Wawrzynki-wilczełyko i główkowy, czym nawozić.

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Wawrzynki-wilczełyko i główkowy, czym nawozić.

Post autor: Danka »

Od ubiegłego roku mam dwa wawrzynki- wilczełyko i główkowy. Jak należy je prawidłowo nawozić i czym. W sieci przeczytałam, że do wilczegołyka wystarczy nawóz wieloskładnikowy lub obłożyć obornikiem. Natomiast do główkowego spotkałam się z zaleceniem zastosowania nawozu o zwiększonej zawartości fosforu w celu zwiększenia ilości pąków kwiatowych. Natomiast tuż przed samym kwitnienie dać nawóz do roślin kwitnących, który zawiera większą dawkę potasu by wydłużyć okres kwitnienia i pomóc w związywaniu nasion. Jeżeli nam na tym zależy. I ostatnia dawka nawozu powinna być zastosowana najpóźniej w sierpniu. Chciałam się dowiedzieć czy te zalecenia można zastosować do obu gatunków i oczywiście jakie nawozy byłyby w takiej sytuacji najlepsze.
Awatar użytkownika
aleks.smolen
Ekspert
Posty: 114
Rejestracja: 2012-06-01, 19:35

Re: Wawrzynki-wilczełyko i główkowy, czym nawozić.

Post autor: aleks.smolen »

Zalecenia te jak najbardziej można zastosować do obu roślin. Do nawożenia przez cały sezon można stosować nawóz wieloskładnikowy do roślin kwitnących - zawiera on zwiększoną dawkę fosforu i potasu, np. Substral Magiczna Siła Do Ogrodu, Florovit do róż i innych roślin kwitnących lub Konewka do róż, pelargonii.
Nawożenie azotem kończymy w sierpniu, ponieważ dłuższe nawożenie przyczynia się do przemarznięcia roślin w czasie zimy.

Więcej: Wawrzynek wilczełyko - odmiany, uprawa, rozmnażanie
inż. Aleksandra Dziugan-Smoleń
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki-wilczełyko i główkowy, czym nawozić.

Post autor: Danka »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :-D
ODPOWIEDZ