Iglaki miniaturowe. Jak przycinać

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
agra123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-06, 20:38

Iglaki miniaturowe. Jak przycinać

Post autor: agra123 »

Witam wszystkich :)
Proszę o wskazówkę, bo jakoś nie mogę znaleźć w necie, a Obi i Castoramy mają (teraz) byle co :(
Czy ktoś może polecić jakiś dobry sklep internetowy lub szkółkę takich roślin w Krakowie lub okolicach?
Będę wdzięczna. Pozdrawiam, Agnieszka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Witaj Aga, na forum nie wolno nam reklamować firm i szkółek. Ale na stronie tytułowej wyświetlają się reklamy i możesz je przeglądnąć. Może akurat coś znajdziesz. A moim zdaniem najprościej napisać w google "iglaki miniaturowe" i na pewno wyświetlą się jakieś szkółki lub allegro.
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: agra123

Post autor: pawel »

Witam kup sobie jakieś drzewko które ci odpowiada liściaste czy iglaste,i spróbuj japońskiej sztuki miniaturyzowania drzew czyli bonsai. Tylko potrzeba do efektu trochę cierpliwości. ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: tadek »

Ja do miniaturyzacji, nie wiem jeszcze z jakim skutkiem, mam posadzony świerk srebrny.
Tylko czekam jak zacznie rosnąc, wtedy zacznę go ciąć po japońsku.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: tadek

Post autor: pawel »

Witam Tadek tylko musisz wybrać formę kształtowania tego drzewka.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: tadek »

Paweł, a jak się wybiera taką formę?
Nigdy nic takiego nie robiłem. Nie wystarczy tylko ciąć?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: tadek

Post autor: pawel »

Witaj Tadek takie cięcie sobie nie zda egzaminu bynajmniej dla mnie.Ja jak kupiłem nasiona do dostałem skróconą wersje tych form kształtowania drzewek tylko 9 form. Poszukaj na necie i wybierz formę która będzie ci odpowiadała. :-/
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: tadek »

To taką choinkę należy formować jak tylko odrośnie kilkanaście centymetrów od ziemi ?

Znalazłem artykułu w necie o formowaniu, właśnie czytam. :hyhy:

Przycinanie iglaków. Jak i kiedy przycinać iglaki?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: tadek

Post autor: pawel »

Jakiej wysokości jest ten świerk? :|
użytkownik usunięty

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: użytkownik usunięty »

tadek pisze:To taką choinkę należy formować jak tylko odrośnie (...)
Tadziu choinkę to można co najwyżej osadzić w stojak i udekorować bombkami i innymi ozdobami świątecznymi, a nie formować. ;-) :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: tadek »

Gosiu, co zatem zrobić aby choinka przez całe swoje życie nie była wyższa niż jeden, no może maksymalnie półtora metra?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: tadek

Post autor: pawel »

Witam Tadku można formować świerki wyczytałem w necie. I nie jest że musisz formować drzewka od malutkich sadzonek zależy jaką formę wybierzesz, a więc możesz działać.
użytkownik usunięty

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: użytkownik usunięty »

:looka:
tadek pisze:Gosiu, co zatem zrobić aby choinka przez całe swoje życie nie była wyższa niż jeden, no może maksymalnie półtora metra?
Tadziu, dam Ci konia z rzędem jak znajdziesz mi roślinę o nazwie choinka. ;-) Rozmawialiśmy już na pw, że postarasz się trzymać nazewnictwa botanicznego a nie potocznego, pamiętasz? :-D Roślina, o której tu rozmawiamy to Świerk i bardzo proszę byś w dalszej dyskusji trzymał się tej nazwy. ;-) :-D
pawel pisze:Witam, Tadku można formować świerki wyczytałem w necie. I nie jest tak, że musisz formować drzewka od malutkich sadzonek, zależy jaką formę wybierzesz, a więc możesz działać.


A wyczytałeś Pawełku jakie odmiany świerka można formować? Bo nie każda odmiana nadaje się niestety do formowania. Nie jest też prawdą, że świerki można formować w dowolnie późnym wieku. To chwalebne, że chcesz pomóc koledze radami, ale jeśli się wie tylko, że gdzieś dzwoni, to lepiej tą wiedzę zachować dla siebie by innych w błąd nie wprowadzać.
tadek pisze:Ja do miniaturyzacji, nie wiem jeszcze z jakim skutkiem, mam posadzony srebrny świerk.
Tylko czekam jak zacznie rosnąć, wtedy zacznę go ciąć po japońsku.
Co to znaczy po japońsku? Bonsai jest trudną sztuką nie tylko cięcia ale i uprawy tych roślin, nie wystarczy jak radzi Paweł wybrać formę rośliny i przeczytać jeden artykuł w necie. Formowanie nie polega jedynie na cięciu pędów rośliny, to także umiejętne przycinanie korzeni, odpowiednie naginanie gałązek itp. Jeżeli interesuje Cię sztuka Bonsai to zachęcam do kupienia odpowiednich publikacji książkowych na temat owej sztuki i dogłębne zapoznanie się z ich treścią a nie bazowanie na wpisach w necie. Można skontaktować się z ludźmi którzy zajmują się formowaniem Bonsai i poprosić o pomoc w stawianiu pierwszych kroków w tej dziedzinie. Można wybrać się na wystawę Bonsai i tam spotkać odpowiednie osoby. A na pewno nie słuchać rad osoby, która nawet nie staje w pionie a dopiero zaczyna raczkować w tej dziedzinie i wyczytała coś w necie. :-D
Awatar użytkownika
pawel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-06, 20:48

Re: Gosia2501

Post autor: pawel »

Witam Gosiu cały czas dyskutujemy na temat świerka srebrnego, a ja wiem, że można go formować. Lecz nie wiem ile ten świerk Tadka ma lat i jakiej jest wysokości. Jeżeli chodzi o drutowanie to nie musisz go wyginać w kółko, i jest taka forma kształtowania drzewka jak CHOKKAN. Gosiu jesteś taka mądra to się dowiedz jak ta forma wygląda, a może wiesz to coś podpowiedz a nie piszesz że się nadaje na stojak i jeszcze go ubrać w bombeczki, a może masz tak w ogrodzie. I nie gnieć mnie tak mocno bo mi duszno.
użytkownik usunięty

Re: Gdzie kupić iglaki miniaturowe?

Post autor: użytkownik usunięty »

Krótko, żeby nie zaśmiecać wątku, Pawle polecam czytanie ze zrozumieniem, a odpowiadałam Tadziowi a nie Tobie. ;-) :-D
ODPOWIEDZ