Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Kochani kilka dni mnie nie będzie.Wyjazd weekendowy a w poniedziałek po pracy od razu trzeba zasuwać na działkę.Pewnie trzeba będzie podlać, no i pierwszy sort ogórków pozbierać.Znowu pewnie wyląduję w domu ok 23-ciej.
Tadziu, Krysiu,myślę,że tak!Gdy zakwitną dalie będzie kolorowo przez długi czas.Obecnie kolorów mi trochę mało,bo sporo przekwitło,róże jeszcze się ponownie nie rozwinęły a reszta potrzebuje czasu.Chyba muszę pomyśleć o dodaniu jakiś roślinek,które będą kwitły około połowy lipca.Jesienią zamierzam kupić sporo tulipanów o różnych porach kwitnienia to może one mi to uzupełnią.Jak każdy zielono zakręcony lubię mieć kolorowo cały czas,ale to wymaga czasu a ja przecież tą działkę mam dopiero trzeci sezon.W domu czekają sadzonki hibiskusa w rozsadniku.Widzę,że on u was teraz kwitnie,więc jeśli mi się przyjmie to też się dołączy do uzupełnienia.Tylko jakoś mi dziwnie stanęły w miejscu te sadzonki,nie rosną dalej a ja nic z tego nie rozumiem.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

Elizo ale czy to jest hibiskus/ketmia/ogrodowa czy róża chińska - hibiskus domowa. Jeżeli ogrodowa ,a sadzonki większe ,wysadź już do ogrodu .Ja mam w pojemniczkach i stanęły ze wzrostem bo już mają za małe doniczki ,przesadzę do większych, nie będę ich jeszcze przenosiła do gruntu bo są za małe na mrozy ,a poza tym formuję je na drzewka /na pieniek/ mam je w domu pod kontrolą .Co do róży chińskiej nie mam doświadczenia. :/
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Halinko, to ketmia.Dostałam nasionka od naszej koleżanki z forum.Wzeszło mi 10 szt.Rosły sobie pięknie z dnia na dzień coraz większe.Urosły do 6-7 cm i nagle stanęły jak zaczarowane.Długo już tak stoją.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

elza pisze:Halinko, to ketmia.Dostałam nasionka od naszej koleżanki z forum.Wzeszło mi 10 szt.Rosły sobie pięknie z dnia na dzień coraz większe.Urosły do 6-7 cm i nagle stanęły jak zaczarowane.Długo już tak stoją.

Elizo -jeżeli rosną w jednym pojemniku ,przesadź każdą sadzonkę osobno ,mają na pewno dużo korzonków i trzeba pilnować ,aby je w miarę rozrostu przesadzać do coraz większych doniczek .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Wiesz co Halinko, ja je wysiałam do pojemnika przezroczystego po mięsie.Te co wykiełkowały z wszystkich posianych nasionek są akurat przy samym brzegu pojemnika.Nic a nic nie widać korzonków ,ale zajrzę po powrocie,bo wyjeżdżam na weekend.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Edyta1203 »

To udanego wyjazdu Elizo życzę :D :D :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

No i jestem. Wróciłam wczoraj o 17-tej a o 17:25 już byłam w drodze na działkę :lol:
Tak jak myślałam, ogórki już do zbioru.Przywiozłam do domu ok 1,5 kg.Dwa pomidorki są już czerwone i będą na śniadanie pojutrze.Godecja z jednego okręgu już przekwita i nie wygląda ładnie,chyba trzeba będzie ją wyrwać,bo szpeci bardzo.Na razie zaczyna się otwierać jeden mieczyk. Nie bardzo jest co pokazywać to zdjęć nie robiłam. Zresztą i tak nie miałabym czasu,bo podlewałam całą działkę a po mnie poprawiła w nocy potworna burza :rotfl:
Lecę teraz zajrzeć do was.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: mmmm5 »

Kurczę, młodość to znaczy mobilność!!!!! Ja takiej trasy nie zrobiłabym przez ........
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Marysiu nie było to trudne,bo podróż w miarę przyjemna.Nie ja prowadziłam auto,które miało klimatyzację to i się nie zmęczyłam.Miałam,więc siłę,aby wsiąść do autobusu i pojechać na działkę.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Elzbieta M »

Elizo , to za dzien - dwa - zobaczymy zdjecie twojego mieczyka. Zagladne tu na pewno, bo ciekawa jestem , jaki sie rozwinie
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dobrze Elżbietko, jak tylko będzie co pokazać od razu ofocę co się da :-D
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: mmmm5 »

Elizo ,przyszły clematisy , zdjęcia u mnie,zapraszam do obejrzenia :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Jan Twardowski »

U mnie również zaczął się sezon ogórkowy wczoraj zebrałem 3 i pół wiadra ogóreczków rosną jak głupie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Janku, to musisz mieć większy od mojego zagonek ogórkowy.
Mój jest niewielki,taki jamnik 4 x 1,5 metra.Od niedzieli wieczorem do wczoraj wieczora urosło mi do pożądanych rozmiarów wiadro. Mam co robić.Słoiki już z piwnicy przyniesione.
A teraz zdjęcie pierwszego mieczyka.Dalie cały czas trzymają mnie w niepewności....
Załączniki
Na razie tylko ten jeden zdecydował się pokazać.
Na razie tylko ten jeden zdecydował się pokazać.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6089
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Krysia »

Śliczny. A na priv wyślę Ci linka z fotkami. Dojdzie. :-D
ODPOWIEDZ