieliłam swoje dawne żurawki na słońce. Posadziłam je na rabatce na podwórku, bo zawsze gdy przekwitną cebulowe jest brzydko, teraz przynajmniej będą dekorować liście. Dzisiaj naprawdę było cieplutko, przy takiej pogodzie miło się pracuje. Jak tak będzie to porządnie podeschnie ziemia. Nawet zielska nie musiałam wyrzucać tylko go podcięłam i ładnie uschło. Po weekendzie trzeba będzie brać się za sadzenie dali i mieczyków.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Janinko, podaj adres, bo okazało się, że forsycja sama się ukorzeniła. Po majowych świętach postaram się wysłać.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: ogród wokół domu

Post autor: edyta_mi »

Czytam Janinko, że kupiłaś żurawki. Ja również planuję zakupy u Igi. Może coś się później powymieniamy? ;-)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Bardzo chętnie, mam już sporo kolorów teraz wzięłam na słońce bo cienia u mnie mało. Mam na zbycie też hosty, dwie odmiany. Muszę je wykopać i podzielić. Może byś mi pomogła je wykopać bo nie ma amatora, a to ciężka praca.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Ja bym Ci Janinko chętnie pomogła przy tym wykopywaniu, dzieleniu itd, może bym przy okazji coś skubnęła ;), ale mam troszkę daleko do Ciebie :(
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Nawet na oskubanie się zgadzam ale ty masz rzeczywiście bardzo daleko. Dzisiaj znowu cieplutko i miło się pracowało w ogrodzie, aż wszystkie kości mnie bolą. Ale to jest tak jak do tej pory ciągle padało i trudno było cokolwiek zrobić w ogrodzie, oprócz przesadzania. Teraz można plewić grządki, ale z przesadzaniem trzeba znowu poczekać na pochmurne dni.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: ogród wokół domu

Post autor: mamina »

Janinko kości przestały boleć ? :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Przy takiej pogodzie siedzę całe dni w ogrodzie, więc Jolu kości co dzień dostają w kość, ale już przyzwyczajają się do gimnastyki ogrodowej, to będą boleć miej. Zastały się trochę przez zimę. Plewię przesadzam i dosadzam, bo mi sporo kwiatów ubyło przez zimę. Nareszcie się zrobiło cieplutko, od czasu do czasu popada i wszystko pięknie rośnie.
Moje kwiaty w maju.
Obrazek
Tak wygląda rządek host.
Obrazek
Fiołek pachnący przy liliowcach.
Obrazek
Fiołki białe przy sasankach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnie kwitnące tulipany.
Obrazek
Mój ogródek przydomowy zrobił się pusty, nie ma trytomy, pustynników, chryzantem. Muszę coś nasadzić co nie boi się zimy. Mimo, że tu jest najcieplej nie wytrzymały.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: ogród wokół domu

Post autor: MMARTA1982 »

Janinko czy już wykopałaś Hosty, bo ja będę niedaleko przejeżdżać 8 maja. :rotfl:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Janinko kości i łapki bolą po pracy w ogrodzie, ale za to jaka radość :lol: Lubię fiołeczki, na starej działce miały pełen luz.
Martuś zostaw tam choć malutki kawałeczek, bo ja niestety 8 nie dam rady chyba, że mnie z samolotu na linie spuszczą. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: ogród wokół domu

Post autor: Asterka »

Janeczko, rozumiem Twój żal, że Ci wymarzło sporo roślin. U mnie też nie przetrwały tej zimy trytoma, chryzantemy, a nawet epimedium, którego jasnożółte kwiatki cieszyły mnie od wielu lat. Pustynnik wymarzł jakieś dwa lata temu. Ale za to miałaś piękne prymulki, żonkile, hiacynty i tulipany. Szkoda, że wszystko, a szczególnie tulipany, przekwita w tym roku tak szybko.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Marto jeszcze nic z nimi nie robiłam więc zapraszam do pomocy. Nawet je bokiem obchodzę ale najwyższy czas aby je podzielić. Coraz więcej czasu spędzam pod lipką zamiast w ogrodzie, ale nie lubię gorąca.

Moje prymulki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje stare odmiany nie zawiodły, jeszcze żółte rozkwitają, a późniejsze w pąkach.
użytkownik usunięty

Re: ogród wokół domu

Post autor: użytkownik usunięty »

Ślicznie wyglądają prymulki i jak ładnie kwitną :-D mimo wszystko przetrwały mrozy.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Janinko ile Ty masz tych kolorków prymuli. U mnie tylko różowe i żółte, ale tych drugich jeszcze malutko.
Zablokowany