W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Faktycznie, porównałam i wyszło na bakopę :-D Tengel, pięknie dziękuję za rozszyfrowanie mojej roślinki :-D :-D
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

No i stalo się: sypnęło gradem, czarna plamistość zaczyna włazić mi na róże i dla odmiany znowu pada deszcz :cry: Wrrryyy... :evil:
I uwaga: na noc w naszym regionie zapowiadają 1 st.C ...
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Mam nadzieję, że twoje piękne kwiatuszki wybronią się i przetrwają przeciwności pogodowe, trzymam kciuki
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu, piękny ogród mam nadzieję, że poradziłas sobie z chorobą grzybową róż, a nocne chłody nie uszkodziły roślin. Napisz i pokaż co teraz dzieje się w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witam Wszystkich serdecznie!

Wreszcie mam chwilę czasu, aby cosik napisać i oczywiście kolejne ogrodowe fotki dołączyć :->
Właściwie to nie mam się aktualnie czym pochwalić :-/ Spacerowałam sobie po Waszych pięknych ogródkach i zazdrośnie wzdychałam: jak wspaniale i różnorodnie wszystko u Was kwitnie :shock: W moim ogrodzie większość jeszcze w pąkach. No i moje kochane róże - wciąż się zastanawiają :roll: Rozkwitać teraz, czy może czekać na upały? ;-)

Ale cóz, fala ulewnych deszczy i skąpe słońce nie wpłynęły zbyt korzystnie na rozkwit czegokolwiek. Jedyną bujność wzrostu zauważyłam u zielska :evil: Przez tą mokrą pogodę nazbierały mi się zaległości w pieleniu i niestety w innych pracach ogrodowych także. Dodatkowo szykujemy się do małej rewolucji remontowej, tak więc mamy totalny deficyt czasowy :-|
Ale nic to, damy radę ;-)

Jeśli chodzi o czarną plamistość na różach, to sytuację mamy chyba opanowaną. Szczęśliwie zaraza nie rozprzestrzenia się, a chłody, które zapowiadali nie były takie straszne. Uff.... Jedynie co, to mszyce staja się strasznie namolne, ale nie mają ze mną lekko ;-)
Aniu i Gosiu - dziękuję za trzymanie kciuków :-D

A oto róża NN pnąca się przy ścianie; trochę osłabiona przez deszcze i chorobę, ale i tak zakwitła jako pierwsza, zaraz po dzikiej :-> :
Obrazek

Róża pienna, na razie w pąkach, ale widać, że powoli zaczyna się coś dziać ;-)
Obrazek

Biała piwonia, zapach ma może mało atrakcyjny, ale za to kwiaty ogromne :-)
Obrazek
Obrazek

Ostróżka:
Obrazek

Przytulone goździki :-> Ten jaśniejszy cudownie pachnie!
Obrazek

Naparstnica:
Obrazek

Wycelowane w słońce :->
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zielony zakątek:
Obrazek

Jaśminowiec:
Obrazek

Obrazek

Ten kwiatek wyrósł razem z zielskiem. Wiecie może cóż to jest??
Obrazek

Begonia w donicy:
Obrazek

Obrazek

http://images47.fotosik.pl/147/8a823723669bedb7med.jpg[/IMG][/URL]

Gorąco pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witam :-)
Pomijając małą ulewę, na moim niebie świeciło dziś piękne słoneczko. Ależ to był uroczy dzień :-D Może okaże się to tendencją stałą, kto wie.

W moim ogrodzie zakwitły wreszcie wyczekiwane róże. Zakwitła perska Rose de Resht. Mały kwiatek, ale jaki zapach! Niestety, deszcze i nocna wichura porozwiewała jej płatki :-( Szkoda. Fotkę tej historycznej róży zamieszczę więc po zakwitnięciu drugiego pąku.

Kwiatem obsypało też różę pienną. Jest to odmiana NN ;-) , ale po licznych poszukiwaniach w literaturze i w necie, coraz bliższa przekonania jestem, że to "Rumba".

Róża pienna w trzech odsłonach :-> :
Obrazek

Pozdrawiam i słonecznego weekendu życzę.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

bardzo ładna,śliczne kolory.
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Znasz może nazwę piwonii :?: bardzo mi się podoba :-D
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Gożdziki takie wysokie :shock:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Elu - wysokość goździków też mnie zaskoczyła, chyba chciały dorównać liliom ;-) Możliwe, że pięciornik troche im zabiera słońca i zmuszone zostały sięgać kwiatkami bardziej do góry.

Ewqa - biała piwonia to "White Wings", polecam :-D

Danusiu, fajnie, że też podobaja Ci się takie kolory. Ja zauroczona jestem tym przechodzeniem z jednej barwy w drugą. A pąki tej róży przed rozkwitnięciem wyglądają jak małe płomienie :-D

Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Pięknie u Ciebie! :-D a róża wspaniała i ten kolor...
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Kasik5 pisze: Ja zauroczona jestem tym przechodzeniem z jednej barwy w drugą. A pąki tej róży przed rozkwitnięciem wyglądają jak małe płomienie
Dokładnie. Różę o takich barwach dostałem w prezencie od mojego dziecka i ciągle mnie fascynuje kolorystyką, szczególnie skąpana w promieniach słońca.(14 zdjęcie od góry na tej stronie
A czy to jest rumba? Mnie też podpowiadano tę nazwę i być może tak jest. Liczba zarejestrowanych odmian jeśli dobrze pamiętam to 20 tys. a tych nigdzie nie zgłaszanych (i pewnie wstawianych do sklepu bez etykiety z nazwą) jest dużo, dużo większa.

Gdy obejrzałem ostatnie zdjęcia Kasi to poczułem się jak u siebie :lol: niemal wszyskie oprócz piwonii i begonii tez mam łącznie z tym silnie pachnącym goździkiem.
Tego ostatniego posadziłem na rabacie przy ulicy. Pachnie tak (w tamtym roku), ze ludzie zatrzymują się i sprawdzają który to kwiat :mrgreen: A kwiatów tam ci jest dostatek ;-)

Pozdrawiam

P.S. Aha jaki to kwiatek? Wygląda mi na jednoroczny ale może się mylę. Przejrzę swoje zasoby zdjęć bylin to może coś się nasunie.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Ech, no widzisz Herbi, jak to z tymi odmianami róż jest :roll: Coś czuję, że co do mojej piennej, to nigdy pewności nie będę miała. A ja tak lubię wiedzieć jak moje róże mają na imię... :->

A goździki - jestem ich zapachem tak zachwycona, że musze się postarać, aby mieć ich w ogrodzie zdecydowanie więcej :-D

I mam jeszcze jednego kwiatka, którego i w Twoim ogrodzie można wypatrzeć:
Obrazek
To jak on się nazywa?

Wczoraj korzystając ze słoneczka (dziś niestety niebo u mnie pochmurne), ustrzeliłam jeszcze kilka roślin, które łaskawie zdecydowały się zakwitnąć ;-)

Clematis "Ville de Lyon":
Obrazek
"Andromeda":
Obrazek
"Warszawska Nike":
Obrazek

Obrazek

Rudbekia:
Obrazek

Obrazek

Żurawka z goździkami:
Obrazek

Hortensja:
Obrazek

Taka sobie rabatka :-> :
Obrazek

i mała dalia:
Obrazek

Na koniec dołączam bukiet z szyszek ;-) Jodła Koreańska jest nimi w tym roku oblepiona:
Obrazek

Z życzeniami słońca dla Wszystkich - Kasik :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo ładnie,podpatrzyłam nazwy clematisów i muszę sprawdzić czy moje są takie same. Moje? to teściowa je sadziła, a ja teraz o nie dbam. Więc chcę poznać co dostałam.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Danusiu, ja też zawsze chce wiedzieć jak się nazywają rośliny o które się troszczę, i z którymi rozmawiam od czasu do czasu :-D A tak poza tym, to znajomość odmiany pozwala nam dowiedzieć się czegoś więcej o roślinie, co lubię :->
Pa.
ODPOWIEDZ