Wycinają las borkowski!

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Roka33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-23, 12:50

Wycinają las borkowski!

Post autor: Roka33 »

Witajcie! Witajcie! słyszeliscie już o tym jak Dyrektor TPN oficjalnie ekolog miłośnik przyrody zgodził się na wycinkę drzew w Lesie Borkowskim ? Przeczytać o tym można w tym artykule http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... 58/1884758 To co się dzieje teraz to jest masakra, niszczą zieleń a stawiają blokowiska. Do czego to wszystko zmierza ?! Strasznie to przykre że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co robią !
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: mmmm5 »

Roka33 pisze:Witajcie! Witajcie! słyszeliscie już o tym jak Dyrektor TPN oficjalnie ekolog miłośnik przyrody zgodził się na wycinkę drzew w Lesie Borkowskim ? Przeczytać o tym można w tym artykule http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... 58/1884758 To co się dzieje teraz to jest masakra, niszczą zieleń a stawiają blokowiska. Do czego to wszystko zmierza ?! Strasznie to przykre że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co robią !
Ja myślę,że w miejscu na którym stoi blok/dom Roka33 też kiedyś rosło drzewo i ktoś go wyciął aby tą siedzibę ludzką tam zbudować....
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: Elzbieta M »

Widać ten skrawek zieleni przeszkadza deweloperowi. Z drugiej strony ul. Zawiłej rozbudowane os. Kliny, to i tu pewnie chcą pociągnąć zabudowę w kierunku Skawiny. Tylko czy koniecznie musimy tracić zieleń?
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: mmmm5 »

U nas w rodzinie jest zwyczaj sadzenia 3 nowych drzewek za jedno wycięte to tradycja zostawiona przez teścia.
Stare wielkie drzewa oprócz urody stanowią także zagrożenie.Wielkie topole pozbawiły nas w czasie wichur w 2015r prądu na kilka dni.Wcześniej nie można było ich usunąć bo działka na której rosły nie była ujęta w księgach wieczystych i gmina nie mogła ustalić do kogo należą,chociaż cała wieś wiedziała czyj jest to teren.

Właściciel powinien mieć prawo do rozporzadzania swoim mieniem a przykład podany i opisany przez Rokko 33 dotyczy jakiś machinacji pomiędzy skorumpowanymi urzędnikami,którzy korzystają z zamieszania .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: rafaloku »

Moim zdaniem wycinki pod każdą inwestycję nie powinno się też oceniać bez poznania szczegółów, choć oczywiście jest wiele nadużyć. Niedaleko mnie powstaje osiedle domków jednorodzinnych, na którym deweloper zobowiązał się do posadzenia konkretnej liczby nowych drzew. Był to teren porośnięty jakimiś chaszczami, taka dzika łąka. Żeby rozpocząć budowę wycięli kilka starych i zaniedbanych drzew ale urządzą nowy teren pełen zieleni, ładnie zagospodarowany :)
Rafał
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: Elzbieta M »

I to jest w porządku. :-D
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wycinają las borkowski!

Post autor: mmmm5 »

Jestem tego samego zdania co Ela i Rafał czyśćmy zaniedbane i brzydkie miejsca i nie dajmy się zwariować .
Pozdrawiam :-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ