OGRÓD OD ANDU

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

Witam i pozdrawiam.Lilie są przepiękne,nie wiem czemu nie przepadam za tymi kwiatami,no ale każdy ma swoje upodobania.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

alokazja7 pisze: 2023-08-20, 19:38 Witam i pozdrawiam.Lilie są przepiękne,nie wiem czemu nie przepadam za tymi kwiatami,no ale każdy ma swoje upodobania.
WITAM
Może zapach lilii przeszkadza , jest taki intensywny i nie każdemu odpowiada ,lilie właściwie już przekwitły. Kwitną jeżówki, budleja ,hortensja i wiele innych.
W tym roku jest bardzo mało motyli na budlei i jeżówkach ,były lata ,że pasły się stadami i nie ma też komarów (jeszcze mnie w tym roku żaden nie użarł ) no i nie ma też jaskółek na niebie - kiedyś latały wieczorami śpiewały i się mówiło ,że jak latają wysoko to na pogodę,a jak nisko to na deszcz, nie ma komarów to nie mają co jeść więc ich nie ma.
W domu jest teraz pełno owoców i warzyw ,dawniej były chmary muszek owocowych ,a teraz latają jakieś pojedyncze sztuki .
Czy u Was jest podobnie?
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Cześć Andrzejku. U mnie może nieco inaczej. Co prawda jaskółek nie ma , ale komary się trafiają. Na szczęście nieliczne. Za to chmara owocówek jak tylko poczują w kuchni jabłka. A że to na ogół spady , więc zlatuje się te małe uciążliwe muszki.
Ja jestem z tych , co kochają lilie, ale mam niewiele bo po zimie z kilkunastu drzewiastych zachowała się jedna. Nie dokupiłam , ale oglądając Twoje piękności- to jednak się skuszę.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

WITAM WSZYSTKICH

Piękne lato, ale przy 30 st nie chce się na podwórku przebywać, lepiej w domu przy 24 st to też sporo ,ale da się żyć, a w piwnicy darmowa klima 18 st.
Kilka fotek z ogródka.
pozd
datury wyjątkowo w tym roku kwitną
datury wyjątkowo w tym roku kwitną
na motylim krzewie jeden motyl (na lewo od środka)
na motylim krzewie jeden motyl (na lewo od środka)
tak mi się rozrósł tymianek
tak mi się rozrósł tymianek
Załączniki
IMG_3466.JPG
IMG_3468.JPG
IMG_3469.JPG
IMG_3470.JPG
IMG_3473.JPG
IMG_3474.JPG
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Andrzeju, może motyle też unikają wysokiej temperatury i szukają klimatyzowanego miejsca , dlatego ich nie mana budlei.
Tymianek nadzwyczaj okazały
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Alexa »

Czytałam, że brak komarów zawdzięczamy chłodnemu majowi i nocom, bo to właśnie wtedy namnażają się.
Pomimo ich braku, ja i tak nie miałam wielu okazji, aby w ciepły letni wieczór posiedzieć na tarasie.
Co w Twoim ogrodzie pięknie pachnie?
Pozdrawiam😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Krysia »

Datura, znaczy się brugmansja :lol: , jak marzenie. Budleja bez motyli też piękna. Kocham hortensje bukietowe i cudną ją masz. Jeżówki pięknie zdobią ogród i są fotogeniczne. Ja dziś wracając od mamy męża widziałam na skwerku piękne zawilce japońskie w białym kolorku i się zachwycałam. Serdeczności :).
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

Alexa pisze: 2023-08-22, 21:35 Czytałam, że brak komarów zawdzięczamy chłodnemu majowi i nocom, bo to właśnie wtedy namnażają się.
Pomimo ich braku, ja i tak nie miałam wielu okazji, aby w ciepły letni wieczór posiedzieć na tarasie.
Co w Twoim ogrodzie pięknie pachnie?
Pozdrawiam😀
WITAJ
Dzięki za odwiedziny, też to czytałem, że chłody wiosenne są powodem braku komarów. W ogródku już mało co pachnie tak spektakularnie jak na wiosnę (bzy, lilie, clematisy) ,teraz jeszcze róze, floksy,budleja, ale nie czuć tego zapachu tak w otoczeniu ogródka - trzeba nochal przyłożyć do rośliny :rotfl: Jedynie datury mocno pachną i to czuć.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Majowe bzy, letnie lilie orientalne z pewnością mocno pachną ale nie narzekajmy - bo niejedna róża czy floksy również rozsiewają cudny zapach. U Ciebie Andrzejku i kolorowo i pachnąco.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

Witam----napisałam epopeję na Twoim portalu i wszystko dia....wieli przez ucieczkę z mojego umysłu słowa datura-idę odkurzać. :wstyd:
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

alokazja7 pisze: 2023-08-31, 19:12 Witam----napisałam epopeję na Twoim portalu i wszystko dia....wieli przez ucieczkę z mojego umysłu słowa datura-idę odkurzać. :wstyd:
WITAJ CELINKO
Nie przejmuj się, choć wiem,że to wkurza, mam czasami podobnie, nastawiłem nalewkę i za diabła nie potrafiłem sobie przypomnieć, że owoc w tej nalewce to DEREŃ ,ale zaćmienie trwało długo , dobrze,że googel wszystko wie :lol: :lol: :lol: :lol:
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: Elzbieta M »

Mniam ,dereniówka. U mnie jej nie będzie bo drzewko obrodziło...aż kilkoma owocami.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

Endriu czy Ty też masz problemy ze zdjęciami,ja wstawiam jak jest zriobione np.czyli w pionie to gdy dodam to ono ustawia sie w poziomie np. róże od synowej-podaj radę.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: ANDU »

alokazja7 pisze: 2023-09-03, 12:38 Endriu czy Ty też masz problemy ze zdjęciami,ja wstawiam jak jest zriobione np.czyli w pionie to gdy dodam to ono ustawia sie w poziomie np. róże od synowej-podaj radę.
WITAJ
Tak ,jak zdjęcie jest zrobione aparatem w pionie i takie wyślę na serwer , to na forum jest wyświetone na boku ,ale jak się na nie kliknie na forum to wyświetla się normalnie. Nie przejmuję się tym , gorzej gdyby było odwrotnie. Na str 115 są takie fotki.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: OGRÓD OD ANDU

Post autor: alokazja7 »

No i widzisz Jędruś -zobacz u mnie chyba strona 116 lub jedna dalej mała rabatka z begoniami i nie odwrócio-pozdrawiam wraz z pięknym słoneczkiem.
ODPOWIEDZ