HOBBY

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zaczęłam realizować kolejne - być może będzie tego więcej - hobby. Przyznam, że gdy powstawały te pierwsze figurki, przechodzący działkowcy reagowali sporym zainteresowaniem.

Ponieważ jest to próbna technologia, wykonałam testowe postacie, wszystko zależy od tego jak stwardnieją. Chciałabym zrobić więcej i umieścić w ogrodzie. Pomysł narodził się w zeszłym roku, gdy córeczka kolegi z działek zrobiła dla mnie pojemniczek z pokrywką. Gdy stwardniał na słońcu okazał się bardzo trwały. Obejrzałam kiedyś program "Mai w ogrodzie" i tam były pokazane tereny właścicielki lawendowych pól. Ona właśnie lepiła z udoskonalonej gliny (dodawała zaprawę cementową) rzeźby i rzeczy użytkowe (np. oparcie ławki). Podano wtedy przepis, postanowiłam spróbować. To są moje pierwsze próby.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

:shock: Danielo jestem pełna podziwu dla Twoich figurek i bardzo dobrze, że pozostawisz je w naturalnej barwie gliny :lol:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Danielo- jesteś świetna :-D , sądzę, że masz głowę pełną pomysłów. Mnie już dawno chodziło coś podobnego po głowie, ale nie wiedziałam jak się za to zabrać, może Twoja dzieła będą dla mnie mobilizacją :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne rzeźby, gratuluję talentu.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Danielo,mozesz byc dumna ze swojego dzieła.Zgadzam sie z Ewą-Marią,zeby tak pozostały naturalnie,tym sie bedą różnic od innych ktore mozna spotkac w ogrodach.Zaczynam zazdroscic talentów co nie którym . :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Danielo! super prace. Gratuluję.
Załączniki
trzymamkciuki_661.gif
trzymamkciuki_661.gif (7.29 KiB) Przejrzano 2745 razy
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przyłączam się do poprzedników - zdecydowanie jestem za pozostawieniem ich w stanie naturalnym ;-)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Daniela masz wyjatkowy talent, świetne figurki.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziękuję za miłe słowa. Dla mnie teraz jest ważne jakie są trwałe, bo założenie jest takie by mieszkały w ogrodzie, poczekam i zobaczę.

Oczywiście nie miałabym pomysłu nawet jak je pomalować, kolor gliny bardzo mi się podoba. Mój mąż powiedział, że można by je wypalić i szkliwić, tylko ja nie mam gdzie. Poza tym użyty przeze mnie dodatek zaprawy cementowej wyklucza wypalanie w piecu garncarskim. Ale kto wie, może i do takiego przybytku kiedyś trafię...

Teraz myślę o wykonaniu jakiejś większej formy, skrzat ma tylko troszkę więcej niż 20 cm wysokości. Jutro znowu idę zbierać glinę. ;-)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

No to ja już czekam na owoc Twojego natchnienia :-D
Monia68

Post autor: Monia68 »

Dziewczyny, robicie niesamowite rzeczy :-D Mogę jedynie pozazdrościć talentów...
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Danielo gdzie Twoje nowe skrzaty?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kłopot ze samochodem dzisiaj i nie udało się pojechać :-/

Ale za to uratowaliśmy jeżyka, który wpadł do kanału w warsztacie. Musiało się to stać kilka dni temu, był wygłodniały i rzucił się w ataku rozpaczy na but Tadeusza. Ledwie się trzymał na nóżkach, nie wiedział biedny że warsztat nieczynny na czas urlopu...

Daliśmy skórkę chleba, trochę szynki i mleka, które pił z rozkoszą. Nabrał sił i chciał na wolność, Tadeusz go wypuścił, blisko nas przez ogrody dostanie się łatwo do lasu.
:-)

Zdjęć mu nie robiłam, bo był przerażony bez tego. Dość młody egzemplarz.
Na działeczkę jedziemy rano.
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Figurki świetne, a uratowanie jeżyka musiało być na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Kolejne pocztóweczki:
Obrazek

Obrazek

Chyba zaczynam się robić monotematyczna ;-) Następnym razem postaram się pokazać coś innego :oops:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
ODPOWIEDZ