działeczka mmarty1982

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

To chyba razem złapaliśmy tę samą bakterię z Forum ;-) ja również czekam na moje pierwsze żurawki, podobno będą jutro.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Martusiu ja moje pierwsze żurawki mam już około 10 lat, wtedy już były ale nie było tylu odmian co w tej chwili.
Jeżeli chodzi o tą piękną szałwię to mam ją już drugi raz, lubi wymarzać w zimniejszych rejonach. Ja ją na zimę okrywam, bo już raz u mnie wymarzła, ale bardzo łatwo się rozmnaża z części zielnej, wystarczy uszczypnąć gałązeczkę i włożyć do ziemi. Oczywiście robi się to od wiosny do końca lata po to, żeby roślinki dobrze się ukorzeniły do zimy, w ten sposób ukorzeniłam sobie od koleżanki dwa krzaczki. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Myślę, że na razie przystopuję z żurawkami, bo jak się rozrosną może być im za ciasno.
Taki domek będą miały ptaszki na ściętej śliwie.
Załączniki
Zdjęcie1859.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Martusiu, jeszcze raz wróciłam do Twoich zdjęć ze zrębkami - bo sama kupiłam właśnie kilka worków (2 kolory). Czy wysypałaś je na ziemi, czy na włókninie? Ja planuję wysypać bezpośrednio na ziemię.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Wszystko na włókninę. U mnie jest plaga kretów, to wszystko by się wymieszało z ziemią.

Niestety musiałam skasować rabatkę z wrzosami. :( Tak się rozpanoszył tam kret, że co dzień wszystko było w powietrzu. Wrzosy posadziłam pod sosnami, a pozostałe na nowej rabacie. Najpierw odizolowałam warstwą włókniny, potem nasypałam ok pół metra ziemi i dopiero tam posadziłam iglaczki.
Załączniki
Zdjęcie1862.jpg
Zdjęcie1861.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna kamienista rabatka. Widzę, że także masz kłopoty z podziemnymi. ;-) U mnie kretów jeszcze nie ma, ale w niedługim czasie spodziewam się ich także. Dzieli mnie od nich tylko działka sąsiada. Tam już widzę pełno kopców... U mnie na razie nornice, które miałam zamiar pokonać, niestety pokonały one mnie. :cry:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Ja z nornicami wygrałam. Natomiast krety nijak nie chcą opuścić mojej działki. Nawet kupiłam łapkę na krety i co z tego. Zamiast kreta jest tam co dzień kupa piachu. :zly:
ArtGarden
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2011-09-19, 21:46

Post autor: ArtGarden »

MMARTA1982 pisze:Ja z nornicami wygrałam. Natomiast krety nijak nie chcą opuścić mojej działki. Nawet kupiłam łapkę na krety i co z tego. Zamiast kreta jest tam co dzień kupa piachu. :zly:
Zainwestuj w kotkę :) u mnie krety były, wszystko wyłapane, jeżeli coś przyjdzie to zrobi max 1 kopiec i po nim :mrgreen:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Ja mam 3 koty a kretowisk ze 30 :-( Nie wszystkie koty łapią krety.
ArtGarden
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2011-09-19, 21:46

Post autor: ArtGarden »

Roma pisze:Ja mam 3 koty a kretowisk ze 30 :-( Nie wszystkie koty łapią krety.
Z tego co wiem to koty nie ale kocice nie zostawią ani jednego... przynajmniej moja tak ma :->
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Rabatka kamienna ładnie się prezentuje. Gratuluję wygranej z nornicami, ja jestem obecnie na etapie walki, dostaję oczopląsu szukając nowych otworów w ogrodzie, bardzo chciałabym wygrać, może mi podpowiesz proszę. :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

ArtGarden pisze:
Roma pisze:Ja mam 3 koty a kretowisk ze 30 :-( Nie wszystkie koty łapią krety.
Z tego co wiem to koty nie ale kocice nie zostawią ani jednego... przynajmniej moja tak ma :->
Trochę by mi się to zgadzało. Swego czasu miałam kotkę i żadnych podziemnych. W tym roku przygarnięty kocur... nic to, nornic pełno. :zly:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Maju ja nornice przegoniłam czosnkiem, w każdy otwór wkładałam czosnek. Teraz w niektórych miejscach się ukorzenił i rośnie, na wiosnę będzie na walkę z nimi, bo zapewne wiosną wrócą.
Miałam już parę kotków, ale niestety złapały ich wałęsające się psy sąsiadów, dwa uciekły do sąsiada, tam mają stodołę, myszy i świeże mleczko prosto od krowy.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Moja kotka ma wyraźnie inne upodobania bo ani jej w głowie krety :-(
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Jak dla mnie jedyną ich zaletą jest to, że przy ulewach i roztopach korytarzami woda ścieka za ogrodzenie.
Zostawiam fotkę rojnika, który wygląda jak by tam była żaróweczka. :-D
I mój ulubiony rozchodnik.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ