Ogród Joasi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Danielo, mój mąż chciał mi zrobić niespodziankę i przyniósł aparat. Wcale się tego nie spodziewałam. Kupił kartę pamięci i nie przyszło mu wcale do głowy, że może nie pasować. Dopiero, kiedy zaczęłam studiować ten aparat i czytać w internecie, to się okazało że tego typu karty, często nie są akceptowane przez ten model aparatu. W instrukcji dołączonej do aparatu nie było jakichkolwiek dokładnych wskazówek, co do karty pamięci. Na dodatek okazuje się, że akurat ten aparat, to nie jest wcale najszczęśliwszy wybór. To jest Konica Minolta Dimage Z5. Ale może uda mi się jakoś dobrać ustawienia i coś z tego wyjdzie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam Minolte z3, to bardzo dobry aparat, bynajmniej jak na moje potrzeby ;-) . Od 5 lat go męczę w bardzo różnych i niekorzystnych dla niego warunkach. Faktycznie ma tę wadę, że nie przyjmuje kart SD większych niż 1 GB. Dlatego dokupiłam więcej kart po 1 GB i teraz wystarcza mi na wyjazdy.
Myślę że twój z5 nie różni się aż tak istotnie od z3, a z pewnością zrobisz nim ładne zdjęcia w ogrodzie :-)
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Kasiu, pocieszyłaś mnie. :-D Dzisiaj byla próba następnej karty. Okazuje sie, ze moja Minolta przyjela 2G. Teraz tylko muszę trochę posiedzieć nad ustawieniami.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Joasia pisze: Dzisiaj byla próba następnej karty. Okazuje sie, ze moja Minolta przyjela 2G.
Ale fajnie....już nie mogę doczekać się zdjęć. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Na razie strasznie leje, jak tylko będzie możliwa pogoda, to spróbuje trochę popstrykac. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Oby przestało lać jak najszybciej bo tyle pracy czeka :-)
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Na jutro zapowiadają tu ładną pogodę a w sobotę podobno ma być bardzo słonecznie i ok.+25°C. :-D
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Fajnie, że niedługo będą fotki :lol: Mówisz słonecznie i +25 st.C w sobotę :shock: Marzenie, dla mnie taka temperatura jest najlepsza :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Gieniu, fotki już są. :-D
Prognoza pogody sprawdza się. Jest piękna pogoda. Jeszcze sporo roślinek kwitnie.

Słonecznik karłowy "Teddy Bear". Ocalały tylko dwie sadzonki, bo ślimaki strasznie się nad nimi pastwiły.
Obrazek Obrazek

Maczek
Obrazek

Motyl na budlei. Budleje wysiałam na wiosnę z nasion. Tutaj ta roślina jest prawie jak chwast. Rozsiewa się dobrze i wszędzie jej pełno. Ostatnio też zebrałam nasiona z białej. Mam nadzieje, że też zagości na skarpie. Obrazek

Drzewko figowe. Rozrosło się solidnie w tym roku, a na wiosnę był jeden patyk.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Joasiu, warto było czekać :lol: Jakie piękne zdjęcia porobiłaś :shock:
Śliczny ten słoneczniczek Teddy Bear, taki puszysty i jeszcze z wkładką :lol: U ciebie budleja jest prawie ;-) chwastem :roll: , a ja mam zamiar taką zakupić, z uwagi na jej piękne kwiaty i odwiedzające je motyle. No, ale inny klimat u ciebie, stąd też masz możliwość ciekawych zasadzeń roślin południowych - figi z pewnościa zjecie :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Wow! Ale słoneczne fotki z tymi słonecznikami! :-D
Joasiu, a tych fig to bardzo Ci zazdroszczę :-> No i oczywiście klimatu również, bo dzięki niemu taki dla nas egzotyczny rarytasik jak figi, jest u Was całkiem pospolitą rośliną. I im dalej na południe, tym ich więcej i rosną tak jak u nas krzaki bzów przy drodze ;-) :lol: ! Budleję też bardzo lubię. Krzew niby wytrzymały, ale po ostatniej zimie moja nie odbiła :-/ No trudno, za to w jej miejsce zasadzę kolejną różę :lol: :lol:
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na kolejne fotki :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Aparat spisał się na medal.Ale i fotograf umiejętnie się nim posłużył :mrgreen: Joasiu,fotki super. Czy ten kolorowy maczek to jednoroczny czy wieloletni. Uroczo wygląda.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Słonecznie i kolorowo u Ciebie. Maczek w liściach nasturcji fajna kombinacja. Pozazdrościć takiego klimatu gdzie nic nie wymarza i można uprawiać figi. :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Joasiu ustawienia aparatu na medal, bo fotki super.
A słonecznik cudeńko. :shock: :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Słonecznik śliczny jak równierz maczek bardzo mi się spodobał :-) Lubię pełne słoneczniki, mają dużo uroku.
ODPOWIEDZ