Pomidor (czym nawozić ?)

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Pomidor (czym nawozić ?)

Post autor: krzysiek1240 »

Czy ktoś zna jakieś nawozy ekologiczne(lub nie ekologiczne) dla pomidorów?
Pozdrawiam Krzysiek
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

Post autor: jadwiga »

Przede wszystkim kompost, obornik i inne takie. Ja osobiście teraz przed wsadzeniem do gruntu przemieszałam ziemię z obornikiem, który kupiłam w sklepie w postaci suchej i przemielonej. Jest wygodny w użyciu. Zrobiłam tak bo na jesień nie mogłam jeszcze przekopać ziemi z własnym kompostem. Używałam też w poprzednich latach takiego nawozu, ale już mniej eko, z firmy agrecol, nawóz do pomidorów, lub nawóz do pomidorów i papryki :-)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Kiedyś w dołki wkładałam pokrzywy (a że było ich tam dostatek )przysypywałam je ziemią zalewałam wodą i sadziłam pomidory dosyć głęboko. Pomidory były jak talala
fox

Post autor: fox »

Gdzieś na forum czytałem, że ktoś wkładał w dołki moczony chleb i ponoć nawet ładne pomidorki rosły, niestety wiadomo z jakiej przyczyny :( nie mogę napisać jakie to forum.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

O tym sposobie Foxie nie słyszałam :roll:
JolkaJolkaPamietasz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-23, 16:56

Pomidorki nawożenie

Post autor: JolkaJolkaPamietasz »

Witam, chciałam zwrócić się o pomoc do was drodzy ogrodnicy...
A nieukrywam, że jestem początkującą w uprawie pomidorków. W tym roku postawiłam z mężem szklarnie i nie wiem za dużo o nawożeniu.

Mam pytanie w jakich proporcjach należy podlewać gnojówką pomidory by ich nie spalić?
Dodam że gnojówka stoi w beczce poł na poł obornik woda. Ten roztwór z beczki należy jeszcze rozcięczyć? jakie proporcje mniejwięcej?

Chciałbym też zapytać jak powinna być rozcieńczona gnojówka z pokrzyw? Dochodzi tak samo poł na poł pokrzywy/woda to też należy rozcięczyć do podlewania?

A może spryskiwanie dolistne gnojówką lub pokrzywą co o tym sądzicie, nie spale pomidorów?
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Pomidorki nawożenie

Post autor: erazm »

Przeczytaj m.in temat http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ekol ... -t285.html Piszę tam o preparatach z pokrzywy i nie tylko.

Warto też przeczytać w poradniku forum: Nawóz z pokrzyw do pomidorów. Jak zrobić i stosować aby pomidory rosły jak szalone?
ODPOWIEDZ