Ogród na obrzeżach Małopolski.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa.
Kany w tym roku wyjątkowo późno mi kwitną, nie miałam ich gdzie wstawić do ciepła i światła.
Kolejne mieczyki zakwitły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Merghen »

Irenko, ja pozachwycam się warzywnikiem, w którym jest bujnie i czyściutko, żadnych chwastów, wszystko stoi w rządkach do pionu. Widać, że dobrze przygotowana gleba daje urodzaj. I zazdroszczę Ci bardzo, choć u mnie moce przerobowe by były to miejsca brak :/
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Małgosiu dziękuję w imieniu moich pomocników.

Dzisiaj na początek parę zdjęć tego co u mnie zakwitło.
Jako pierwsza róża.
Obrazek
Kolejne mieczyki.
Obrazek
Jeden z nich w zbliżeniu(mój ulubiony).
Obrazek
Trzecia a zarazem ostatnia kana.
Obrazek
Na koniec kwiatuszki jednoroczne,które myślałam że nie wzeszły i zabrałam znacznik z nazwą. Może ktoś je rozpozna.
Obrazek
Obrazek
Mieliśmy przymusowe kopanie przed domem gdzie miałam posadzone funkie. Tak wygląda to miejsce obecnie choć brakuje mu obrzeże,które ma być z kamieni.
Obrazek
Obrazek
Załączniki
Tak to miejsce wyglądało wcześniej, o bok po prawej rosły jeszcze dwie funkie.
Tak to miejsce wyglądało wcześniej, o bok po prawej rosły jeszcze dwie funkie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Elzbieta M »

Rozpoznam Irenko , rozpoznam te jednoroczne kwiatuszki - to portulaka. Bardzo wdzięczna.Sama się rozsiewa , więc i na przyszły rok będziesz miała , jeśli nie wyplewisz - bo siewki drobniutkie - ale sama wiesz , bo przecież siałaś :lol:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Małgorzata124 »

Irenko bardzo ładna rabatka, nawet bez obrzeża, pomalutku sobie zrobisz jak będziesz chciała.
Ja też część mam zrobioną, część nie, na przyszły rok będą dalsze cięższe prace. Wszystkiego na raz nie da się zrobić, zwłaszcza jak robi się to własnymi siłami. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Elu dziękuję bardzo, będę już pamiętać - bardzo mi się spodobały.

Małgosiu rabatka ma już obrzeże, syn je dzisiaj zrobił. Nie wiem czy zdążę umieścić zdjęcia. Zmian na przyszły rok jest zaplanowanych sporo, część już rozpoczęta. W miarę możliwości fotografuję, by mieć dokumentację zmian. Troszkę może mi umknąć bo we wtorek wyjeżdżam na rehabilitację (mam nadzieję że córka zrobi trochę zdjęć by jakaś dokumentacja była).
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Nutka »

Irenko, zmiana przy domu jak najbardziej na plus :D Rabatka zapowiada się bardzo ładnie :padam:
Na zdjęciach pokazałaś piękne mieczyki, a te jednoroczne kwiatuszki niezwykle urocze :oczami: Może i ja się skuszę na tę portulakę :hyhy:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Małgosiu warto, jest bardzo urocza.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: mamina »

Irenko, mnie urzekła żółta kanna. Jest śliczna, taka cytrynowa i prezentowane te wcześniej też są piękne. Jedziesz na rehabilitację, to ćwicz tam intensywnie dla poprawy zdrówka, a po powrocie pokazuj ogród. :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Agnes »

Piękna jest żółta kana i ten mieczyk kolorowy prześliczny :)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: lizz »

Tak, kanna piękna, ale mnie bardziej urzekła portulaka. W przyszłym sezonie też ją zasieję. :mrgreen:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Cieszę się, że się Wam podoba.
Agnieszko jak chcesz to jesienią lub wiosną (kiedy wolisz) mogę wysłać kawałek kłącza. Co roku je dzielę i mam kilka.
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Miastowy »

saba pisze:Ja nigdy nie będę mogła oddzielić części konsumpcyjnej (coś w rodzaju sadu) od ozdobnej. Kiedyś umieszczę zdjęcia bardziej panoramiczne ogrodu. To będzie widać dlaczego. Muszę opanować obsługę Picasa, skończyło mi się miejsce na Fotosiku.
Spróbuj na imageshack (konieczna rejestracja), od niedawna są limity ale 500 zdjęć możesz umieścić, potem albo trzeba płacić albo wyrzucać stare zdjęcia. Kolejny hosting, który polecam, to fmix.pl (sam go używam w mega ilościach). Jest jeszcze iv.pl ale gdzieś po około dwóch latach zaczyna gubić zdjęcia, nawet u zarejestrowanych użytkowników.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Agnes »

Naprawdę Irenko mogę liczyć na kawałeczek tej ślicznej kanny? :rotfl: :D :padam: Może być na jesieni, może być wiosną, jak Ci wygodnie. Ja oczywiście pamiętam o nasionkach ciemiernika (mam je dla Ciebie) i siewkach powojnika tanguckiego. Już trochę podrósł, teraz jadę na przedłużony wekeend, będę miała więcej czasu, więc przygotuję roślinki do wysyłki :D
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Agnieszko nie ma sprawy. Powojnik tangucki (którego dostałam od Ciebie nasionka) ładnie mi powschodził. Jak wrócę z rehabilitacji to wysadzę go na stałe miejsca. Za nasionka ciemiernika z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ