uprawa sałaty

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
chmieluzg
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2017-03-06, 08:02

uprawa sałaty

Post autor: chmieluzg »

Cześć,
Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z moją sałatą? Wysiałem ja w domu i kilka dni temu została przepikowana do skrzyni. Teraz wygląda jak na zdjęciu (liście robią się fioletowo-brązowe). O co chodzi? Czy to jest przemarznięcie?

20230417_185319.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: uprawa sałaty

Post autor: Petrus »

Jeżeli była trzymana w domu podczas wschodów, potem posadziłeś do skrzynki i trzymałeś na zewnątrz mogła dostać szoku i lekko przemarzła. Zbyt nagły spadek temperatury dzień-noc spowodował przebarwienie liści na fioletowy kolor. Obecna pogoda jest za zimna żeby sałata rosła na zewnątrz, pomijając szklarnie i tunele. Ja swoją sałatę wsadziłem w zeszłym tygodniu pod folię (szklarnię) i rośnie ładnie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: uprawa sałaty

Post autor: Elzbieta M »

Och, a ja dziś na targu kupiłam sadzonki sałaty i oczywiście od razu posadziłam. Mam.nadzieję , że były przyzwyczajone do chłodów i nic im się nie stanie. W nocy ma być 5 st.
chmieluzg
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2017-03-06, 08:02

Re: uprawa sałaty

Post autor: chmieluzg »

Ale ona przeżuje czy lepiej od razu zabrać się za nowe? Rzeczywiście te które wysiałem wprost do gruntu radzą sobie lepiej chodź są o wiele mniejsze.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: uprawa sałaty

Post autor: Petrus »

Powinna przeżyć, widać że młody malutki listek jest zielony więc żyje. Ja też posadziłem sałatę do 'folioka' i rośnie dobrze pomimo chłodniejszych nocy.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
chmieluzg
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2017-03-06, 08:02

Re: uprawa sałaty

Post autor: chmieluzg »

Czyli wynika, że bez sensu jest robić rozsadę sałaty skoro i tak musi odbić, Od przyszłego roku tylko wysiewam. Dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ