Marzenia się spełniają :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Kasica »

Emilio, pięknie u Ciebie ;-) . Mam pytanie co to za róża czepna? ma swoją nazwę? Bardzo mi się spodobała i nie ukrywam, że chciałabym taką widzieć w swoim ogrodzie ;-)

A co to za powojnik? co rośnie pięknie pod belką dachową . Czy stosujesz jakieś specjalne środki, zabiegi na nich?
Z góry dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że Twoje marzenia się spełniają :-D
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

Witam i bardzo dziękuję.. :padam: Jeśli chodzi o różę czepną i tego powojnika niestety nie pamiętam ich nazw czego żałuję. Były jako jedne z pierwszych roślinek jakie kupiłam. Powojnik w pierwszym a nawet w drugim roku po posadzeniu wyglądał marnie. Do tego stopnia, że chciałam go wyrzucić, ale chyba to go zmotywowało i w minionym lecie tak właśnie pięknie wyglądał. :-)
Stosuję Florovit - nawóz do powojników i innych kwitnących pnączy. Szczerze polecam! :oczami:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Elzbieta M »

Emilio , sprawdź sobie , czy twój powojnik to aby nie Dr Ruppel? Dobrze rośnie na stanowiskach zacienionych.
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

Witam! :->
Mam kilka powojników i ten poniżej to faktycznie Dr.Ruppel , ale nasza niewiadoma jest na kolejnym zdjęciu ;-)
Stanowisko na jakim rosną to wschód.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: malina »

Pięknie kwitną , ten ostatni ma taką prawdziwą polską nazwę - Polish Spirit :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

No i przez te wspominki znów mnie wzięło ...:oczami:
Właśnie zamówiłam trzy kolejne powojniczki : EMILIA PLATER, WHITE PRINCE CHARLES oraz MARIA SKŁADOWSKA CURIE... Przyjadą wprawdzie dopiero w marcu, ale to tak prawie na moje urodzinki, więc zrobiłam sobie prezent ;-)


Nie mogę doczekać się wiosny.......a Wy? :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

Tak szukam i szperam i trafiłam na tego powojnika. Zerknijcie proszę, czy czasem ten mój "niewiadomy" to nie to??
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

Albo ten........
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: malina »

Bardziej Marcelina :/
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Kasica »

Witam i bardzo dziękuję.. :padam: Jeśli chodzi o różę czepną i tego powojnika niestety nie pamiętam ich nazw czego żałuję. Były jako jedne z pierwszych roślinek jakie kupiłam. Powojnik w pierwszym a nawet w drugim roku po posadzeniu wyglądał marnie. Do tego stopnia, że chciałam go wyrzucić, ale chyba to go zmotywowało i w minionym lecie tak właśnie pięknie wyglądał. :-)
Stosuję Florovit - nawóz do powojników i innych kwitnących pnączy. Szczerze polecam! :oczami:



Dziękuję bardzo za odpowiedź, oczywiście jak będę tylko miała jakiś powojnik posłucham się Twojej rady :)
Jeszcze raz dziękuję :padam:
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Kasica »

Emilia_ pisze:No i przez te wspominki znów mnie wzięło ...:oczami:
Właśnie zamówiłam trzy kolejne powojniczki : EMILIA PLATER, WHITE PRINCE CHARLES oraz MARIA SKŁADOWSKA CURIE... Przyjadą wprawdzie dopiero w marcu, ale to tak prawie na moje urodzinki, więc zrobiłam sobie prezent ;-)


Nie mogę doczekać się wiosny.......a Wy? :zawstydzony:

Może oszalałam, ale ja każdego dnia czuję, że wiosna idzie wieeeelkimi krokami.....a może tak bardo chcę aby już była ;-) ;-)

p.s. Emilia czy masz swój sprawdzony sklep u którego zamawiasz powojniczki? :-)
Awatar użytkownika
Emilia_
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 70
Rejestracja: 2014-10-04, 12:25

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Emilia_ »

Ja też :lol:

Polecam sklep E-Clematis to tam wszystkie kupiłam, nigdy nie było żadnego problemu. I mają bardzo ciekawe opisy wszystkich roślinek także każdy znajdzie coś dla siebie.

Kasicko czym prędzej kupuj powojniczka one są cudne! :oczami:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Elzbieta M »

Emilio , szukając nazwy dla swojego powojnika podałaś linki do znacznie różniących się od siebie powojników.Pierwszy należy do grupy powojników włoskich, ma znacznie mniejsze kwiaty (6 - 8 cm) niż ten drugi - Marcelina, należący do wielkokwiatowych ( 12-15 cm). Choćby z tego powodu powinnaś wiedzieć , którego musisz wyeliminować. :-D
Kasica
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2010-03-14, 19:15

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Kasica »

Emilia_ pisze:Ja też :lol:

Polecam sklep E-Clematis to tam wszystkie kupiłam, nigdy nie było żadnego problemu. I mają bardzo ciekawe opisy wszystkich roślinek także każdy znajdzie coś dla siebie.

Kasicko czym prędzej kupuj powojniczka one są cudne! :oczami:


Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź...co do powojniczka to bym już dawno kupiła ale...ciężko się zdecydować, wszystkie takie piękne ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7925
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Marzenia się spełniają :)

Post autor: Elzbieta M »

Są piękne , ale z ich zdrowiem różnie bywa. Często zapadają na uwiąd, który potrafi zniszczyć piękne długie pędy.
ODPOWIEDZ