Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Witam :-D Z czasem u mnie nadal krucho :( na działkę lecę z doskoku a szkoda bo roboty jeszcze sporo a dzień coraz krótszy. Może ten tydzień pozwoli na nadgonienie choć troszeczkę a co gorsza prorokują , że pod koniec tygodnia mają być już jakieś mrozy :-( , oby im się nie spełniło ;) . Działka nadal nabiera kształtu i nie wiem kiedy koniec tych zmian. Ukradłam kawałek warzywnikowi i powstała nowa rabata a raczej przedłużenie dotychczasowej. Kupiłam pęcherznice i mogłam znaleźć miejsca dla niej na dotychczasowych rabatkach więc powstała nowa :lol: Na razie na niej posadziłam kilka roślinek ale więcej poświęcę jej czasu dopiero wiosną. Oj jeszcze dużo roboty mnie czeka zanim położę się na leżaczku i będę podziwiać swoje dzieło :oczami:

Zacznę od mojego ulubionego kącika rabaty z trawami

Obrazek

A to rabata z kamiennymi kręgami gdzie głównie latem królują lilie, od Gosi dostałam sporo cebulek lilii także latem będzie ich jeszcze więcej.

Obrazek
Ato widok na tą sama rabatę tylko od tyłu

Obrazek
A to rabata na lewo, coś jej brakuje jakiegoś tła ale ten problem muszę na razie oddalić, kiedyś się pomyśli

Obrazek

A tu powstająca rabata z pęcherznicą, jakie rośliny będą sąsiadować z nią to już będzie myślane w przyszłym roku :/

Obrazek

A tu kawałeczek skalniaka później więcej ;-)

Obrazek

A to moje ostatnie nabytki,no i przez jakiś czas ostatnie :zalamany: pęchęrznice już pokazałam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj tyle bo i tak już późno a jutro raniutko pobudka :rozpacz: a tak by się więcej posiedziało, a tu niestety ;-)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lizz »

U Ciebie nadal piękna jesień :) , aż miło popatrzeć i nacieszyć oczy. Niestety już przymrozki nadają, więc zbliża się czas pożegnać z tymi kolorkami do wiosny :( .
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tatsu »

Faktycznie, roboty jest naprawdę sporo. A jak jeszcze czasu nie ma, żeby poświęcić nań dzień cały, to już w ogóle teraz czas przez palce ucieka. Chwila-moment i jest noc. A za niedługo wszystko będzie białe. Brrrr... nie lubię zimy...
Myślę, że na wiosnę będziesz miała już zaczątki tego, czym będziesz się cieszyć w przyszłości. Posadzone świeżynki wybujają wesoło, a te, co już rosną, będą jeszcze ładniejsze. Na pewno ;)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Moje krokusiki jesienne też kwitną, a trójsklepka nie zakwitła. Muszę i ja zrobić skalniak z rojników, mam ich sporo ale porozrzucane po ogrodzie i wcale ich nie widać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Lilu, duże zmiany w twoim ogrodzie. Interesująco prezentują się trawy :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dzięki za odwiedzinki :)
tatsu pisze: Brrrr... nie lubię zimy...
No to witaj w klubie, na samą myśl, ze ma nadejść to już mi zimno ;-) :lol:

Dzisiaj u nas był piękny dzionek, dużo słoneczka, a że na noc idę do roboty to sporo dnia poświęciłam na działce. Pograbiłam suche liście, jakieś suche badyle uprzątnęłam i kawałek skopałam. Na dwóch rabatach z kwiatami na tej przed domkiem i z liliowcami posiałam facelię i właśnie ją przekopałam, muszę jeszcze troszkę roboty włożyć w doprawienie gleby.
Moje ukochane trawki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
skalniak
Obrazek
Jeszcze jeden zakup, ponoć tą roślinkę ma Danka, jak ona Danuś zimuje.
Obrazek
Ostatnie kwitnące dalie pomimo troszkę sparzonych liści.
Obrazek
Obrazek
Bratek z własnego chowu, mam jeszcze ciemno-niebieskiego ale za diabła nie mogę mu wyraźnej fotki zrobić, ale uparciuch.
Obrazek

Kończę bo pora do roboty, dzisiejszymi fotkami się nie pochwalę bo aparat został w domu, a komóra się rozładowała, :roll:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Merghen »

Lilu, czy ten nabytek to Barbula kaledońska? Ja lekko na zimę ją kopczykuję ale tylko dla tego, że obok rośnie róża pnąca więc jak jej się dostaje nawozu końskiego to i barbuli skapnie.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tatsu »

Nie no, śliczna jesień w Twoim ogrodzie lilia0405. Może kiedyś też się skusze na dalie, bo one coraz bardziej mi wpadają w oko. Pewnie dlatego, że takie śliczne są u Was ;)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lizz »

Lilu, ja również kopczykuję swoje barbule, stosuję ziemię z kretowisk. Na wiosnę przycinam nisko, ładnie się rozkrzewia. Młode gałązki, które dotykają ziemi szybko się ukorzeniają.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Lol@ »

Lila, trawki bardzo ozdobne, jakby jeszcze były powiązane w chochoły i lekko przyprószone śniegiem to bym nawet lubiła tą zimę ;). Dalie ładne, ta żółta powinna mieć na stałe takie ciemne liście, tylko normalne, nie zmrożone, i byłaby egzotycznym okazem :).
Zimowit z paskami na płatkach... Taki drobiazg, a ja myślałam, że są tylko białe i fioletowe pojedyncze i fioletoworóżowy pełny... Hmmm... :D
Fajnie zaróżowione ma końce liści ta ostania roślinka ;).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Fajnie, że do mnie zajrzałyście, dzięki :-D
Małgosiu tak to jest barbula klandońska, ja zanim nauczę się nazw nowych roślinek to troszkę potrwa :lol: no cóż a mówili nie jedz dużo mięsiwa, a ja nie słuchałam ;) Małgosiom dziękuje za rady co do zimowania.
Kasiu to są krokusiki jesienne, zakupiłam sobie w tym roku na Święcie kwiatów w Skierniewicach.
Tatsu dalia to fajny kwiat długo kwitnie, jeżeli ktoś ma duże jakieś gołe przestrzenie to dalia jest dość dużym kwiatem i rozłożystym, to sporo miejsca zajmie.

Na dowód tego co robiłam wczoraj skopana rabata kwiatowa z facelią .
Obrazek
A tak wyglądała przed przekopaniem.
Obrazek
Przed domkiem wcześniej przekopałam.
Obrazek

Oczywiście nie może zabraknąć moich trawek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skalniak od strony jukk.
Obrazek

Prymulka nawet jedna zakwitła, ale jakoś strasznie przeżyły to lato, zgubiły wszystkie liście, ale teraz powoli się pokazują a już myślałam, że zginęły.
Obrazek

Moje jedyne chryzantemki.
Obrazek
Obrazek

Kocimiętka ale musiałam się przygiąć, aby ją sfocić ;)
Obrazek

Jeszcze jest co pojeść ale już nie ten smak.
Obrazek
Obrazek

Miłego wieczorku :-) U mnie w sobotę ma być 3 stopnie, oj niedobrze idzie zimno ;-)
Awatar użytkownika
tatsu
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 48
Rejestracja: 2012-10-20, 08:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tatsu »

Dużo miejsca powiadasz? To będę musiała chyba z nimi poczekać, bo na razie rabaty są dość wąskie i blisko chodników, to szkoda, żeby się o nie ocierać.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Małgorzata124 »

Liluś u Ciebie jeszcze kolorowo, super z tą pracą w ogrodzie strasznie jest trudno, mi też brakuje czasu okropńście, ale będzie wiosna jakoś się ogarniemy, też nie wszystko zdążę zrobić , no cóż trudno jest pogodzić wszystkie obowiązki. :(
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Nutka »

Lilciu, piękna jesień na zdjęciach. Widać też, że nieźle popracowałaś przy przekopywaniu :) Co nieco jeszcze kwitnie, a na około żółcie, czerwienie i brązy... mogło by dla mnie tak zostać przez zimę...przynajmniej nie była by taka smutna ;-) :oczami:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Piękna kocimiętka, moja ma malutkie kwiaty. Barbule mam dwie i ich mocno obsypuję ziemią i jeszcze okrywam wyrwanymi aksamitkami. Tamtą zimę przeżyły, może ta nie będzie gorsza. Na wiosnę przypomnij mi to ci ukorzenię kilka kolorów chryzantem. U mnie ładnie się rozrosły w szklarni, a teraz zdobią mi ogród.
ODPOWIEDZ