Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dzisiaj zrobiłam trochę zdjęć
trawa nie znam nazwy
Obrazek
część ogrodu
Obrazek
marcinki w pełni kwitnące
Obrazek
część ogrodu z marcinkami
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

kwitnący kącik
Obrazek
marcinki i nawłoć
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Małgosiu, baaardzo podoba mi się ta część ogrodu z marcinkami :-> Super barwy.
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Właśnie o czymś takim marzę!!! :shock: Przepiękne te marcinki! Chciałam zrobić coś w tym stylu ale okazało się, że wszystkie astry jakie kupiłam i dostałam kwitną tylko w 2 kolorach...może trzech. Niebiesko-fioletowy(nie powiem- ładny) i różowo-fioletowy. A miał być jeszcze biały i czerwony. :-? Nie należę do osób, które komuś czegoś zazdroszczą ale na tym forum chyba zaczyna mnie dopadać ta choroba :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu bardzo lubię marcinki kwitną bardzo długo z chryzantemami, są dosyć okazałe, więc warto je sadzić grupami, mam jeszcze różowe też są ładne ale nie utrzymują tak pionu jak pozostałe, gną się w różnych kierunkach, nie mam białych ale kolorowe są ładniejsze, widać je na tle trawnika, Posadziłam jeszcze miniaturki niebieskie na skalniaku na pewno Zauważyłaś, też ładnie wyglądają w grupie bardzo ładnie się rozrastają. Wszystkie kwiaty są ładne ale na te jesienne najmniej miałam miejsca bo najpóżniej zakwitają zawsze je traktowałam po macoszemu a w sumie nie warto bo jesienią dodają dużo uroku kiedy większość roślinek przekwita.

gorąco pozdrawiam
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

I znowu się zachwycam Twoim ogródkiem. Małgosiu,masz rację. Powinno być sporo jesiennych kwiatów w ogrodzie. Właśnie marcinki i chryzantemy o tej porze go rozweselają. Pokazałaś to w swoim ogrodzie. Ładne, kolorowe kompozycje.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu bardzo dziękuję ale za to w Twojej kolekcji są przepiękne chryzantemy ja ma tylko dwa kolorki.
Do jesiennej rabaty dodam jeszcze, rozchodnik czerwony i np jednoroczne cynie, astry, pięciorniki , funkie.
trochę zdjęć z dzisiejszego dnia
rozchodnik
Obrazek
marcinki czerowone
Obrazek
rabatka na uboczu
Obrazek
część ogrodu
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Ach, te Twoje marcinki czerwone... No nie mogę się napatrzeć :-D
I ładny widoczek na ostatnim zdjęciu. Ależ Ty masz tam roślin!
Fajny ogród! :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Strasznie dużo masz tych roślinek ;-) Ja to mogę sobie tylko pomarzyć o takiej różnorodności ;-)
Faktycznie duży i ładny ogródek, z przyjemnością się ogląda :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu piękny masz ogród widać, że włożyłaś przez te 10 lat mnóstwo pracy, super roślinki, też zamierzam marcinki posadzić w grupie super się u Ciebie prezentują, Ta trawa to miskant chiński "zebrinus".
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Jestem pod wrażeniem :shock: . Piękny i bogaty w róznorodne rośliny ogród. Podoba mi się ujęcie ogrodu na ostatniej fotce, nawet bardzo mi się podoba :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu już jestem fanką Twojego ogrodu, a jesienne rabaty są zachwycające, Co pozwoliłam sobie już napisać w nowym założonym przez Herbiego wątku http://www.forum.poradnikogrodniczy.pl/ ... vt2592.htm. Może zechcesz dołączyć do tego tematu, uważam, że mogłabyś tam udzielić wielu cennych wskazówek, za co będziemy bardzo wdzięczni.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Tak ostatnie zdjęcie jest jak fotografia do albumu o pieknych ogrodach :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

gosia2501 pisze:Małgosiu już jestem fanką Twojego ogrodu, a jesienne rabaty są zachwycające, Co pozwoliłam sobie już napisać w nowym założonym przez Herbiego wątku http://www.forum.poradnikogrodniczy.pl/ ... vt2592.htm. Może zechcesz dołączyć do tego tematu, uważam, że mogłabyś tam udzielić wielu cennych wskazówek, za co będziemy bardzo wdzięczni.
Małgosiu,ja także Ciebie zapraszam do "jesiennego ogrodu". Bo na razie tylko z Krzysiem się tam pokazujemy. A czym więcej nas tym lepiej. Tym bardziej,że Twój ogród jest bardzo dobrym przykładem jesiennych nasadzeń. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Małgosiu zawsze z przyjemnością zaglądam do twojego ogrodu.Masz piękne rabaty, bardzo podoba mi się Twój kącik z marcinkami :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Zablokowany