Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Asterka »

Lilu, pięknie dziękuję za chęć podzielenia się ze mną pysznogłówką o jasno-lila kwiatach, o czym napisałaś w wątku Igi. Ja mam fioletową i amarantową.

Wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że nie masz cieszynianki.
Moja cieszynianka
Moja cieszynianka
Możesz ją dostać ode mnie. W tym roku ją podzieliłam i jedną mam w doniczce przygotowaną do wymiany. Ze względu na pogodę musimy jednak poczekać z tym do jesieni. Może jeszcze coś innego Cię u mnie zainteresuje. Mam floksy w różnych kolorach i dużo różnych marcinków.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Danusiu - Asterko bardzo się ciesze , że zaproponowałaś mi cieszyniankę, bardzo ona mi się podoba. w sierpniu umówimy się na wymianę, zaglądaj co tam jeszcze mogę Ci ukopać u siebie.

Mireczko spróbuje zebrać nasionka.

Krysiu przez te jeżówki to gąszcze mi się porobiły ale przynajmniej pielić tam nie muszę :lol:

Ten tydzień planuję solidnie na działce popracować, tylko co mi wyjdzie to się okaże a roboty cała masa, że tak się zastanawiam od czego zacząć. jak tak patrzę na fotki to będę jesienią , wiosną przesadzać i robić porządki na rabatach.

Jutro pierwsza rzecz to muszę prysnąć pomidory i ogórki bo grzyb się za nie bierze , miałam dzisiaj wieczorem ale popołudniu przeszła burza jedna , później druga i lipa z pryskania. Pryskać będę ekologicznie, preparatem zrobionym z octu winnego i kredy malarskiej, już pryskałam okrę działa.

kilka fotek
oczywiście na początek moje liliowce
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lilie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hosty w pierwszej kolejności do rozsadzenia
Obrazek
a to lipcowe niespodzianki
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6089
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Krysia »

Lilu, piękne masz kwiaty. Najbardziej podoba mi się różowy zawilec i lilia pomarańczowa w kropki. Jeżówki też cudne.
Ja tego zawilca miałam, kupiłam jesienią, ale nie przetrzymał zimy. On musi być w gruncie, nie na balkonie. Ale jest przepiękny. Podziwiam i pozdrawiam. :-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Witaj Lilko. Przed chwilą podziwiałam liliowce u Janeczki, teraz Twoje. Co za cudowna kolekcja. I lilie i liliowce pięknie u Ciebie kwitną. A co to za kwiaty na piątym zdjęciu od końca, czerwone? Nie znam ich, zresztą kilku innych również. Ale te czerwone bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Lilu,czyżby sasanka Ci zakwitła drugi raz ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Asterka »

Lilu,kolekcja liliowców bardzo piękna.
Igo, wydaje mnie się, że te czerwone kwiatki

Obrazek

to lwie paszcze, ale nich to potwierdzi Lila,

Ja z kolei nie rozpoznaję tych fioletowych wokół liliowca

Obrazek

zdradź Lilu, co to za kwiatki. Może to szałwia trójbarwna? Wysiałam taką w tym roku, ale zżarły mi ją całkowicie ślimaki. Ostała się tylko jedna z białymi listkami przykwiatkowymi.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Lilu..takie widoczki z liliowcami, liliami ..ba jeżówkami także ( moja nowa miłość ) :lol: uwielbiam najbardziej. Bardzo bym chciała aby i u mnie tak zarosło. ;) Pięknie i kolorowo u ciebie . Nie wiem dlaczego, białe jeżówki mi zginęły, także bardzo mi się podobały. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Takiej czerwoniutkiej lwia paszczy u mnie nie ma , to fioletowe wokół liliowca wygląda mi na szałwię trójbarwną . ja mam kilka samosiejek w trzech kolorach .. Jeżówki i u mnie ładnie kwitną . Zeniu na jesieni mogę ci podesłać nasionka białej jeżówki .. Pięknie i gęsto masz w ogrodzie ,.nawet zielsko nie ma miejsca aby ci rosło ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Krysiu szkoda, że zawilec padł. :( Ja jeszcze nie bawiłam się z doniczkami, ciągle mało czasu :zawstydzony:

Igo znasz znasz :) Danusia ma rację to lwia paszcza, spróbuję zebrać nasionka.

Marysiu sama byłam w szoku, że sasanka po raz drugi zakwitła.

Danusiu tak jak pisze Janinka to szałwia trójbarwna, ten gąszcz to samosiejki, jak to czasami ze mną bywa, szkoda wyrwać a później małpi gaj się robi :hyhy:

Zeniu mogę podesłać białe jeżówki

Janinko zielsko to rośnie :shock: w małpich gajach go tak nie widać ale gdzie indziej o ho ho. :shock:

Miałam teraz parę dni wolnych( czytać 3 ), myślałam, że popielę a tu deszcz i z pielenia nici :zalamany: A zielsko rośnie , truskawki do zrobienia. Może jutro będzie natura łaskawsza to porobię coś na działce. Najgorsze to że będzie wilgotno i ślimaczorów nie będzie brakować :zdegustowany: a i ropuch :zalamany: Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. No cóż leżeć nie leżałam ale powoli piwnica się zapełnia.
Obrazek
ogórki z curry i ogóreczki według Igi przepisu , są przepyszne
Obrazek
sałatka z ogórkami i cukinią
Obrazek
doszedł sok wiśniowy i konfiturka
Obrazek
wisienki jutro dostaną spirytusik i będzie naleweczka :lol:
Obrazek
po porządkach w piwnicy, parę słoików , trafiło do gąsiorka , dodałam wiśni i winko nastawione, także zimą będzie coś na rozgrzewkę :lol:


Ostatnie kwitnące lilie w większości białe :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lwia paszcz Night & Day w zbliżeniu
Obrazek
galtonia zaczyna kwitnienie
Obrazek
kryptotemia japonica
Obrazek
szałwia omączona, szkoda że nie wytrzymuje naszych zim
Obrazek
w wolne dni też jeździłam do miasta bo miałam kilka spraw i wróciłam między innymi z tym :lol: skąd to znamy :rotfl:
Obrazek
a na koniec aby poprawić sobie humor po tych deszczowych dniach belakanta w słońcu
Obrazek
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tadek »

Długi miałaś dzień Lilu, urzędowałas jeszcze w najlepsze o 1. 30 w nocy, ale za to fajne masz zapasiki na zimę. Podoba mi się Twoja praca.
Nawet o winku pomyślałaś... :oczami:

Co do butli z winem, to zwróciłem uwagę na rurkę do fermentacji z korkiem.
Rurka ta jest pewnie plastikowa a nie jak dawniej szklana ? :zdziwko:
Przynajmniej tak szybko sie nie zbije...


Przetwory z aronii na sok, wino i dżem :zawstydzony:


.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6089
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Krysia »

Przecudne te białe lilie. Super w tych słoiczkach jedzonko, że o gąsiorku nie wspomnę :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Chyba ty odpoczywać nie umiesz ale zapasy w zimie się przydadzą ,nawet te na rozgrzewkę ..
Piękna ta kryptotemia a i moja galtonia ma dwa kwiaty .. U mnie też padało ale dzisiaj słoneczko ładnie przebija się przez chmury ,znowu będzie pielenie .. Czego kwiaty tak ładnie nie chcą rosnąć jak zielsko ..
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: malina »

Lilu ale zaszalałaś ! :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Jan Twardowski »

Ale u Ciebie kolorowo dużo fotek napstrykałaś pięknie te wszystkie kwiatki wyglądają. Widzę ,że miałaś ostatnie dni wyczerpujące przez zapasy na zimę a naleweczka też się przyda na zimne wieczory.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Witaj. Przepiękne liliowce (nasze ulubione :hyhy: ) cudowne odmiany i oczywiście pięknie zrobione zdjęcia. Bardzo wyraźne i w całej okazałości prezentują rośliny fotografowane. Ooo widzę, że baniaczek bąbelkuje...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ