Mój azyl na ziemi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Mój azyl na ziemi

Post autor: muszu852 »

Witam serdecznie na forum, mam małą działeczkę i powoli zaczynam ją urządzać...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Możliwe, że masz problem ze wstawieniem zdjęcia, więc tutaj masz instrukcję http://forum.poradnikogrodniczy.pl/jak- ... a-vt13.htm
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

dziękuję za inf.

Post autor: muszu852 »

Dziękuję za informację z pewnością skorzystam :)
pozdrawiam serdecznie :)
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Mój azyl na ziemi....

Post autor: muszu852 »

Trochę mam obiekcję co do pokazania swojego ogrodu. Gdyż wasze są takie ładnie i ich oglądanie sprawia mi wielką przyjemność :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Część z tych pięknych ogrodów była kiedyś zapuszczonymi ugorami, lub gruzowiskami. Każdy kiedyś zaczynał. Nie od razu mieliśmy zadbane, porośnięte pięknymi roślinami ogrody. Wiele osób pokazuje tu swoje początki, ich ogrody powstają i pięknieją na naszych oczach, także nie krępuj się tylko wstawiaj zdjęcia. ;) :-D
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

więc zacznę powolutku ...

Post autor: muszu852 »

Trochę mam obiekcji ale z pewnością ukaże moje zielone m2 :)
Załączniki
To jest zdjęcie początków mojego ogrodu :)
To jest zdjęcie początków mojego ogrodu :)
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Post autor: muszu852 »

Jak widać jest tam kawałek tarasu, pergola z winogronem i kilka krzaczków...

Problem polega na tym, że ziemia w moim ogrodzie jest bardzo ale to bardzo nie urodzajna to znaczy gleba zasadowa o odczynie ph 8-9.
Niestety na takich glebach trudno coś wyhodować... no z pewnością coś by się dało ale ja miałem chęci na ogród a nie no COŚ...
Postanowiłem z tym czymś coś wykombinować i metodą prób i błędów powoli ogarniałem swoją glebę :)
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Pytanko...

Post autor: muszu852 »

Jak sądzicie jakiej wielkości jest ogród?? :) upss
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Jak widać na załączonym zdjęciu początki są dość dobre. Ja także mam zasadową glebę, może pH nie jest tak wysokie ale kwasolubne źle u mnie rosną. Jest dużo roślin, które lubią zasadową ziemię, np. ciemierniki, pierwiosnki lub orzech włoski ale to duże drzewo a wygląda,że twoja działka jest mała. Chyba,że się mylę. ;-)
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Post autor: muszu852 »

He.. He.. widzę, że nie tylko ja mam problemy z ziemią w ogrodzie. A faktycznie w moim ogrodzie rośnie również orzech włoski... i rośnie już jakieś 15 lat na działce. Więc widać, że ziemia jest naprawdę kiepska.
Własnymi rękoma wypracowałem sobie glebę o odczynie prawie dobrym które by mnie fascynowały. a ile pracy trzeba było w to włożyć.

niebawem pokażę nowe oblicze tego samego zdjęcia :)

pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

jeżeli chcesz posadzić bardziej wymagające rośliny niż może zapewnić im gleba, to niestety trzeba bardzo dużo pracy włożyć. Ja staram się sadzić rośliny,które będą sobie u mnie radziły bez specjalnej troski. :hyhy: A co będzie to się okaże, bo mój "duży" ogródek dopiero powstaje. :-D
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Post autor: muszu852 »

Witaj DANKO ja wiem, że praca w ogrodzie nie należy do najłatwiejszych już nie jeden raz się sparzyłem na tym. Ale mam nadzieję, że już opanowałem podstawowe inf. na temat pielęgnacji roślin posiadanych w moim azylu :)
Szczerze mówiąc ja preferuje rośliny iglaste - tzw. IGLAKI gdyż to one dają mi najwięcej radości. A z drugiej strony nie są aż tak wymagające jak nie które krzewy czy drzewa liściaste..
Załączniki
A tu ten sam ogród który widzieliście na zdjęciu nr1
A tu ten sam ogród który widzieliście na zdjęciu nr1
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Mam nadzieję,

Post autor: muszu852 »

Mam nadzieję, że widać różnice w tych fotografiach :)
Mówiąc szczerze podoba mi się obecny stan mojego skrawka ogrodu chociaż jeszcze MNÓSTWO pracy zostało przede mną.

Już niebawem kolejne odsłony ogrodu... może jeszcze dziś wstawię widok zimowy :)
muszu852
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2010-06-06, 22:05

Post autor: muszu852 »

a tu jeszcze takie coś znalazłem :)
Załączniki
taki mały widoczek :)
taki mały widoczek :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Michał widzę, że dozujesz nam oblicze Twojego ogrodu i trzymasz w napięciu ;) , to co pokazałeś na fotce nr.1 a później to samo na fotce nr.2 efekt jest powalający.
ODPOWIEDZ