moje malutkie królestwo;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Małgorzata124 »

Janinko też uwielbiam :) Kamień stanowi uroczą część małej architektury ogrodowej, ma dużo plusów, jest trwały, naturalny, pięknie się komponuje z roślinkami, można wyczarować z niego cuda, jeden minus - jest strasznie ciężki. :lol: :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: lilia0405 »

Podpisuję się po tym co napisała Małgosia, kamień super wygląda w ogrodzie.
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: halszka31 »

Garba mam od noszenia kamieni w plecaku. :-) Kamieniami miałam wyłożone lico kominka, kamienne słupki były elementem ogrodzenia, podłoga w łazience wyłożona nieregularnym szlifowanym kamieniem z ręcznie robionymi fugami była obiektem podziwu. I jeszcze znaczenie praktyczne. Każdy wysiew kwiatów, bądź nowych sadzonek zaznaczam kamieniami. Radzę to czynić paniom, których mężowie w ferworze koszenia prą naprzód nie bacząc co na drodze rośnie. Ostatnio posadziłam z trudem zdobytą brzózkę, nie dopilnowałam - i została skoszona. Coś się posadzi... i zapomni, kamień ułożony ręką człowieka mówi: tu coś jest posadzone. Jak w pamięci się utrwali to je przenoszę.
Kamień się nagrzewa i oddaje ciepło nocą. Nie na darmo lubią się na nim wygrzewać jaszczurki... i mój kot.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Agnes »

To już poważna choroba, można powiedzieć "kamica ogrodowa" :rotfl: Ja też na nią choruję i nawet w ostatni weekend zrobiłam sobie miniskalniaczek z otoczaków, ale oczywiście zapomniałam wziąć aparat :wstyd:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: JaDorka »

To faktycznie już kamica ogrodowa :-). Ja mam podobnie z tymi kamieniami, wszędzie jak gdzieś idę to zbieram, mój koszyk przy rowerze się już tak dziwnie wygiął od ciężaru, a plecak w środku też nieładnie wytarł. Tylko mój synek się złości, jak jedziemy rowerami i ja co chwilę się zatrzymuje bo coś wypatrzę. A jak już wypatrzę to przecież nie mogę zostawić tak na pastwę losu, ale młodzież jakoś tego nie rozumie :-/
Ty Janinko to musiałaś to zacząć zbierać już strasznie dawno, bo masz tego tyle, że zazdrość ściska.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Agnes »

Hihi Dorka, rozumiem Cię z tymi kamieniami. My w grudniu na Mazurach tak jechaliśmy samochodem 5 km/h, bo też nie chcieliśmy zostawić takich pięknych kamieni na pastwę losu, a właściwie lasu, bo leżały sobie pysznie na nasypie przy drodze. :D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Merghen »

To ja Dorotko muszę powiedzieć, że jestem rozumiana przez rodzinę. Mąż często patrzy po bokach dróg polnych i pod nogi. Dzięki temu mam kilka super okazów - np. skamieniałe muszle, a w ogrodzie dość ciekawe pojedyncze eksponaty :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Fredzimierz »

Oj Agnes, Agnes chyba masz rację. To już choroba:) Ostatnio widziałam dwa piękne okazy, niestety żeby je przygarnąć potrzeby jest większy sprzęt:( Natomiast, żeby poprawić sobie humor porobiłam zdjęcia moich skarbów. A oto one:

Oto bialutkie cudeńko
Obrazek

A tu fioleciki:)
Obrazek
Obrazek

Pomarańcz:
Obrazek
Obrazek
Rodzynek w mojej kolekcji -dwukolorowy;p
Obrazek
A tu w całości:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: tadek »

Ale u ciebie kwitną wspaniale irysy, zdjęcia są zrobione teraz? Czy wcześniej? Bo u mnie już przekwitły.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: JaDorka »

Merghen pisze:To ja Dorotko muszę powiedzieć, że jestem rozumiana przez rodzinę.
To nic, tylko zazdrościć Wam tego zrozumienia dziewczyny :-). A tak nawiasem... mogłabyś się pochwalić u siebie Małgosiu tymi niektórymi okazami ;)
Janinko, masz piękne okazy tych skarbów. U siebie mam tylko żółtego i fioletowego sporę nawet kępki ale jednego, jedynego takiego dziwnego dwukolorowego irysa, jakby brązowo-kremowego. U Ciebie bardzo mi się spodobał ten pomarańczowy. Kiedyś nie wiedzieć czemu nie przepadałam za tymi kwiatami, nie podobały mi się te kłącza, liście a teraz wszystko mi się odmieniło przez to działkowanie. Nie dość, że wszystkie roślinki mnie zachwycają, to i jeszcze na kamicę ogrodową choruję ;) .
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Agnes »

Dorotko, ja mam to samo i z roślinami i z kamieniami. Każda roślina mnie zachwyca, chyba inaczej na nie patrzę. Zauważyłam też, że tworząc odpowiednią kompozycję można wydobyć z rośliny jej walory. Iryski śliczne, mi też najbardziej spodobał się ten pomarańczowy, co do tego dwukolorowego, to mam podobny, tylko intensywniej wybarwiony :-D
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: halszka31 »

Tadziu, kiedyś kupiłam kolekcję tak dobranych niebieskich irysów, które miały różne odcienie, ale i też różną porę kwitnienia. Teraz mam cztery kolory - trzy już przekwitają, czwarty dopiero zaczyna :-)
W takim "malutkim królestwie" - takie prześliczne bogactwo,
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Fredzimierz »

tadek pisze: zdjęcia są zrobione teraz? Czy wcześniej?
Zdjęcia zrobiłam we wtorek z samego rana :) Ale te kwiatuszki są sadzone w tamtym roku, białe cudeńko zakwitło u mnie 2 razy :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: tadek »

Wczoraj będąc z wizytą u znajomej, na żywo oglądałem kwiat białego irysa. Cudo !
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Fredzimierz »

A tutaj chrzan:
Obrazek
ODPOWIEDZ