Zielonym do góry!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Dziękuję Wszystkim za odwiedzinki i miłe słowa.
Lol - co masz na myśli że w trawniczek można by się wgryść? Chętnie przyjmę wszystkie podpowiedzi. Przy wrzosach oczywiście świerki conica, bardzo chorowały po ubiegłej zimie, ale dało się uratować.
Canny też kiedyś sadziłam w rządku, ale gromada jest lepsza bo i wiatr nie poprzewraca.
Posprzątane, zostało tylko zabezpieczyć co nieco agrowłówniną i oby do wiosny!
Obrazek
Obrazek

borówki amerykańskie, czy powinnam je owinąć agrowłókniną?
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Halinko ależ Ty masz tam jeszcze wolnej przestrzeni. :shock: Kolejny raz zachwycam się Twoim ogrodem. :-D
Ja swoje borówki tylko kopczykuję przekompostowaną korą sosnową i nie okrywam dodatkowo niczym. Borówka amerykańska bez problemu wytrzymuje spadki temperatury do -25 stopni C. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No i na ostatnim zdjęciu jest potwierdzenie gdzie można się wgryźć w trawniczek :hyhy: tyle przestrzeni że można wykombinować cuda. Chyba że ten areał ma jakieś specjalne zadanie ;) :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ogród Halinki jest duży i bardzo ładnie zagospodarowany, a my miłośnicy kwiatów na każdym skrawku ziemi byśmy je sadzili :lol:
Awatar użytkownika
MONIK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-11, 10:51

Post autor: MONIK »

Halinko jaki masz piękny ogród. Nie jestem na forum za często ( och , niestety brak czasu :( ), ale twój ogród naprawde mnie zachwycił. Ta rabatka z korzenia (noga słonia :mrgreen: ) jest super. Pozdrawiam
Pozdrawiam// Monika
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danka pisze:Ogród Halinki jest duży i bardzo ładnie zagospodarowany, a my miłośnicy kwiatów na każdym skrawku ziemi byśmy je sadzili :lol:
Ale to bieganie za kosiarką to jest męczące, wiem bo sama ma dużo do koszenia :|
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Halinko ileż u Ciebie przestrzeni i możliwości,a drewniane elementy tworzą swoisty klimat....pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Znowu się powtarzam, ale lubię twój ogród i często do niego zaglądam :lol: Mam prośbę, pokazuj więcej zdjęć :roll: :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wiosna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-16, 14:40

ogród Halinki

Post autor: wiosna »

Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Ogród wspaniały. Ileż wymagał wysiłku i pracy ?
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Dzięki za tyle miłych komentarzy. Ziemi jest rzeczywiście sporo i koszenia też. Co roku powstaje nowa rabatka, albo powiększa się już istniejąca. Mam jeszcze parę pomysłów.
Na pewno w następnym roku posadzę bardzo dużo osteospermum, są rewelacyjne
Obrazek

Lubię różne dodatki do roślinek, to jest korzeń bardzo starej winorośli
Obrazek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jaka cudna sówka :-)

Miałam na myśli większe powierzchniowo te rabatki :-) Bo te co masz, to jakoś mi się małe wydają na tle takiej połaci trawy :-)

Osteospermum ładne :-) Takie różowe już mi się marzą :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

LOl@ to tylko tak się wydaje, że rabatki są niewielkie. Nie mam zdjęcia pokazującego całą działkę.
Obrazek


Obrazek

i pomyśleć, że tak to wyglądało 5 lat temu
Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Halinko...najbardziej na takich zdjęciach widać jak cudną masz działeczkę. :mrgreen: Dobre takie zdjęcie porównawcze. Tu dopiero widać ile pracy włożyłaś i jak pięknieje z roku na rok. Co do wielkości rabatek....w razie co ;) masz tyle miejsca że zawsze można powiększyć. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A mi znowu podoba się coś innego niż roślinka
Obrazek
lubię takie oryginały ;-) korzeń rewelacyjny. Masz świetny zmysł na wykorzystanie niby zbędnych rzeczy.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Łoł!! :shock: Naprawdę to jest różnica :) i to wielka jak oczy tej buźki shoch hihi ;) 5 lat.
Zawsze coś można dorobić :] Zdjęcie całej działki w twoim wypadku, to chyba tylko z lotu ptaka, bo taka ogromna ta działka. Nie to, co u mnie parę metrów kwadratowych, gdzie sama zarządzam, i to trochę odbiega od reszty ogrodu...

Na tym pierwszym zdjęciu to widzę po prawej stronie podwyższoną rabate, czy, tak no, zamaskowaną skarpę. Tam jest np. Rozchodnik i kończy się korzeniem...


A ponadto chciałam napisać, że masz gdzie się wyhasać :p
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ