Róże - odmiany, pielęgnacja. W ogrodzie Oli

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piękna ta nn i widać obficie kwitnie. :zdziwko:
Zestawienie New Dawn i Vainchenblau ciekawe, tylko że obie wysokie a potem nogi robią się gołe i dobrze byłoby je czymś okryć. Zestawiam New Dawn z przeróżnymi kolorami i sama nie wiem na co się zdecydować. Aspirin też mam na liście ale jako niski żywopłot żeby nie zasłaniały róż rosnących za nimi. :D
Awatar użytkownika
Deirde
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2010-12-15, 09:49

Post autor: Deirde »

Aspiryn Rose nie jest różą niską - dorasta do 120 cm wysokości i ponad metra szerokości - mam jednego takiego potwora w ogrodzie i na okrywową pod nogi się nie nadaje.
Awatar użytkownika
Olga
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 127
Rejestracja: 2008-11-18, 18:34

Post autor: Olga »

Widzisz Gosiu, tak to jest z opisami. Ja jej nie mam ale opierałam się na opisie z R. a tam od 0,6 do 0,8 m. Do okrywowych ma stosunek nieufny po tym jak okazało się,że moje nie rosną tak jak sobie wyobrażałam.
Ale zamiast róży można w nogach dać lawendę. Kolorystycznie pasuje i ja pewnie tak zrobię z moim V. Muszę tylko dokupić sporo lawendy :-)

A swoją drogą to Twój Aspirin trafił na dobre warunki , że tak śmignął :shock:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jak Aspirin dorasta u Gosi do 1,2m to u mnie najwyżej osiągnie 1m, to w sam raz na żywopłot z kilku sztuk a za nim róże historyczne różnokolorowe i chyba to bedzie fajnie wyglądać. Myślałam jeszcze o Bonice na ten żywopłot ale nie umiem się zdecydować. :niepewny:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7924
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Olu , z niecierpliwością czekam kiedy zakwitną róże w Twoim ogrodzie - ciekawa jestem tych piękności.
ODPOWIEDZ