Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Ale u mnie napadało.Cieszę się bo roślinki otulone przed mrozem.
Zdjęcia z 16.I.2013 r.
Bardzo podoba mi się taki wodok.
Załączniki
Śnieżnie.jpg
zimowo.jpg
Ptaszki mają co jeść
Ptaszki mają co jeść
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: stasio13 »

Ładna ''kołderka'' roślinki na pewno są zachwycone :P
U mnie też jest troszkę białego puchu :]
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Franiu...cieszyć się tylko z tego śniegu. U mnie to samo...i do tego mróz. Tak mi tęskno za działeczką, niestety na chwilę obecną nie da się tam dojechać. Postrząsała bym chociaż zalegający śnieg na iglakach. :-/ . Najważniejsze że już coraz bliżej wiosny. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: lilia0405 »

Franiu akurat taka zima mogłaby być do końca lutego a później buch wiosna, no ale cóż to tylko mój koncert życzeń ;-) U mnie też wczoraj jeszcze dosypało śniegu, na działce nie byłam zobaczyć , no cóż zimą wychodzę tylko z konieczności :-P Dla roślinek taka kołderka z e śniegu jest superaśna :mrgreen:

A działka w takiej zimowej odsłonie prezentuje się bardzo ładnie pomimo, że króluje głównie biel.
jarzebinka82
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-29, 10:02

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: jarzebinka82 »

Franiu przespacerowałam się po twojej działeczce od pierwszej strony wątku i jestem pod ogromnym wrażeniem :-) . Odwaliłaś kawał dobrej roboty przy zagospodarowaniu działeczki, a efekt jest fenomenalny! Bardzo mi się u ciebie podoba. Ja właśnie jestem na etapie początkowego zagospodarowywania działki. Część roślinek wysiewam w domu, bo tak bardziej ekonomicznie (czyt. taniej ;-) ), ale i tak zanim osiągnę podobny efekt jak u Ciebie to duużo czasu upłynie :-( . Narazie poczyniliśmy wydatki na podłączenie prądu, a jeszcze trzeba ogrodzić :-/ . Ehh, nie prędko uzbieram taką różnorodność roślinek. Zwłaszcza spodobały mi się u Ciebie tawułki (czerwona jest miodzio!) i róże (to moja największa miłość ogrodowa). Pozwolisz, że przyjdę do Ciebie na szkolenie w ukorzenianiu róż? ;-) Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: mamina »

Franiu, pisałaś u mnie ,że przez cały sezon robisz mikstury z pokrzywy ,mleczów ,krwawnika i skrzypu.Podlewasz tymi gnojówkami ,czy też opryskujesz ?. Ja jeszcze pracuję i ze względu na brak czasu posiłkowałam się nawozami i opryskami syntetycznymi :-( ale mam zamiar od tego roku to zmienić idąc w kierunku naturalnych środków.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Zeniu, śnieg już sam się roztopił. Pewnie już dotarłaś na działkę żeby na razie pooglądać .Jeszcze jakieś 3 tygodnie i do pracy.
Lila U mnie znowu troszkę śniegu napadało. Jak byłam ostatnio to widziałam ślady na śniegu kogoś kto również odwiedził mój ogród.Nawet te ślady uwieczniłam i zabawię się w detektywa :lol:
Jarzębinka na pewno Ty osiągniesz wcześniej zamierzony efekt.Będzie pięknie.Moje tawułki ładnie się rozrastają i już podzieliłam się z innymi. Jeżeli będziesz chciała to Tobie też podeślę.
Rozmnażanie róż jest łatwe.Po prostu ucinam przekwitniętą różę ,do ukorzeniacza i do ziemi.Najlepiej w cieniu.
Jola gnojówkami tylko podlewam.Opryski robię tylko do pomidorów wyciągiem ze skrzypu, to tak żeby uchronić przed zarazą.Dzięki tym opryskom miałam pomidory do późnej jesieni. Pomidory i ogórki pryskam też rozcieńczonym mlekiem.
Załączniki
Rojnik  okryty kołderką
Rojnik okryty kołderką
Ciemiernik cały czas kwitnie
Ciemiernik cały czas kwitnie
Uwieczniony ślad  odwiedzającego mój ogród
Uwieczniony ślad odwiedzającego mój ogród
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: mamina »

Franiu , poszłaś za śladem ? . Ciemiernik bardzo ładny .Ja myślę już o wiośnie i ćwiczę paluszki przed pracami ogrodowymi , a tu za oknem :shock: teraz pada śnieg.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

A u mnie ciemierniki miały dopiero pąki. Mam nadzieję, że zostawiający ślady nic nie zabrał z ogrodu :-x
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Franiu...pięknie kwitnie twój ciemiernik. Jak ja je kocham :lol: mało powiedziane, uwielbiam. :oczami: . Mój biały...już przekwita, a cuchnący ma pąka. ;) . Reszta wymarzła poprzedniej zimy...może coś nowego z siewek się wykluje. Dziś na pociechę przywlokłam z balkonu ziemię, niech się troszkę ociepli. Posadzę w donicy begonie. Być może troszkę za wcześnie...ale co ja zrobię jak rączki chcą już do ziemi. :rotfl: . Wieczorkiem zajrzę do swojego wątku..oj jak dawno mnie tam nie było. :oops:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: lilia0405 »

Frania pisze:Jak byłam ostatnio to widziałam ślady na śniegu kogoś kto również odwiedził mój ogród.Nawet te ślady uwieczniłam i zabawię się w detektywa
I czego tam szukał, kiedy w końcu te ludziska się nauczą nie Twoje nie rusz, nie Twoje nie właź. :evil:
Franiu u mnie też były slady, ktoś sobie drogę skracał, och jak bym dorwała tego drania :roll:

Ciemiernik śliczny.
Zenia pisze: Być może troszkę za wcześnie...ale co ja zrobię jak rączki chcą już do ziemi. :rotfl:
To prawda bardzo chcą. :rotfl:
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Mamina,Danusiu i Lilia Doszłam do wniosku ,że ślady to chyba mój sąsiad działkowy zostawił,bo zakończyły się przy altanie i wrócił z powrotem,Jak na razie to złodzieje mnie omijają.
Ten mój ciemiernik cały czas kwitnie i sama się dziwię,że mróz mu nie szkodzi.Poszukam jego nazwy odmianowej,
Może to ciemiernik czarny ? - sprawdzę w googlach.
Paluszki to ja też ćwiczę,żeby były gotowe do pracy :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Franiu...czyżbym coś przeoczyła. ;) . Jeśli dobrze widzę twojego ciemiernika to wydaje mi się że to ciemiernik biały (Helleborus niger) . Jeśli się mylę to mnie popraw. :zawstydzony:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Madziula Rzeszów »

Franiu ja też tak mam i chcę już coś robić , dlatego planuję zakupy, (kule wiklinowe kupione, drabinka , pergola też )
nasiona pierwsze wysiane , a teraz przed pracą i po obserwację na moje kiełkujące roślinki, to naprawdę mi daje dużo radości i wytchnienia w tym oczekiwaniu na wiosnę........... :-)
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Zeniu - nazwałam tego ciemiernika czarnym,bo Pan od programu Rok w ogrodzie tłumaczył że nazwa niger to czarny bo ma czarne korzenie .Faktycznie to nazywa się biały ze względu na kwiaty.
Ale nakombinowałam :-)
Madziula - jesteś bardziej niecierpliwa niż ja.Już wysiałaś nasionka,chyba masz duży i jasny parapet.Porobiłaś fajne zakupy.
Na działkę chodzę raz w tygodniu i nie mam już ochoty fotografować zimy.Poczekam na oznaki wiosny,która podobno już się zbliża. :szok: tylko jakoś nie mogę jej wypatrzeć.
ODPOWIEDZ