Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Kaska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-09, 11:40

Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Kaska »

Hejka czy znacie fajne kursy projektowania ogrodów? Bardzo lubię zieleń, kocham kwiaty i rośliny. Postanowiłam wybrać się na taki kurs ponieważ, bardzo mnie to fascynuję i bardzo chciałabym zostać taką projektantką :-) Czy wiecie gdzie się udać i na jakie kursy powinnam pójść? Dodam, że najbardziej pasuję mi system dzienny.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: malina »

Ktoś się tu na forum reklamował ,ale nie pamiętam gdzie ,może ktoś wie i podpowie Tobie , albo wejdź na stronę główną i poszukaj :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7936
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Elzbieta M »

Kasiu i Halinko - pomiędzy waszymi postami juz mam reklamę - - Kursy projektowania ogrodów :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Iga51 »

Elu, teraz są akurat "firanki na lato"

Kasiu, wystarczy napisać w wyszukiwarce "Kursy projektowania ogrodów" i wyskoczy ich kilkadziesiąt. Sprawdziłam. Poczytaj, zapoznaj się z ofertami, a na pewno coś dla siebie znajdziesz.
Kaska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-09, 11:40

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Kaska »

Dziękuję za rady –przeglądałam kursy i wstępnie myślę o gowork. Jak myślicie czy cena za 80h za 1750 zł jest w porządku? Fajnie jakby były tu osoby, które już odbyły kurs dotyczący projektowania i się wypowiedziały
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Petrus »

Witaj. Kurs projektowania ogrodu to tylko takie ogólnikowe informacje o projektowaniu, praktyce itp.
Parę razy widziałem takie kursy i osoby prowadzące miały bardzo słabą wiedzę na temat roślin. Jeżeli prowadzi je osoba pasjonująca się ogrodnictwem lub architekturą krajobrazu to jest to wtedy inna bajka.

W większości są to osoby co wykładają suchą teorię i oczywiście liczy się tu wtedy wkład osoby chodzącej na kurs.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Moni123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-03-09, 18:15

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Moni123 »

Witam

Ja znam i nawet uczestniczyłam w kursie w Krakowie, przystępna cena patrząc na inne kursy, widać że doświadczone osoby prowadzą kurs.
Bardzo sobie chwalę i już zaczęłam sama projektować ogrody moim znajomym i myślę zając się tym na poważanie.
SPAM - zabronione regulaminem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7936
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Elzbieta M »

Dla mnie to paranoja - za 5 weekendów nauczyć kogoś projektowania ogrodów!!! W życiu nie zleciłabym komuś z taką "dogłębną" wiedzą wykonania jakichkolwiek prac w moim ogrodzie. Rozumiem , że jak ktoś studiuje kilka lat ( Petrus , czy ja Cie reklamuję? :hyhy: ) - to wiedzę ma , ale kilka spotkań na kursie? Co to za przygotowanie?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Petrus »

Ja też mam mieszane uczucia odnośnie tych kursów projektowania Elu. Według mnie to zbyt mało czasu żeby pojąć prawdziwą zdolność kształtowania przestrzeni. Bardziej te kursy można stosować jako wstęp przed studiami lub, gdy dana osoba zna się na roślinach i chce posiąść troszkę przypominam 'TROSZKĘ' wiedzy projektowej, np ogrodnicy czy amatorzy.
Elu ja i bez studiowania mógłbym projektować ogrody, na szczęście miałem to już w genach :lol:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Użytkownik Usunięty

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Myślę, że projektowania ogrodów uczymy się całe życie-jeśli tylko lubimy "grzebać" w ziemi.. :lol: jednym wychodzi to lepiej jednym gorzej. Oczywiście to nie profesjonalna wiedza bo taką można zdobyć studiując i praktykując potem, trzeba to mieć wyssane z mlekiem matki. Piotrze ty śmiało możesz powiedzieć, że jesteś doskonałym projektantem bo siedzisz w branży już pewnie wiele lat.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7936
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Elzbieta M »

Joanna75 pisze: Piotrze ty śmiało możesz powiedzieć, że jesteś doskonałym projektantem bo siedzisz w branży już pewnie wiele lat.
Joasiu , nie tak znowu wiele - Piotrek niedawno obronił pracę :-D , co nie umniejsza jego kwalifikacji , bo jak pisze - ma to w genach.
Pozazdrościć mamie takiego dziecka
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Petrus »

Wiele to za dużo powiedziane dziewczyny :] w ogrodnictwie to tak, ale w projektowaniu i urządzaniu ogrodów dopiero od kilku lat ;-) projektowałem ogrody nawet podczas studiów :hyhy:

Odnośnie projektowania, to wystarczy dobrze znać wzrost roślin i ich tępo wzrostu i wyczuć trochę smak i elementy kompozycji (duże z tyłu, małe z przodu, kolorystykę) i wtedy można stworzyć miłe dla oka rabaty i tak dalej i dalej... ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Użytkownik Usunięty

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Pisząc, że Piotr siedzi w branży wiele lat miałam na myśli nie tylko studia ale i okres przed bo na pewno już w latach dziecięcych coś tam Piotra ciągnęło w tę stron. :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Petrus »

Pewnie Joasiu, już w brzuchu projektowałem ścieżkę z pępowiny :lol: Od urodzenia wiedziałem co mam robić w życiu i po co :]
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Użytkownik Usunięty

Re: Kursy projektowania ogrodów, kto zna?

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Jak to po co? A po to Piotrze aby świat był piękniejszy. :-) :-) :-)
ODPOWIEDZ