MOJ OGROD KAJAJA

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: malina »

Kaja - hostie to w kościele u Ciebie Hosty ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Iga ładne masz lawende u mnie to ja nie wiem co z tego będzie.poczekam jeszcze.

Malina tak masz rację, hosty,
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Trochę zdjęć znowym rozkwitem wiosny w moim ogrodzie
DSCF8578.JPG
:( moje krzewuszki
DSCF8579.JPG
morela która kwitnie od stycznia
DSCF8573.JPG
pigwowiec
DSCF8571.JPG
porzeczka
DSCF8567.JPG
klonik
Załączniki
DSCF8563 (800x600).jpg
DSCF8576.JPG
DSCF8580.JPG
DSCF8582.JPG
DSCF8583.JPG
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Z nacie tą roślinę nie mgę się jej pozbyć,korzenie ma jak pajęczyna ,nawet randap nie działa na nią.Przyniosłam ją z roślinami innymi i teraz mi zagłusza inne rośliny.Znacie jakiś sposób? :/
Żeby było jasne chodzi mi o te liście,nie o trawę
Załączniki
DSCF8584.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: Danka »

Ta roślina to podagrycznik i rzeczywiście jest bardzo trudna do wytępienia. Wyrywaj każdy korzonek, bo zarośnie wszystko. Podobnie jak perz.
Obrazek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: tadek »

.
Ja widzę w tej roślince podagrycznik. Pachnie ten chwaścik słabo marchewką?
Jest to najbardziej upierdliwe zielsko w ogrodzie, którego - jak jedna z pań z naszego forum ciekawie określiła - nawet bomba atomowa nie wypali. :kwasny:
U mnie również rośnie. Obecnie nawet już nie staram się jej usuwać w 100 %, bo mija się z to celem, ponieważ rośnie też on u sąsiada, pod trawnikiem, i non stop do mnie przechodzi.
Ograniczam ją maksymalnie, traktując pojedyncze malutkie egzemplarze, jako roślinę ozdobną.

Kaju, zamiast stosować na tą roślinę środki chemiczne, tam gdzie masz możliwość - nic innego nie rośnie, regularnie ją wydziobuj, pozostawiając korzenie w ziemi. Z czasem poprzez obdziabywanie roślina osłabnie i wymrze.

Cytuję ze strony 1000 roślin dla urody:

Jest byliną rozpowszechniona w całej Europie i Ameryce Północnej. W Polsce rośnie masowo w wilgotnych miejscach, w cienistych lasach liściastych, zaroślach, na łąkach i przy drogach, głównie jako uporczywy chwast ogrodowy.

Roślina kwitnie od czerwca do sierpnia. Podagrycznik ma specyficzny, słaby zapach, przypominający marchew.

Surowcem są liście podagrycznika, rzadziej używane są korzenie i kłącza. Na wiosnę je się młode listki podagrycznika jako sałatę w połączeniu np. z liśćmi mniszka, czosnku niedźwiedziego, pokrzywy, jarmużu, lub przygotowane podobnie jak szpinak, a także jako składnik wiosennej zupy.

Roślina zawiera flawonoidy, związki kumarynowe, kwasy chlorogenowy i kawowy,witaminę C (60 mg/100g), poza tym składniki mineralne (żelazo,miedź,mangan,tytan,bor,wapń i potas).
Ma działanie regenerujące organizm, odtruwające, moczopędne, przeciwreumatyczne, zwłaszcza przeciw podagrze – obniża podwyższone wartości kwasu moczowego we krwi i uśmierza ostrzegawczy ból tym powodowany.
Pomocny przy ukąszeniu owadów, wystarczy zrobić okład z rozgniecionego listka podagrycznika.

Źródło... :arrow:
Wątki z forum:

Ratunku, co to za chwast (podagrycznik) :arrow:

dziwny chwast w moim ogrodzie :arrow:

Rośliny - prośba o pomoc. :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

U mnie ciężko będzie to przekopać i powyrywać bo ja wszędzie mam agrowłokninę i kamienie i przed nałożeniem tego wszystkiego wszystko wyrwałam(tak myślałam) a tu teraz rośnie mi w roślinie.Co za dziadowski chwast :przestraszony: :zdegustowany:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: tadek »

.
To jesteś ożniona z tym chwaścikiem na dobre i złe. :/ Nie wyplenisz dziadostwa tak łatwo z pod agrowókniny i kamieni. Jedyne pozostaje Tobie na bieżąco usuwanie pojawiających się listków. Jak robi się o systematycznie, jesteśmy w stanie mieć pozorne wrażenie opanowania. Ale to jest złudne, ten chwast czeka tylko na nasze lenistwo. :zalamany:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Na dobre i na złe znajdę wreszcie preparacik, który go wypali
Załączniki
pobrane.png
pobrane.png (4.9 KiB) Przejrzano 4673 razy
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też rośnie i trudno mi się go pozbyć chociaż każdy widoczny listek maluję Randapem i dlatego mam go dużo mniej niż gdy go wyrywałam ..
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Początek wiosny a u mnie cały czas w ogrodzie wychodzą jakieś problemy,jak nie krzewuszka-nie chce liści wypuścić ,to zimno-nic nie można robić,trawy też nie mogę ściąć bo mokra a na dodatek dziś wyszedł problem z oczkiem-wody gruntowe podeszły mi pod folię w oczku i muszę od nowa rozbierać oczko aby ją wypompować : :mad:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: tadek »

.
Jak wody gruntowe podeszły u Ciebie pod folię w oczku wodnym, to może udało by się Tobie zrobić naturalny staw, zasilany dodatkowo wodą odprowadzaną wodą z dachu?
Albo nawet i staw kąpielowy? ;)

Staw kąpielowy - co to jest i jak wygląda? :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: MOJ OGROD KAJAJA

Post autor: kajaja2 »

Nie mam tyle miejsca,moje oczko jest małe w komponowane w część ogrodu. Tadziu nie zły pomysł mi podpowiedziałeś,fajny. Jeszcze jedno ci powiem,że w garżu mam kanał i w tym kanale pewnej wiosny popękały pustaki i gdy mąż wszedł okazało się że było tam wody po pas.Była tak przezroczysta że nie było widać jej. Więw sumie mam w domu jeden basen ;)
DSCF2671.JPG
moje oczko
ODPOWIEDZ