Róże w moim ogrodzie - Edyta

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Elu, bardzo możliwe, że to Fresia. W wolnej chwili sprawdzę dokładnie ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Sprawdziłam Elu, wygląda na to, że to Fresia. Punkcik dla Ciebie ;) .
I rozkwitają kolejne róże.
Załączniki
Przepiękna i dostojna Gloria Dei. W zeszłym roku przemarzła dość mocno i poprzedniego sezonu w ogóle nie zakwitła. Myślałam, że już po niej, lecz w tym roku postanowiła zrobić mi niespodziankę i uchronić się przed eksmisją.
Przepiękna i dostojna Gloria Dei. W zeszłym roku przemarzła dość mocno i poprzedniego sezonu w ogóle nie zakwitła. Myślałam, że już po niej, lecz w tym roku postanowiła zrobić mi niespodziankę i uchronić się przed eksmisją.
Nina Weibull rozkwita kolejnymi kwiatami.
Nina Weibull rozkwita kolejnymi kwiatami.
Abraham Darby po przejściach z kretami próbuje sobie radzić, chociaż kwiatek raczej mizerny jak na tą różę.
Abraham Darby po przejściach z kretami próbuje sobie radzić, chociaż kwiatek raczej mizerny jak na tą różę.
Fresia pełna kwiecia
Fresia pełna kwiecia
Róża wielkokwiatowa Casanova
Róża wielkokwiatowa Casanova
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

I jeszcze moja ukochana Rosarium Uetersen otwiera kolejne kwiaty. Marzy mi się, że kiedyś cały ten łuk będzie :roll: obsypany kwieciem.
Załączniki
SAM_0458min.JPG
SAM_0469min.JPG
SAM_0459min.JPG
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Królowe śliczne, że oczu nie można oderwać. :shock: Ach jak ja je wszystkie kocham mimo, że takie "ostre". :hyhy:
Jestem ciekawa ile lat zajmie zarośnięcie tego łuku tym ślicznym różyczkom, co prawda one takie strasznie wysokie nie rosną, ale obie powinny ładnie zarosnąć. :D
Edytko czy możesz mi powiedzieć jakie są różnice między Gloria Dei a Casanova bo mam podejrzenia, że moja Gloria Dei to chyba raczej jest Casanova, a Ty masz obie i widzisz te różnice. :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7949
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dzięki Edytko za punkcik :padam:
Jakież było moje zdziwienie, gdy oglądałam u Ciebie zdjęcia róż. Wyobraź sobie - Nina Weibull - mam, Fresia - mam, Casanowa - mam, Gloria Dei - mam :hyhy:
Maju, odpowiem za Edytkę, bo jak widzisz, też jestem w temacie - Gloria Dei ma lekko zaróżowione brzegi, Casanowa jest jednolicie kremowa, bez tych zaróżowień. Dałam u siebie zdjęcie rozwijającej się Glorii
Wybacz Edytko, że odpowiedziałam tu Mai, ale zawsze możesz jeszcze uzupełnić :hyhy:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Elzbieta M pisze: Wyobraz sobie - Nina Weibull - mam , Fresia - mam , Casanowa - mam , Gloria Dei - mam :hyhy:
Elu, wygląda na to, że obie wiemy co dobre :hyhy: .
Maju, co do różnicy w kwestii róż, to Ela wyjaśniła to najlepiej. Nie wiem, czym różnią się poza tym, musiałabym się przyjrzeć :shock: .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko pięknie zakwitły Twoje róże, ja na razie leczę rany po stracie 'Warwick Castle', którą już dopisałam do listy róż poszukiwanych, gdybyś kiedykolwiek przypadkiem spotkała tę różę (pod warunkiem, że nie w markecie) to daj znać. ;) :-D
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Gloria Dei to niestety moja strata - a tak się z niej cieszyłam. Piękna ta Casanova :mrgreen:
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Edyto, miałem dokładnie taką samą sytuację. Gloria Dei jednego roku bardzo mocno przemarzła, a dopiero w tym roku ma ładne pędy i pięknie kwitnie. Zaraz wrzucę u siebie zdjęcie.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Gosia2501 pisze:leczę rany po stracie 'Warwick Castle', którą już dopisałam do listy róż poszukiwanych,
Gosiu, szkoda, bo to bardzo piękna róża, ale z tego co wiem bardzo dużo osób skarży się na jej "wypadanie". Może dlatego, że kupują w marketach :-/ , a może ta róża jest taka delikatna :?:
Joasiu, Gloria Dei nie należy to tych najmocniejszych. U mnie zachowuje się podobnie jak Casanova. Właściwie, to byłam przekonana, że obie straciłam, ale się zregenerowały :zdziwko: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Casanovę mam ale świeżo posadzona więc dopiero zobaczę co będzie. Niestety większość róż była kupiona po marketach (OBI) bo u nas to czarna dziura jeśli chodzi o hurtownie ogrodnicze a róże to wogóle koszmar. :evil: Teraz jak zaczynają kwitnąć to będę miała same niespodzianki. Już zamiast Capistrano zakwitło mi nie wiadomo co. Będzie więcej nn niż tych rozpoznanych. Ale cóż markety to markety :zly:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Joasiu, też miałam ten problem z kupnem róż. Dopiero w zeszłym roku w "moim" ogrodniku zaczęły pojawiać się jakieś róże ze szkółek. Ratowałam się dotychczas zakupami w internecie. Oferta wysyłkowa róż jest coraz bogatsza :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dzięki dziewczyny za informacje o Gloria Dei i Casanova pędzę pooglądać. :D
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Piękne róże :) tylko czekać jak zarosną łuk :shock:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

I troszkę kolejnych róż:
Załączniki
Róża okrywowa Lavender Dream. Odmiana wyhodowana przez G. Peter'a Ilsink - Interplant (Holandia) w 1985 roku, później wykupiona przez firmę W. Kordes;. Dorasta do ok.0,5-0,6 m. Posiada niemiecki znak jakości ADR.
Róża okrywowa Lavender Dream. Odmiana wyhodowana przez G. Peter'a Ilsink - Interplant (Holandia) w 1985 roku, później wykupiona przez firmę W. Kordes;. Dorasta do ok.0,5-0,6 m. Posiada niemiecki znak jakości ADR.
Lavender Dream- zbliżenie.
Lavender Dream- zbliżenie.
Kupiona w tym roku Bremer Stadtmusikanten. Parkowa róża Kordesa z 2000 roku, podobno bardzo zdrowotna. Dorasta do ok. 1-1,2.
Kupiona w tym roku Bremer Stadtmusikanten. Parkowa róża Kordesa z 2000 roku, podobno bardzo zdrowotna. Dorasta do ok. 1-1,2.
Rozkwitł pierwszy kwiat
Rozkwitł pierwszy kwiat
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ