Mój pomysł - ławka ogrodowa

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
użytkownik usunięty

Re: Mój pomysł

Post autor: użytkownik usunięty »

No i masz Ci los, Daniela odmówiła testowania ławeczki i już ta nie dokończona wędruje w kąt ;) A swoją drogą musi kolega Tadek mieć 'dużo wiary' w swoje możliwości techniczne, skoro bez testowania i oblewania (żeby nogi nie zardzewiały, a deseczki się nie rozeschły) woli odłożyć w kąt swoje dzieło niż dokończyć i wygodnie zasiąść wśród ogrodowych roślin. :-D :-D No i coś Ty Danielo narobiła, my tu już z Lilą wódeczkę chłodzimy a Ty odwołujesz kontrolę techniczną. :rotfl:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój pomysł

Post autor: JaDorka »

Tadek, jak widać prowokację dobrze sam uskutecznia, skoro jedna mała ławeczka (jeszcze nieskończona nawet) tyle energii wzbudziła ;)
Daniela pisze:Przyznać muszę, że sama Daniela sobie nie wyobraża sytuacji po kilku głębszych, gdyż bez niczego jest niemożliwa. :rotfl:
Od początku byłam ciekawa tej słynnej tutaj Danieli ;) ale powiem szczerze, że teraz Ty sama Danielo jeszcze bardziej mnie zaciekawiłaś :mrgreen:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój pomysł

Post autor: tadek »

Drogie Panie!
Ławeczka jest w zasadzie skończona tylko nie złożona, można ją opijać, wiecha wisi! :rotfl:
W końcu dom po wybudowaniu i położeniu ostatniego elementu konstrukcji dachu też zwyczajem i tradycją należy opić zawieszając wiechę... Nikt wtedy oprócz architekta i inwestora tak do końca jeszcze nie wie jak będzie wyglądać dom po wykończeniu pod klucz. Podobnie jest z moją ławeczką.
A poza tym zastanawiam się czy bezpiecznie jest mieć w ogródku trwałe ławeczki przeznaczone do siedzenia?
Mając ławeczkę kto będzie dbał o ogródek, pracował? :rotfl:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
użytkownik usunięty

Re: Mój pomysł

Post autor: użytkownik usunięty »

tadek pisze:Mając ławeczkę kto będzie dbał o ogródek, pracował?
Tadziu to ja mogę Cię uspokoić, ławeczka nie przeszkodzi Ci w dbaniu o ogródek, a z czasem stanie się jedynie 'elementem dekoracyjnym". :rotfl: Mówię to z własnego doświadczenia, mam w ogrodzie nie jedną ławeczkę, nawe sporą bujawkę ogrodową, a przysiadam na nich wtedy kiedy mam gości. Czasem gdy już jestem zmęczona pracą w ogrodzie zerkam tęsknie w kierunku ławeczki, wyobrażając sobie, że siedzę tam z dobrą książką, filiżanką mrożonej mięty z cytryną i napawam się błogim spokojem, po czym zerkam na rabatę i widząc kolejne zielsko zginam grzbiet i wyrywam, wyrywam, wyrywam, a ławeczka dalej czeka. ;) :-D :-D
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Mój pomysł

Post autor: Merghen »

Gosiu, mam podobnie. Ławeczka, huśtawka i wygodne leżaczki są dla reszty rodziny i gości. Ja tam wolę ogródek z poziomu kolanowego ;)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
użytkownik usunięty

Re: Mój pomysł

Post autor: użytkownik usunięty »

tadek pisze: A poza tym zastanawiam się czy bezpiecznie jest mieć w ogródku trwałe ławeczki przeznaczone do siedzenia?
Mając ławeczkę kto będzie dbał o ogródek, pracował? :rotfl:
Z tego powodu ja na swojej działce nie posiadam leżaka, bo uważam, że jeszcze na niego nie zasłużyłam.
A ławeczkę jedną mamy do zabrania na działkę, tylko trzeba ją odświeżyć i będzie gdzieś stała. Lubię takie zakątki.

Najbardziej lubię - także nasi znajomi - siadać na takiej belce- ławce przy grillu. Czasem w ogrodzie trzeba przysiąść, oglądać rzeczy z jakiejś perspektywy, bo po przyjrzeniu się przychodzą różne pomysły do głowy, no i trochę dystansu oraz zastanowienia się potrzeba. :)

Dorko,
cieszę się, że zasięg moich prowokacji także Ciebie dosięgnął. Oczywiście czuj się zaproszona do mojego ogrodu, jak tylko będziesz kiedyś w Gdańsku. Jak to Gosia mówi, ludzi trzeba poznać osobiście, bo słowo pisane nie oddaje często wszystkiego, co chcemy o innych wiedzieć. Bierz tylko pod uwagę, że ja dość biegle władam takim słowem i potrafię "poczarować". I bądź tu teraz mądra - jak to naprawdę jest? ;)
czem300
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-15, 22:58

Re: Mój pomysł

Post autor: czem300 »

Bardzo fajny projekt! gratulacje ;)
ooo
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój pomysł

Post autor: tadek »

Po gorącej dyskusji na stojąco, trochę posunęły się przygotowania do montażu ławeczki.
- Na ogródek przywlokłem betonowe bloczki, które przeznaczę na solidny fundament do którego przykręcę nogi ławeczki.
100_6220.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Mój pomysł

Post autor: Roma »

No, no ,no, taka niby tylko ławeczka a jak potrafi zamieszać i ile różnych informacji o co niektórych Forumowiczach można uzyskać :lol: ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Ustawianie ławki

Post autor: tadek »

:|

Od ostatniego wpisu głoszącego dzieje ławeczki minęło sporo dni.
W tym czasie zdążyłem już postawić moją ławkę, już na niej siedziałem..., ale po kolei.

Po zbudowaniu i pomalowaniu ławki, przyszedł czas na jej montaż, który przedstawiłem wam na poniższych fotografiach:
Pierwszą czynnością poprzedzającą ustawienie ławki było wywiercenie otworów do kołków rozporowych, w przyniesionych betonowych bloczkach, przeznaczonych na solidną podstawę.
Pierwszą czynnością poprzedzającą ustawienie ławki było wywiercenie otworów do kołków rozporowych, w przyniesionych betonowych bloczkach, przeznaczonych na solidną podstawę.
Następnie wykopałem doły, w których osadziłem bloczki.
Następnie wykopałem doły, w których osadziłem bloczki.
100_6428.JPG
Po malej korekcie za pomocą poziomicy, uzyskałem wymagany poziom.
Po malej korekcie za pomocą poziomicy, uzyskałem wymagany poziom.
Nogi ławki pasowały idealnie do wywierconych otworów. <br />Bez korekty zabrałem się do ostatecznego skręcania całej ławki.
Nogi ławki pasowały idealnie do wywierconych otworów.
Bez korekty zabrałem się do ostatecznego skręcania całej ławki.
100_6432.JPG
Ustawiona ławka czeka na uroczyste odsłonięcie.
Ustawiona ławka czeka na uroczyste odsłonięcie.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój pomysł

Post autor: Lol@ »

:lol: Czekam na uroczyste odsłonięcie ;).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój pomysł

Post autor: Danka »

Tadku, teraz powinieneś zabrać się do zrobienia altanki ;-) :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój pomysł

Post autor: tadek »

Altanki na razie nie będę budować, ale mam w planie zbudowanie przenośnej ławki ze stołu! :zdziwko:
Ale to w przyszłości. Przed tym musi być jeszcze uroczyste otwarcie skończonej ławeczki.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
użytkownik usunięty

Re: Mój pomysł

Post autor: użytkownik usunięty »

tadek pisze:Przed tym musi być jeszcze uroczyste otwarcie skończonej ławeczki.
A kiedyż ta doniosła chwila nastąpi? Rozumiem, że czekamy na władze gminne, powiatowe, wojewódzkie i biskupów. Na pewno też zjadą się ekipy telewizji państwowej i prywatnej, oraz radio. ;) Skoro tyle czekamy to pewnie i owo odsłonięcie zaszczycą swoją obecnością elity świata kultury i biznesu, no tylko nie wiem, czy my szarzy forumkowie dopchamy się by choć przez szparę w płocie dojrzeć owo święto, może należało choć Administrację forum zaprosić? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: No nic ja ustawiam się w kolejce, takiej doniosłej chwili przegapić nie mogę. ;) :hyhy:
użytkownik usunięty

Re: Mój pomysł

Post autor: użytkownik usunięty »

Oplułam monitor przez Ciebie Gosiu :rotfl:
No i też już czekam. :oczami:
ODPOWIEDZ