Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Antanas
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-25, 16:45

Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Post autor: Antanas »

Witam,

Chciałbym posadzić 6 krzew Jagody kamczackej. Mam mały obszar, chciałbym pielęgnować krzewy odmian niskich. Jakie odmiany niskiego wzrostu Jagody kamczackej możecie polecić.

Bardzo Dziękuję za odpowiedz
Ramygalos43
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Antanas. Mam nadzieję , że w linku , który przesyłam , znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.
https://www.akademiaroslin.pl/jagoda-ka ... cka-wojtek
Ja posadziłam odmiany Wojtek i Zojka , ale to młode krzewy i na razie niskie. Nie wiem , czy na Litwie znajdziesz odmianę Wojtek , bo to z polskiej hodowli.
Antanas
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-25, 16:45

Witam p.Elzbieto

Post autor: Antanas »

Dzienkuje za pani porady. Bardzo mi pomogli. Ja jusz mam posadzone Wojtek, Nimfa, Sineglaska i Woloszebnica. Kupilem w sadowniczem centrum w Suwalkach w 2017 r. Ale zostalo jescze ziemi i chce jeszcze posadzic. Czytalem že warto miec nowych odmian - Hoony bee, Indygo gim. Jakie pani zdanie o tych odmian? Zojka tesz mi odpowiada.
Pozdrawiam, Antanas
Ramygalos43
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szukam porady o niskich odmian Jagody kamczackej

Post autor: Elzbieta M »

Miło mi , że moja porada choć w części Ci pomogła. Ja mam na imię Elżbieta i tu na forum wszyscy zwracamy sie do siebie po imieniu. Niestety nie wypowiem sie na temat odmian , o których piszesz , bo jestem tylko amatorką i mogę dawać rzetelne rady jedynie na podstawie moich własnych doświadczeń , obserwacji - a takich odmian nie posiadam. Z jagody kamczackiej mam tylko te 2 odmiany , o których wspomniałam.Więcej odmian mam borówki amerykańskiej, ale ona jest troszkę bardziej wymagająca od kamczackiej.
Ciekawa jestem , co jeszcze uprawiasz w swoim ogrodzie. Gdybyś założył swój wątek w dziale
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... d-f30.html
to moglibyśmy dzielić się informacjami.
Pozdrawiam z okolic Krakowa w Małopolsce
ODPOWIEDZ