Plonar active pod warzywo?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Plonar active pod warzywo?

Post autor: Rózana aleja »

Witam!

Pnawiam pytanie, tym razem w dziale warzywnym.
Posiałam peluszke z łubinem na jesieni na nawoz zielony pod warzywka,ale wyczytałam, że bardzo dobrze działaja na warzywa wszelkie biohumusy,kupiłam PLONAR ACTIVE do rozpuszczenia,prosze o rade czy można nim popryskac(?),podlać(?) glebe, czy nie ma takiej potrzeby.Dodam, że ziemia była niuprawiana przez kilka lat.


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7934
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Plonar active pod warzywo?

Post autor: Elzbieta M »

Wioletko , nie stosowałam Plonar Active , ale przypuszczam , że ma działanie podobne jak Rosahumus , oba zawieraja bowiem w swym składzie kwasy humusowe , poprawiające żyzność gleb. Ja , podobnie jak Ty , sieję zielony nawóz na przekopanie , a wiosną dodatkowo pryskam ziemię rozpuszczonym Rosahumusem. Myślę , że możesz zrobić podobnie.
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Plonar active pod warzywo?

Post autor: Rózana aleja »

Elzbieta M pisze:Wioletko , nie stosowałam Plonar Active , ale przypuszczam , że ma działanie podobne jak Rosahumus , oba zawieraja bowiem w swym składzie kwasy humusowe , poprawiające żyzność gleb. Ja , podobnie jak Ty , sieję zielony nawóz na przekopanie , a wiosną dodatkowo pryskam ziemię rozpuszczonym Rosahumusem. Myślę , że możesz zrobić podobnie.


Dziękuje bardzo, wiec popryskam-na pewno nie zaszkodze.


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Plonar active pod warzywo?

Post autor: Petrus »

Tez myślę podobnie jak Ela. To pewnie preparat polepszający warunki glebowe. :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Plonar active pod warzywo?

Post autor: Rózana aleja »

Petrus pisze:Tez myślę podobnie jak Ela. To pewnie preparat polepszający warunki glebowe. :-)
PLONAR ACTIVE to polski odpowiednik (tanszy) ROSAHUMUSA:)
Załączniki
plonar-active-uniwersalny-do-rozpuszczenia-1kg.jpg


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
ODPOWIEDZ