Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Bettiw »

Tak Aniu jak i my wszyscy się zachwycamy, bo u Danusi jak w ogrodzie botanicznym, a wiedza powala na kolana. A z tą kratka na której stoją grzybki to jasna sprawa, że chronią od wilgoci z ziemi, a może by zamontować w trzonku każdego grzyba metalowy szpic, który ułatwił by różnorakie kompozycje, ale ja to tylko tak mimochodem, bo w gromadce też dobrze.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Bettiw pisze:Tak Aniu jak i my wszyscy się zachwycamy, bo u Danusi jak w ogrodzie botanicznym, a wiedza powala na kolana. A z tą kratka na której stoją grzybki to jasna sprawa, że chronią od wilgoci z ziemi, a może by zamontować w trzonku każdego grzyba metalowy szpic, który ułatwił by różnorakie kompozycje, ale ja to tylko tak mimochodem, bo w gromadce też dobrze.
Dziękuję za uznanie :padam:
Grzybki same się przestawiają ;-) Gdy mocno wieje przewracają się(małe) i już nie wracają na te same pozycje :-D Gdyby nie było widać kraty na pewno wyglądałyby naturalnie ale to z czasem :rotfl:
Między deszczem, zimnem i wiatrem co nieco porobiłam w ogrodzie :-) I prezentacja moich roślinek.
3922.JPG
3935.JPG
3940.JPG
wiśnia Amanogawa w pełnym rozkwicie
wiśnia Amanogawa w pełnym rozkwicie
piwoniowe poletko
piwoniowe poletko
3950.JPG
3949.JPG
3955.JPG
3957-crop.JPG
3959.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Łaaaał ,jak pięknie ! Jak na bywanie tyko kilka razy w tygodniu na włościach to niebywałe ! Chyba coś przeoczyłam ?, bo to niemożliwe .
Nie mogę się napatrzeć na drugą fotkę od góry .Niby krzaki i trawy ,bez jednego kwiatka ,a tak pięknie skomponowane i kolorowe . Wisienką na torcie są oczywiście te suche trawy ,ale właściwie każda roślina tam , jest pełna uroku. A te połacie różowe i liliowe ,to chyba nie floksy ?
Piękne ,duże tulipany i moje ulubione ,pachnące narcyzy :orany:
Śliczna jest też ta szafirowa łączka ,czy te kwiatki z przodu ,przed szafirkami ,o bardziej kulistych kwiatkach , to też jakaś odmiana szafirków ?
Niewiele znam odmian piwonii ,ale u Ciebie widzę różnorodne ,ciekawie jak zakwitną i czy wszystkie w tym samym czasie ? :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

A pisałam , że te łany kwiatów i krzewów na polach to istne cudo :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Ty masz poletko piwonii a ja mam cały rząd , ciekawe jak w tym roku zakwitną . U mnie też ładnie kwitną żagwiny a szafirki rozlazły się po całym ogrodzie .. U ciebie czyściutko a u mnie zielsko poczyna sobie coraz śmielej ale myślę że słoneczki pomoże mi przy poruszaniu ziemi aby tylko zrobiło się suszej bo nawet na moich piaskach w tym roku jest dużo wody ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Łaaaał ,jak pięknie ! Jak na bywanie tyko kilka razy w tygodniu na włościach to niebywałe ! Chyba coś przeoczyłam ?, bo to niemożliwe .
Nie mogę się napatrzeć na drugą fotkę od góry .Niby krzaki i trawy ,bez jednego kwiatka ,a tak pięknie skomponowane i kolorowe . Wisienką na torcie są oczywiście te suche trawy ,ale właściwie każda roślina tam , jest pełna uroku. A te połacie różowe i liliowe ,to chyba nie floksy ?
Piękne ,duże tulipany i moje ulubione ,pachnące narcyzy :orany:
Śliczna jest też ta szafirowa łączka ,czy te kwiatki z przodu ,przed szafirkami ,o bardziej kulistych kwiatkach , to też jakaś odmiana szafirków ?
Niewiele znam odmian piwonii ,ale u Ciebie widzę różnorodne ,ciekawie jak zakwitną i czy wszystkie w tym samym czasie ? :)
Gosiu cieszą mnie wszystkie twoja słowa :padam: Ogród ma już kilka lat więc rośliny się rozrosly i nabrały tzw. wyglądu ;-) I teraz łatwiej ukryć chwasty. Szczególnie między krzewami. Byliny wymagają większej troski i zabiegów.
Rzeczywiście nie jestem bez przerwy na wsi ale większość czasu tam spędzam :) Te różowe kwiaty o dwóch odcieniach to żagwin i floks szydlasty. Piwonie zawitają prawie w tym samym czasie. Mam nadzieję, że w tym roku zakwitną wszystkie. Niektóre dopiero po raz pierwszy. Ta niebieska kulka to także szafirek -strzepiasty Plumosum. Mam także szafirki szerokolistne i żółte. Ale te
ostatnie ani razu nie zakwitły. A liście wypuszczają.
sketch-1493894376219.png
sketch-1493894315145.png
Miałam także białe szafirki tylko, że w ubiegłym roku zakwitł tylko jeden. A w tym po jesiennym "przemeblowaniu" żaden.
Już się pochwaliłam, że odwiedziłam Amsterdam. Byłam także w ogrodzie Keukenhof. W życiu nie widziałam tyłu tulipanów na raz i takiej różnorodności. Zdjęcia wkleje później. A teraz zakupy. Bo trudno było się oprzeć :hyhy: Żebym nie zaszalala to wzięłam mało euro :rotfl:
Tulipany. Chociaż nie pora na ich sadzenie ale kupiłam.
Black
Black
Parrot mix
Parrot mix
I hiacynty
Purple Sensation, Woodstock, Blue Pearl
Purple Sensation, Woodstock, Blue Pearl
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Krysia »

Cudne zakupy :). Zazdroszczę wycieczki, tak pozytywnie. Na fotki już czekam :-D .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki za wszystkie informacje :) .
Cebule tulipanów kupiłaś cudne ! Czy będziesz je od razu wsadzać ? Hiacynty bardzo dorodne ,czy to jakaś szczególna odmiana ,której nie ma w Polsce ?

Ja też tak pozytywnie zazdroszczę wrażeń z wycieczki .Dobrze zrobiłaś Danusiu , wybierając się na nią :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Dzięki za wszystkie informacje :) .
Cebule tulipanów kupiłaś cudne ! Czy będziesz je od razu wsadzać ? Hiacynty bardzo dorodne ,czy to jakaś szczególna odmiana ,której nie ma w Polsce ?

Ja też tak pozytywnie zazdroszczę wrażeń z wycieczki .Dobrze zrobiłaś Danusiu , wybierając się na nią :) .
Krysiu, Gosiu wycieczka do Keukenhof marzyła mi się od kilku lat. I w tym roku zrealizowałam swoje marzenie. Rozumiem waszą zazdrość, bo też czasami tak mam :lol:
Gosiu na tulipany zdecydowałam się, bo czarnego w Polsce nie widziałam. Odmiany Parrot w tych ciemnych kolorach też nie spotkałam. I już są w ziemi. Hiacynty także i z każdym dniem bliżej im do rozkwitniecia. Takich odmian w Polsce także nie widziałam. Kiedyś kupiłam hiacynta Woodstock ale po zakwitnieciu kolor był pomiędzy różem, a czerwienią. Teraz czekam z niecierpliwością na pełny rozkwit. Zauważyłam, że hiacynty z jednej cebulki wypuszczają dwa pędy kwiatowe :-o Zdjęcia pokażę gdy będę w mieście, bo ze wsi nie chcą się przesłać :kwasny: A teraz plecy zgiete do pielenia ;-)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Ja też się przyłączam do zazdrości ;) :-> , tulipany śliczne :-D lubię takie wyraziste kolory, dobrze Danusiu ,że u Ciebie da się pielić ...:mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

No to czekam z niecierpliwością na kwitnienie ciekawych tulipanów i hiacyntów .
Tych pleców Danusiu nie zginaj za bardzo , żeby się dały wyprostować :D :D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Plecy wyprostowałam i wklejam zdjęcia :rotfl:
irys Janus
irys Janus
floks szydlasty
floks szydlasty
jabłoń Pom Zai
jabłoń Pom Zai
5159.JPG
moje kwiatowe pole
moje kwiatowe pole
podwórkowy skalniak
podwórkowy skalniak
kupiłam różanecznika ludlowa wren
kupiłam różanecznika ludlowa wren
biała fotergilla, azalia kanadyjska Fraseri
biała fotergilla, azalia kanadyjska Fraseri
szczodrzeniec purpurowy
szczodrzeniec purpurowy
wiśnia Amanogawa ciągle kwitnie
wiśnia Amanogawa ciągle kwitnie
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Widać Danusiu ,że u Ciebie przygrzało słoneczko ,bo kwitnie tyle roślinek. Floksowe połacie cudne , a i pole roślin ozdobnych jest imponujące . To zaorane pole to również Twoje ? , a co tam zazwyczaj rośnie ? :hyhy:
Piękne i ciekawe masz kwitnące krzaki , ale najbardziej rozczula to żółte maleństwo ,mające już tyle kwiatków. Różanecznik to azalia , prawda ? Ten kolor wśród azalii jest szczególne i nie tak często spotykany , a ja i tak mam słabość do żółtych kwiatów :hyhy: :D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Ciekawy kształt ma wiśnia :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: alokazja7 »

:) Witaj Danusiu! Ładnie i czysto w ogrodzie co ja bardzo lubię a w nim pysznią się wielobarwne kwiaty.Te szafirki się naprawdę rozbiegły,a poduchy floksów rozłożyły się jak koty na słoneczku,wiele roslin można by wymieniać ale podziwiać to można wszystko :roll: :roll: Pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ