W ogródku Haliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

mały ale ciekawy :lol:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Tak, 30 m a 100 m kw. to jest pewna różnica. Można jednak w takich małych przydomowych przedogródkach jak je fachowcy nazywają, pomieścić sporo ciekawych roślin.

Nie tylko rośliny masz ciekawe ale i zdjęcia zachęcają do oglądania zwłaszcza w powiększeniu.
Wydaje mi się poza tym ,że niewiele osób na forum zamieszcza zdjęcia (i opisy co ważne) takich tarasowych roślin jak oleander, sundavilla czy datura. Sam nie mam takiej możliwości aby je uprawiać bo mieszkam w wielorodzinnym bloku ale chętnie oglądam je u innych.


(Na marginesie powiem, że raczej nie zaglądam do zewnętrznych galerii forowiczów. zawsze to i szybciej i łatwiej kojarzyć z osobą te zdjęcia widoczne w okienkach naszego forum) :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Halinko, ale część warzywna ogrodu to też ogród, a rzędy pora, kopru, fasolki szparagowej i innych warzyw przeplatane rzędami kwiatów to przecież też piękny widok, a jak plony duże to jest się czym chwalić. :mrgreen:
Ja warzyw nie uprawiam więc się nimi nie chwalę, ale Ty masz je piękne i też powinnaś je pokazać, zwłaszcza że nie wszyscy zaglądają do galerii poza forum. :lol:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Też popieram słowa Majki, warzywa poprzeplatane kwiatami są nie tylko piękne ale znów zaczynają być modne. :-)
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Chyba dopiero teraz trafiłem , a zajrzałem tu głównie dlatego , że pomyślałem o ogródku babci [tak , twojej imienniczki] -zupełnie co innego , ale podoba mi się ;-)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

dziewczyny jak mam pokazać zagony z warzz tego sezonu to pokazuję,bo to mój następny konik po kwiatach:
Tak wyglądały moje zagonki w tym roku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a o zbiorach i przetworach innym razem...

http://www.garnek.pl/haliso/a
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Halinko z przyjemnością obejrzałam galerię Twoich zdjęć. To na co zwróciłam szczególną uwagę to róże, piękne, zadbane bez najmniejszych oznak choroby i storczyki.
No i nie można nie wspomnieć o pokazowym wręcz warzywniku. Tym przyjemniej się oglądało, że zdjęcia wykonane bardzo dobrze i czytelnie. :-D
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Ładne plony
ja się zastanawiam dlaczego u mnie tak warzywa nie rosną :?: szczególnie w tym roku
proszę o odpowiedź jak są nawożone?
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Piękne plony ,szkoda u mnie takich nie ma :-|
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Miło Was gościć wśród moich grządek,
warzywa w tym roku ładnie mi rosły,w tym roku wykorzystałam pod ich uprawę nie naciągniente tunele foliowe{od pięciu lat były tu uprawiane ogórki,aby ziemia odpoczęła ten rok był rokiem"pauzy"w tej uprawie}.
Dlatego moim warzywkom,fajnie się rosło ,bo gleba w poprzednie lata,była dobrze uprawiona inawożona{zarówno obornikiem jak i mineralnymi nawozami}i dlatego w tym roku ograniczałam się tylko do podlewania w upalne dni no i do pielenia grządek {bo chwasty rosły na wyścigi}

a oto kilka z fotek mojego dorobku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

gratulacje,ładne zbiory i zapasy spore. :-P mniam
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Witaj
Zajrzałam do Ciebie i cóż jestem pod wrażeniem. ;-) Masz tak wszystko uporządkowane.Wszystko takie piękne , a warzywnik cudeńko.Gratulacje
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

O, jakie słoikowe zagłębie ;-) Ładnie to wygląda na zdjęciach. Sam mogę tylko powspominać smaki takich domowych przetworów. Coraz rzadszy to widok w naszych spiżarniach i piwnicach.
I wrażenie robią na mnie uporządkowane rabaty warzywnika.
Praca,praca i jeszcze raz praca. Popieram Obrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ależ ty masz wszystko wypielęgnowane ani jednej trawki na rabatach nie widzę :shock: a i zbiory ho ho będzie co chrupac zimą ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Miło Was gościć u mnie--praca,pracą ale jak się coś lubi to nie sprawia to trudności,a ja chyba z tych co zawsze znajdują zajęcie,nawet odpoczywać lubię czynnie,a najlepiej wśród kwiatów.. ;-) ;-)
Odnośnie zapasów,lubię swoje sprowdzone przepisy schować w słoiki,a zimą uczta dla podniebienia tak już mam :-D :-D

http://www.garnek.pl/haliso/a
ODPOWIEDZ