Kłopoty z sąsiadem

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.

Kłopoty z sąsiadem

Postautor: konrad1977 » 2013-05-21, 23:37

Witam, mam problem z sąsiadem który powoli zaorywuje mi działke. Ja z żoną parę lat przebywałem za granicą, tak więc nasza działka nie była uprawiana, sąsiad powoli doorywuje sobie po kawałku naszą działkę. Na ustne upomnienia nie reaguje. Z przeczytanych postów dowiedziałem się,że najlepiej wziaść geodetę na wyznaczenie granicy działki. Ale czy muszę ja za to płacić?
Może lepiej założyć sprawę w sądzie i niech zostanie wyznaczony geodeta przez sąd. Kto wtedy zostanie obciązony kosztami sądowymi i wyznaczenia granicy działki, czy mogę również starac sie o odszkodowanie za użytkowanie mojej działki?
konrad1977
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Kłopoty z sąsiadem

Postautor: pogodynka » 2013-05-22, 16:16

Radzę odwiedzić prawnika .
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: tadek » 2013-05-22, 20:08

Na takiego sąsiada nie pomoże ani sąd ani geodeta. Znam aż za dobrze takich ludzi.
Kłótnia będzie do grobowej deski. :znudzony:
Po wyznaczeniu przez geodetę granic, sąsiad po złości może ciągnikiem je niszczyć, przez zrywanie siatki, wykopywanie słupków granicznych...
A sprawa w sądzie może trwać latami... :|
Wątpię też że po sadowej sprawie sąsiad spokornieje.

Najlepiej było by jak byście sprzedali ziemie i kupili gdzie indziej.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: kania » 2014-12-01, 18:31

bez przesady, czyli na złośliwego sąsiada musimy od razu sprzedawać działkę i się przeprowadzać? Wobec tego ludzie przeprowadzaliby się co najmniej raz na rok:) Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie postraszenie sądem, może właśnie się opanuje i przestanie zabierać CI działkę:)
Awatar użytkownika
kania
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Wróć do Ogród a prawo