Agrowłóknina ściółkująca

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Łukasz91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-24, 09:54

Agrowłóknina ściółkująca

Post autor: Łukasz91 »

Witam chciałbym kupić agrowłókninę przeciw chwastom koloru czarnego 50g/m2 i wszędzie pisze że żywotność to 2 lata. A ja mam takie pytanie, czy wytrzyma ona więcej np. 5 lat, będzie oczywiście zakryta 5 cm warstwą żwirku. Pytam, bo jest to dla mnie ważne ponieważ będę potrzebował bardzo dużo tej agrowłókniny i tak zmieniać ją co 2 lata to dużo kasy bym musiał wydawać. Proszę o ODP.
Ostatnio zmieniony 2012-05-25, 10:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawienie interpunkcji i ortografii.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7939
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Agrowłoknina ściółkująca

Post autor: Elzbieta M »

Ja mam położoną czarną agrowłókninę na rabacie z azaliami , przykryta korą leży już 3 lata i jak sprawdzałam , to wytrzyma jeszcze długo bo jest w dobrym stanie. Piszę to na podstawie tego , co zaobserwowałam u siebie
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Agrowłoknina ściółkująca

Post autor: ATA »

U mnie leży 4-5 lat i ma się dobrze.Przykryta jest korą.
Renata
perdii
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-24, 22:17

Re: Agrowłóknina ściółkująca

Post autor: perdii »

Agrowłókninę oraz agrotkaninę stosuję prawie w całym ogrodzie. Jestem z niej zadowolona chociaż stosuje grubsze. Co roku z ogrodu zdejmuję ta co była stosowana pod uprawy warzyw. Te co są położone pod uprawę wieloletnią leży sobie kilka lat i jest nadal wszystko całe . Wierz mi u mnie wiatry nornice i wnuki są wystarczającymi testami wszelkiego rodzaju tkanin. :lol: Ponieważ w ogrodzie bywam tylko w weekendy i dni wolne to nie mam czasu na pielenie i w tym wypadku są one nie zastąpione. Nawet marchew cebula pietruszka itp uprawiam wyłożone agrowłókniną. Agrotkaninę stosuję pod drzewka krzewy truskawki itp. Polecam ale wydaje mi się, że powinnaś użyć grubszej niż 50g/m2.

Trochę informacji w temacie: jak sadzić truskawki na agrowłókninie
ODPOWIEDZ