Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

To tegoroczna
Załączniki
CAM04284.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

A tu moja pierwsza z gigantów
Załączniki
3.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

:)
Załączniki
Photo0041.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Podziwiam Błażeju :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
pepperoni
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-06, 08:42

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: pepperoni »

Skoro się oferujesz, to chętnie skorzystam z Ciebie jako źródła nasion, jak sobie ogródek powiększę, bo mnie i tak na forum straszą, że sadzonek co mam w domu nie pomieszczę :) Ale dobrze wiedzieć, gdzie szukać, jak już będzie miejsce na kukurydzę. O fasoli mung, to ja wiem, że ona lubi ciepło, ale na przykład latem 2015 to chyba by nie miała problemu. Prawda, mały plon, ale to chyba też trochę dlatego, że ona ma te ziarenka takie malutkie. Nasze rodzime fasole są duże, co zrozumiałe, bo ekonomiczniej, z mniejszej ilości można było całą rodzinę wyżywić. Doczekaliśmy się jednak (na szczęście) takich czasów, że można eksperymentować.
(Ja ostatnio sprawdziłam - test w warunkach domowych - fasolki zakupione w sklepie ze zdrową żywnością jako do zjedzenia, a nie nasiona, normalnie sobie wykiełkowały i 3 mi rosną w doniczce)
A widzisz, nie pomyślałam (pewnie dlatego, że jeszcze zwierząt nie mam), że te wszystkie warzywka jak nie człowiek, to jego inwentarz może zjeść. Pomysł świetny, podoba mi się!
Powodzenia w tegorocznych uprawach (masz już sadzonki?) i będę tu do Ciebie zaglądać regularnie.
iza
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Danka »

My sadzimy kwiatki i się nimi zachwycami a Ty warzywa. Gratulacje :!:
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: kajaja2 »

HO HO nawet w gazecie piszą o tobie.Słynny nasz ogrodnik co czaruję swoje warzywka i rosna mu jak szalone.GRATULUJEMY I WIELKIE POKŁONY SKŁADAM :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: ........
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nie lubię marnotrawstwa,więc dobrze,że zwierzątka pojedzą sobie coś dobrego,chociaż kabaczków sama bym sobie podjadła,tutaj ich nie widziałam :-P .
Zasłużyłeś sobie na artykuł w gazecie,to miło jak trud i wyniki pracy są dostrzegane.
Błażeju,wczoraj widziałam u ogrodnika jakąś specjalną odmianę pomidorków do donic,coś jak koktajlowe.Nazywają się SUGARGLOSS F1 ,znasz je przypadkiem ? Drogie,ale jak się natrudzę i nabiegam i pomarzę,to warto kupić coś dobrego,zwłaszcza ,że potrzebuję ....no właśnie,ile ? W jakiej odległości sadzisz je od siebie i czy w jednej ,dużej (jak dużej ?)donicy mogę mieć więcej niż jedną roślinkę pomidora ? Muszę się pospieszyć,bo sprzedają pojedyncze sztuki i się kończą.Nie chciałam kupić,bo nie mam jeszcze przygotowanego miejsca i nie wiem ,którą donicę wybrać .Liczę ,że podzielisz się doświadczeniem i coś podpowiesz ;) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Kukurydze będe napewno miał, bo nasion mam sporo. :) Co do zwierząt, to jak się ma w inwentarzu kury, świnie, byki i koze, to jest wśrod czego rozdzielać nadwyżki ;)

Co do kabaczka, to wydawało mi się że wstawiłem zdjęcie okazu z tamtego sezonu. Ale jak nie, to postaram się rano wstawić.

Odmiany SUGARGLOSS F1 nie znam, a znam setki odmian pomidorów, choćby tylko z nazwy. Musiałbym poczytać o.nim, czy wysoki czy karłowy, by stwierdzić jaką ja bym donice dał.ii
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Szkoda Błażeju,niestety nie ma tu aż tak dużego wyboru pomidorów malutkich,może jeszcze coś poszukam,chociaż z wyglądu bardzo mi się podobały.Miały wyjątkowo silne ,grube liście,sprawiały wrażenie niezniszczalnych. :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Czasami takie ciemnozi-zielone i grube liśćie świadczą o przeazotowaniu rozsady i może później wystąpić problem z wiązaniem gron. Fakt na zdjęciach wygląda fajnie ten pomidorek. Tylko pytanie jaki w smaku będzie, bo często jest tak, że im bardziej pomidor wygląda, tym ma później gorszy smak.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

No to co wybrać ,żeby jeść zdrowo i żeby w ogóle coś urosło ? ,bo na moim wilgotnym i gorącym balkonie ,nie wszystko przeżywa ,zwłaszcza ,że do wyboru są te doniczkowe i koktajlowe ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Od tego czy zjesz zdrowo nie zależy odmiana, a to jak będą pomidorki smakować :) Jal wpadła Tobie ta odmiana, to ją zakup. Trzeba się tylko zastanowić do jakiej donicy wsadzić i dobrać odpowiednie nawożenie. :) No i cieszyć się własnymi pomidorkami. Warunki może mało sprzyjające ale myśle że warto spróbować uprawy. Teraz trochę późno ale przed następnym sezonem może warto pokusić się o nasionka jakiejś odmiany i zrobić własne sadzonki. :)


A ta cena sadzonki to jaka?
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nawet nie pytałam dokładnie ,bo i tak miałam kupić.Wiem,że drogie ,bo duża i pojedyncza doniczka.Jak się dowiem ,to napiszę -dzięki.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Czyli to nie jest sadzonka, a już więlsza roślina w docelowej donicy? Ja nie kupuje rozsad pomidorów i jakog mało orientuje się w cenach. Czy to cena jest zależna od odmiany, czy ona kest stał, nie wiem.

Dawno temu kupowałem kilka sadzonek Bawolego serca i chyba coś 2zł z czymś płaciłem za sztuke.

Ceny będą teraz trochę niższe, bo wzrosną jeszcze po 1Maja, a napewno max będzie w okolicy 15Maja i później ceny zaczną spadać.

Pomidor jest F1, więc z nasion zebranych z niego może być niewypał, więc jakby smakował, to i tal za rok znów musiałabyś kupić sadzonki albo oryginalne nasiona.
ODPOWIEDZ