Moja kolekcja kwiatów

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.

Moja kolekcja kwiatów

Postautor: Maniek2 » 2017-11-15, 11:00

Chciałem przedstawić moją kolekcję kwiatów
Załączniki
a.jpg
Zmarnowany kwiatek, który tak pięknie kwitł co roku, ale za dużo osób brało gałązki... Chyba kolumnea
c.jpg
Zamiokulkas coś nie koniecznie rośnie u mnie
d.jpg
Grudniak (zygokaktus) różowy
e.jpg
Coś
grudniak 2.jpg
Biały zygokaktus jeszcze nie wypuszcza pączków
grudniak.jpg
Najstarszy grudniak różowy
h.jpg
kaktusy
i.jpg
Kliwia i kaktusik
j.jpg
Storczyki
l.jpg
Amarylis miniaturowy
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Re: Moja kolekcja kwiatów

Postautor: Maniek2 » 2017-11-15, 11:04

Część druga
Załączniki
o.jpg
Grudniak pomarańczowy
os.jpg
To nie wiem chyba jakiś rozchodnik
p.jpg
Cissus rombolistny
palma.jpg
Palma areka
q.jpg
Cissus rombolistny
s.jpg
Cissus australijski
u.jpg
Kaktusik
w.jpg
Amarylis czerwony
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Danka » 2017-11-15, 11:50

Spora kolekcja. Czekam na kwitnienie zygokaktusów :-D Bardzo je lubię.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Maniek2 » 2017-11-15, 12:00

Też uwielbiam zygokaktusy tylko, że czasami nie chcą kwitnąć albo mają z tym problem
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Petrus » 2017-11-15, 12:46

Nie kwitną bo tzreba im przygotowac odpoczynek. Dodatkowo są to rośliny krótkiego dnia i lubią gdy jest dłużej ciemno w pokoju niż jasno. ;-) Jeżeli chcesz opisze ci co i jak ;)
Ta pierwsza niewiadoma roślina to patyczak Rhipsalis cassutha, mam go u siebie kilka sztuk, bardzo szybko i ciekawie rośnie. Druga to chyba rozchodnik Morgana- tylko trochę wydłuzony. ;-)

Podoba mi się to oświetlenie ledowe pośród roślin :]
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: Maniek2 » 2017-11-15, 13:27

Byłbym wdzięczny gdybyś mi opisał co zrobić żeby zygokatus zakwitł bo u mnie jest z tym problem :-)
Nie wiem u mnie ten patyczak bardzo wolno rośnie
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: tadek » 2017-11-15, 19:48

.
Zrób nowe sadzonki z kolumey. :zawstydzony:
Ja mam też tą roślinę i wiem że potrzebuje ona co parę lat odświeżania w postaci nowych nasadzeń z pobranych szczepek. :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Maniek2 » 2017-11-16, 08:02

Dobrze wiedzieć moja jest już dosć wiekowa i miała bardzo długie gałęzie i pięknie kwitła czterema etapami. Tylko, że wszyscy znajomi, rodzina chcieli mieć właśnie tę roślinę i tak jednemu dwie gałązki drugiemu cztery :-D
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-11-16, 16:01

Witaj ! Sporo masz kwiatków domowych , zapewniłeś im nawet ciekawe oświetlenie .Ładne grudniki ,ciekawa jestem zwłaszcza pomarańczowego , pokaż kiedy zakwitnie , ale także pozostałe. Pięknie rosną Ci storczyki , kliwia wygląda na okaz zdrowia ,palma i mój ulubiony cisus .Powodzenia :) !
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Maniek2 » 2017-11-17, 18:27

Witaj, też jestem wielbicielem cissusów ma cztery odmiany. Grudniaka pomarańczowego mam zdjęcie z tamtego roku. Chociaż z tego co wiem to pomarańczowe trochę inaczej wyglądają tak jak na internecie patrzałem.
Załączniki
IMG_20161204_090537.jpg
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Danka » 2017-11-17, 22:05

Mam takiego samego.
6722.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Maniek2 » 2017-11-18, 13:42

Faktycznie identyczny :-D Ja jeszcze poszukuję żółtego
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: tadek » 2017-11-18, 15:17

.
A ja zacytuję fragment artykułu z naszego Poradnika Ogrodniczego:

Schlumbergera - Grudnik
Grudnik późną jesienią i zimą zakwita na brzegach płaskich pędów, a następnie przechodzi w okres spoczynku. Segmentowane, mięsiste i płaskie pędy same w sobie są dekoracyjne. Preferuje umiarkowane nasłonecznienie oraz wysoką wilgotność powietrza. Grudnik w nocy produkuje tlen, pochłaniając dwutlenek węgla, jest idealnym kwiatem do sypialni - nawilżającym i oczyszczającym powietrze.

Więcej... :arrow:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2017-11-19, 19:22

Ja też jak będę widział żółtego zygokaktusa to od razu biore :-) Również miałem wiele lat cisusa australijskiego i rozkładałem jego pędy na suficie i super to wygladało. Chyba w tym artykule o grudniku pisze jak zrobić by zakwitł ale napisze ci w kilku zdaniach z praktyki :-)

Zygokaktus (grudnik) to roślina krótkiego dnia, czyli aby zakwitła musi mieć krótki dzień czyli musi mieś jasno od rana przez kilka-kilkanaście godzin i potem ciemność (ale nieprzerwaną żadnym oświetleniem nawet tym domowym). Czyli trzymamy go w miejscu gdzie od rana do godziny np 16 jest jasno a potem jest ciemno- tu akurat idelanie nadaje się okres zimowy bo szybko nastaje noc. wystarczy 3-4 tygodnie i inicjuje to pąki kwiatowe. Potęguje kwitnienie też spoczynek przed tym okresem krótkiego dnia, czyli podlewamy go skąpo a potem obficiej.
Jeżeli natomiast często oświecamy we wszystkich pomieszczeniach światło, gdy jest już ciemno to wystarczy go przykrywać budłem kartonowym albo mieć go na parapecie z grubą ciemną firaną. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: Maniek2 » 2017-11-20, 09:58

Petrus pisze:Ja też jak będę widział żółtego zygokaktusa to od razu biore :-) Również miałem wiele lat cisusa australijskiego i rozkładałem jego pędy na suficie i super to wygladało. Chyba w tym artykule o grudniku pisze jak zrobić by zakwitł ale napisze ci w kilku zdaniach z praktyki :-)

Zygokaktus (grudnik) to roślina krótkiego dnia, czyli aby zakwitła musi mieć krótki dzień czyli musi mieś jasno od rana przez kilka-kilkanaście godzin i potem ciemność (ale nieprzerwaną żadnym oświetleniem nawet tym domowym). Czyli trzymamy go w miejscu gdzie od rana do godziny np 16 jest jasno a potem jest ciemno- tu akurat idelanie nadaje się okres zimowy bo szybko nastaje noc. wystarczy 3-4 tygodnie i inicjuje to pąki kwiatowe. Potęguje kwitnienie też spoczynek przed tym okresem krótkiego dnia, czyli podlewamy go skąpo a potem obficiej.
Jeżeli natomiast często oświecamy we wszystkich pomieszczeniach światło, gdy jest już ciemno to wystarczy go przykrywać budłem kartonowym albo mieć go na parapecie z grubą ciemną firaną. ;)

Ale zbieg okoliczności ja swojego też rozwieszałem na suficie za pomocą nitek :-) i tak cudownie to wyglądało ale po prostu po kilku latach bycia na całym suficie nagle wszystkie liście mu spadły :zalamany:.
Muszę się pochwalić, że mój biały zygokaktus widoczny na 5 zdjęciu wypuścił pączka :-D. Na razie jednego ale zobaczymy co będzie dalej
Maniek2
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Następna

Wróć do Uprawa roślin doniczkowych w mieszkaniach