Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja Evę kupowałam na allegro. Jest podobna odmiana o złotych listkach, też tak wycinana. Wybrałam bez ze względu na podobieństwo do kloników, ale też z powodu wytrzymałości mrozowej. Teraz tylko czekam, czy w tym roku zakwitnie, ale coś nie widać jeszcze pąków. Liczę tylko na to, że u mnie później będzie kwitł :) niż u Dorki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Danka »

Dorotko, widzę, że twój penstemon jest o wiele ładniejszy niż mój. Jednak mrozy dały się im we znaki. Mam dwa i oba są w słabej kondycji. I reszta roślinek także w bardzo dobrym stanie. :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Aga ja swój czarny bez Eva kupowałam także na allegro. Jeśli uda mi się wrócić do historii moich zakupów i odnaleźć tego sprzedawcę, to napiszę Ci na pw.
Danielo być może Twój jest mniejszy od mojego (mój ma ok 80 cm) i potrzebuje więcej czasu by zakwitnąć albo specjalnie chce Cię przetrzymać i później pokazać Ci na co go stać ;)
Danusiu w odwecie za Twoją roślinkę wymiana wciąż aktualna: diabolo się ukorzenia i trzeba troszkę poczekać ale jeśli również chciałabyś tego penstemona, to daj znać :) . On lubi słoneczko i go ma u mnie przez cały dzień, być może również dlatego ten mój jest tak wybarwiony.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Danka »

Dorotko, mój penstemon także jest na słońcu ale zima mocno nadszarpnęła im zdrowie. Pęcherznica Diabolo jest w posiadaniu ;-) :-D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Danusiu ależ ze mnie blondynka :idiota: Pisząc do Ciebie i Gosi o pęcherznicy cały czas miałam na myśli Luteusa bo przecież Luteusa Wam na zdjęciach pokazywałam, a nie Diabolo. O rany :lol: Tak więc prostuję: mówimy o Luteusie i Luteus się dla Ciebie ukorzenia ukorzenia :-) Dzięki za to, że mnie tak dyplomatycznie "wyprostowałaś" ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: MMARTA1982 »

Dorotko ja ta trawkę to siekierką usuwałam ze skalniaka, rozrasta się w błyskawicznym tempie. Teraz posadziłam ją w dużych wiadrach, a nazywa się chyba mozga trzcinowata.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Dzięki Marta, zauważyłam że ona rozrasta się dość szybko ale czy aż tak jest jak piszesz? U mnie rośnie ona na rabacie trawiastej i w zasadzie może tam sobie siedzieć ale przestraszyłaś mnie, że potem trzeba będzie użyć nawet siekierki ;) Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy nie przesadzić jej póki jeszcze jest czas choćby do większego pojemnika, jak to Ty zrobiłaś. Hmmm... :niepewny:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Lol@ »

Ładny Przetacznik siwy... Żywe srebro :P. W ogóle wszystkie roślinki u Ciebie takie duże. Super!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: mariusz139 »

JaDorka pisze:Dzięki Marta, zauważyłam że ona rozrasta się dość szybko ale czy aż tak jest jak piszesz? U mnie rośnie ona na rabacie trawiastej i w zasadzie może tam sobie siedzieć ale przestraszyłaś mnie, że potem trzeba będzie użyć nawet siekierki ;) Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy nie przesadzić jej póki jeszcze jest czas choćby do większego pojemnika, jak to Ty zrobiłaś. Hmmm... :niepewny:
Mozgę trzcinowatą kupiłem w odmianie 'Picta' (tą którą posiadasz) oraz 'Feesey'. Już po dwóch latach uprawy bardzo silnie rozrosły się. Obecnie jeszcze rosną na honorowym miejscu, ale już niedługo.
To roślina która potrzebuje wydzielonych stanowisk.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Kasiu dziękuję za uznanie, miło mi że Ci się podobają moje roślinki.
Mariusz, również dziękuję, będę musiała jednak pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu dla tej mozgi, zanim opanuje całą rabatę. Chyba zrobię jak, jak zasugerowała Marta - przesadzę do dużego, mocnego pojemnika :niepewny:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: lilia0405 »

Dorotko zrób to jak najszybciej bo jak pisze Marta bez siekiery nie podchodź, szpadel u mnie nie dał rady. :zly: :-D

Przetacznik rzeczywiście bardzo ładny. Reszta roślinek też się pięknie prezentuje.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Dziś trochę lipcowych kolorków tylko.
Na czerwono i różowo
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na żółto
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na niebiesko i fioletowo
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na biało
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I białe dopiero będzie
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: saba »

Piękne te kolorki lipca.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Nutka »

Dorotko, te kolorki zachwycają :-D Ta lilia biało żółta jest zjawiskowa :shock: Taka delikatna... przepiękna :padam: Wszystkie lilie mi się bardzo podobają, już tak się napatrzyłam w forumowych ogrodach na nie, że teraz będę chora chodzić... ehhh... :rotfl:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Czekam teraz jeszcze na jedną moją nową lilię, Black Beauty, którą kupiłam podczas wystawy liliowców w Wojsławicach. Nie mogę się już doczekać ale widać, że szykuje się pomału do pokazania swoich wdzięków :)
Obrazek
Ostatnio kolorki pokazywałam i te kolorki są nadal.
Na przykład na kwiatkach z kwiatuszkami-gazaniach
Obrazek

Obrazek
Pomarańczowy jest u mnie na aksamitkach. Jakoś inne kolory jeszcze nie kwitną.
Obrazek
Pysznogłówki już pokazywałam ale tej jeszcze nie bo to "dwugłówka" ;)
Obrazek
Inne różności.
Obrazek

Obrazek
Na skalniaku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ukorzeniane pęcherznice o których wcześniej wspominałam. Te były ścięte z wybujałych "matek" i wsadzone do ziemi (uprzednio do ukorzeniacza). Widać, że ładnie się ulokowały. Poczekamy jeszcze na mocne korzonki.
Obrazek
I razem z "matecznymi"
Obrazek
Kwitną już hortensje Renhy i Phantom
Obrazek

Obrazek
Liatry
Obrazek

Obrazek
Lawenda
Obrazek
Zawsze zapominam co to
Obrazek
Wybarwia się już ognik
Obrazek
I trochę rzutu "okiem" z dala ;). Na przód (i sąsiad się też załapał ;-) )
Obrazek

Obrazek
i na tyły ;)
Obrazek
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ