Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Dzisiaj do mojej kolekcji dołączyły kolejne storczyki. Co prawda nie wiem jeszcze co z nich będzie ale pożyjemy i zobaczymy. Kupione za śmieszne pieniądze (50 zł z wysyłką), ale korzonki mają w kiepskim stanie. Na zdjęciu przedstawiam 12 nowych okazów których kolory będą niespodzianką.

Żałuje że nie jestem w stanie zebrać wszystkie moje storczyki na jednym zdjeciu. Ale co się dziwić jak mam ich od dzisiaj prawie 30 :mrgreen: :hyhy:
Załączniki
Nowe nabytki
Nowe nabytki
Pierwszy raz widzę takiego koloru liście, a korzonki tego okazu to już całkiem jakieś dziwne.
Pierwszy raz widzę takiego koloru liście, a korzonki tego okazu to już całkiem jakieś dziwne.
Powiedzcie mi czy to normalne aby młode przyrosty na korzeniach były fioletowo-czerwone??
Powiedzcie mi czy to normalne aby młode przyrosty na korzeniach były fioletowo-czerwone??
P1060758.JPG
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Cambria stoi już na tacce z keramzytem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy przesadzaniu jej zauważyłam że korzenie ma zdrowe ale ma ich tak dużo i gęsto rosnących że ciężko było usunąć resztki starego podłoża. Zdziwił mnie też fakt że w korzeniach miała resztki spagnum, tak jak by ktoś nie wyjął jej z niego tylko wsadził do kory. Mam nadzieje że będzie ładnie rosnąc ale na to trzeba jeszcze poczekać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Skoro kolor liści jest czerwono fioletowy to chyba nic dziwnego, że korzenie też taki kolor mają.
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Spotkałam się z czymś takim po raz pierwszy i jest do dla mnie nowość, ale skoro piszesz że to nic dziwnego w takim razie nie mam się czym martwić. Dziękuję
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

W święta do mojej kolekcji dołączyły kolejne 2 storczyki. Nie mam pojęcia co to za Phalaenopsisy ale na pewno nie są to zwykłe hybrydy. Jeżeli ktoś wie co to za odmiany będę bardzo wdzięczna za informacje.

Obecnie moja kolekcja liczy 28 okazów (w kolekcji mam 3 dendrobium, 1 cambrię, 1 sobotka i 23 phalaenopsisy). Miniaturki pokazywane na wcześniejszych zdjęciach niestety nie przeżyły pomimo próby reanimacji.
Załączniki
P1060790.JPG
P1060789.JPG
P1060785.JPG
P1060787.JPG
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

I drugi
Załączniki
P1060782.JPG
P1060783.JPG
P1060779.JPG
P1060780.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo ładne, ja także straciłam kilka, pomimo usilnych starań. Został jeden i to dobrze :lol:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Piękne nowe storczyki :lol: :lol:
Ten drugi wygląda mi na Phalaenopsis schilleriana...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Ładne kolorki :shock: :-)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

haliso ja też myslałam że to może być Phalaenopsis schilleriana ale wydaje mi się że to jednak nie to. Bardziej pasuje mi Phalaenopsis Wiganiae (popularnie nazywany Phalaenopsis Philadelphia).
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Witam ponownie.
Wczoraj do mojej kolekcji dołączyły kolejne dwa storczyki. Oto one:
Załączniki
pierwszy
pierwszy
drugi
drugi
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Ewelinko piękne świeże :-P :-P nabytki. Ciapkowany uroczy, takiego jeszcze nie spotkałam, a i drugiemu w prążki niczego nie brakuje...
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Martwi mnie tylko to, że w obydwu doniczkach (zauważyłam dopiero w domu) było bardzo dużo malutkich biało-żółtych robaczków. Korzonki zostały od razu bardzo dobrze umyte, osuszone i włożone w nowe, świeże podłoże, ale zastanawiam się czym profilaktycznie potraktować podłoże, aby nie dopuścić do ewentualnego ponownego wystąpienia tych robaczków. Próbowałam zrobić zdjęcie, ale nie było na nim nic innego widać jak białawy nalot na kawałkach kory. Dodam jeszcze, że obie doniczki miały trochę mchu w środku i w jednej rosły małe grzybki kapeluszowe (pewnie z przelania).
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ciapatek uroczy :lol:
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

O tak , ciapek jest genialny :)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
ODPOWIEDZ