W ogródku Tadeusza

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Bo sadzone są na przez ciebie Igo na polu, w mieście warzywa rosną gorzej.
Jak marchewki i inne jarzynki rosły by bujnie jak opisujesz, to też chętnie bym sadził. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: malina »

wetnę się do tematu topinambura,najsmaczniejszy i najprostsze przygotowanie to ugotowanie go/bardzo szybko się przegotowuje/i do tego masełko i sól.Smacznego ;-)

A tu jest więcej pomysłów na proste dania z topinamburem: Jak przyrządzić topinambur? 3 najlepsze sposoby!
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: wasilewska101 »

Tadziu na polu jest więcej miejsca i są siane co roku gdzie indziej a ty masz rabatkę a powinieneś mieć trzy na warzywa aby co roku sadzić je w innym miejscu ,, Chociaż pod marchewkę i pietruszkę potrzebny jest tylko rowek głębokości szpadla ,Córka tak robi , na dno kładzie obornik a na niego swoją ziemię wymieszaną z kompostem i dopiero sieje warzywa ,są większe od dołka .. Łatwiej zmienić w ogródku rządek niż rabaty ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Myślę Janinko ze bardziej chodzi o większą przestrzeń.
Opisana marchewka była sadzona akurat w miejscu gdzie wcześniej nie rosły warzywa.
Tak sobie myślę że jak był by podłożony tak jak napisałaś kompost i obornik, to też by było lepiej.

Obecnie nie będę sadził żadnych jarzyn, z braku miejsca no i zacienienia.
W zeszłym roku posadziłem 6 drzew, a w tym roku mam zamówione (do odbioru) w szkółce dodatkowo trzy. Aż boję się myśleć czy przy tak dużym zagęszczeniu drzew zmieszczę się na ogródku... :kwasny:

____________________________________ :zdziwko: ________
Obornik - nawóz naturalny
Obecnie nawozy naturalne, takie jak obornik i kompost, odgrywają coraz większą rolę nie tylko w uprawach amatorskich ale też w rolnictwie ekologicznym i rolnictwie integrowanym. Powoli wracają do łask także w rolnictwie naturalnym. Wydaje się, że zachłyśnięcie się zaletami sztucznych nawozów mineralnych (na szczęście!) powoli mija. Obornik jest doskonałym nawozem pochodzenia naturalnego, chętnie stosowanym w amatorskiej uprawie roślin w ogrodzie. Stosującym ten nawóz działkowcom, trudno się dziwić, gdyż obornik jest bogaty w potrzebne roślinom mineralne składniki odżywcze, substancję organiczną i korzystną dla gleby mikroflorę bakteryjną.
CZYTAJ DALEJ: Obornik - nawóz naturalny

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Mszyce na początku marca

Post autor: tadek »

...............Obrazek
1-100_5279-001.JPG
Nastał ciepły przedwiosenny okres, w naszych ogródkach kwitną wspaniale pierwsze kwiaty, którymi chwalą się użytkownicy forum. Znamy też przypadek kwitnięcia (u cioci Oli) lilii na parapecie okiennym...

Ja natomiast ogródkowy sezon 2014 r. przywitam prezentacją mszyc, które pojawiły się u mnie już w połowie lutego, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie o ich istnieniu w związku z czym powziąłem już zaradcze środki, i w dniu dzisiejszym spryskałem roślinkę na którym wystąpiły te owady,
środkiem Agricole firmy Target - na mszyce i przędziorki.
Piwniczne odkrycie.<br />W zeszłym roku miałem posadzone tulipany z lilią w donicy, która zdobiła wejście domu.<br />Jesienią chciałem całość wsadzić do ogródka...<br />Tym czasem nastała wiosna, a ja w piwnicy znalazłem wypuszczające, wątłe liście tulipanów, oraz pąk mojej lilii, na którym (o zgrozo) grasują mszyce.
Piwniczne odkrycie.
W zeszłym roku miałem posadzone tulipany z lilią w donicy, która zdobiła wejście domu.
Jesienią chciałem całość wsadzić do ogródka...
Tym czasem nastała wiosna, a ja w piwnicy znalazłem wypuszczające, wątłe liście tulipanów, oraz pąk mojej lilii, na którym (o zgrozo) grasują mszyce.
Moje roślinki miały się już zielenic w ogródku, nie wiem jak do tego doszło, ze ta donica znalazła się w piwnicy. Może ma to związek z ufo?
Moje roślinki miały się już zielenic w ogródku, nie wiem jak do tego doszło, ze ta donica znalazła się w piwnicy. Może ma to związek z ufo?
Powyższe jak i poniższe zdjęcie przedstawia wiosenne mszyce na pąku lilii.
Powyższe jak i poniższe zdjęcie przedstawia wiosenne mszyce na pąku lilii.
3-P1100549-001.JPG
Oprysk mszyc
Oprysk mszyc
Agricolle Spray eliminuje szkodniki roślin
Produkt nowej generacji z linii Natural. Łączy efekty działania insektycydu, nemetocydu i fungicydu pomimo, że nie jest ani insektycydem ani nematocydem ani fungicydem według ustawy o ochronie roślin. Preparat działa kontaktowo - poprzez odcięcie owada-szkodnika od powietrza. Bezpieczny w stosowaniu, bez okresu karencji. oraz okresu prewencji. Agricole firmy Target - na mszyce i przędziorki.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: elza »

Tadziu patrzę na tą inwazję mszyc i oczom nie wierzę :przestraszony:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Elizo, ja również nie wierzyłem własnym oczom.
Z początku myślałem że pąk lilii jest po prostu zakurzony. :lol:



Obrazek
Choroby i szkodniki w maju
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: lilia0405 »

Tadziu ale w tej piwnicy kolonie sobie wyhodował, a fe,fe :-/
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: elza »

Może się Tadziu mylę(trzeba by było poczytać),ale coś mi się zdaje,że albo na roślinach albo w ziemi musiały być jaja.Widocznie w ciepełku piwnicy miały świetne warunki i wykluły się te gangreny duuużo wcześniej.
Co za nieprzyjemny i niesamowity zarazem przypadek.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: mmmm5 »

Tadku,byłeś może na targach które sie odbywały w tych dniach w Poznaniu chyba npod nazwą Gardenia ,jesli tak napisz coś o nich :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: rafaloku »

Przyłączam się Tadziu do prośby mmmm5 ;-) foto-relacje jakie przygotowujesz są zawsze ciekawe, więc pochwal się co widziałeś, jeżeli byłeś na Gardenii :padam:
Rafał
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: wasilewska101 »

A jak nie byłeś to jutro też jeszcze możesz ich obejrzeć i pokazać nam z nich piękności .. Pokazywali ładne szczepione i karłowate krzewy oraz dużo nowości ..
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: katy222 »

Bardzo pouczająca lekcja zwalczania mszyc. Jak dla mnie bomba! Ta wiedza przyda mi się na pewno. Zdjęcia wiele dodają do tej lekcji :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Targi trwały od 27.02. do 01. 03. 2014r.
Marysiu, Rafale, Janinko, obowiązki nie pozwoliły mi udać się na Targi Gardenia...
W sobotę miałem możliwość skorzystania nawet z darmowego biletu... !
Z bólem serca musiałem odmówić... a chętnie udał bym się i zrobił super reportaż ze zdjęć. :-(

Obrazek => Rośliny ozdobne
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: Petrus »

Faktycznie, ogrom mszyc. Aż trudno uwierzyć, że tyle się ich pojawiło w pomieszczeniu.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ