Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Krysiu fiołki afrykańskie bardzo mi się podobają, to moja domowa miłość, a jak jest ich różnorodność, kolorów, kształtów kwiatów i liści :shock: Na działce też mam ich kilka rodzaji. Ćma to może oznaka, że już tylko cieplej, bo króciutkim ochłodzeniu.

Iguś miodunki chyba tak mają , że gdzieś znikają, na starej działce też mi zniknęła. Zobaczę jak tam z odrostami, to ci po przekwitnięciu wyślę.

Irku jest to wilczomlecz mirtowaty.

Goja jeszcze masa roboty przede mną tylko kasa blikuje. :(

Janinko dopisany :-)

Danuś, żeby te gnatki można było wymieniać na młodszy model :lol:

Marysiu Ty tez robisz ładne fotki a z czasem będą jeszcze ładniejsze.

Rano jakoś się zwlekłam z łóżka, ale najważniejsze truskawki zrobione , papu dostały , jeszcze muszę sprawdzić, czy mam dobrą włókninę jak nie to kupię i je przykryje na trochę. Żeby nie niedziela to bym poszła na działeczkę i w ramach rehabilitacji, kości bujnęła. Ale nie da rady, bo by mnie na języki wzięli :-/ :-P Ale poszlam choć na troche popatrzeć. I to efekt patrzenia.

Jest to czas na prymule, :)

ta jest z mojego zeszłorocznego siewu
Obrazek
Tych z jednej malutkiej kępki mam już mnóstwo
Obrazek
ten pierwiosnek jeszcze nie zakwitł a już sliczny
Obrazek
sasanki moje ulubienice, ale niestety po zeszłorocznym zalaniu została mi ta duża kępa 9 To i tak za dużo powiedziane , duża ;-) )i kilka malusich.
Obrazek
kwiat wilczomleczu mirtowatego
Obrazek
stokrotki ze ślimakiem, coraz bardziej te slimaki się uaktywniają
Obrazek
bergenia sercolistna niedługo zakwitnie.
Obrazek
hiacynt , te akurat marne , bo byly pod wodą i nawet ich nie szukałam bo myślałam, że zgniły ;-)
Obrazek
szafirki, oj będzie niebiesko
Obrazek
wielosił od nasionka wyhodowany
Obrazek
skalniak z nasadzeniami, ale jeszcze dołożę trochę cebulowych, a nad reszta pomyślę.
Obrazek

Dziewczyny i chłopaki proszę napiszcie , tak po chłopsku jak sadziłyście borówki, książki książkami ale doświadczenie najlepsze. Czy od razu czymś je podsypywałyście. :-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Ta puchata sasanka śliczna !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Mnie też część sasanek padło ale znalazłam kilka siewek i może będą rosły lepiej od starych . Lilu ja swoje borówki posadziłam w najbardziej wilgotnym miejscu na moim ogrodzie bo one potrzebują sporo wody . Polewam ich jak jest sucho co trzeci dzień po konewce z gnojówką z pokrzyw i krwawnika , .. Sadziłam je wpół metrowe dołki do których wsypałam wymieszaną ziemię z torfem i korą .. Wszystkie mam obsypane trociną bo ona trzyma wilgoć .. Na wiosnę dostają nawóz do borówek ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Krysia »

Świetny ten murek. Efekt już fajny, a gdy zarośnie będzie pięknie.
Kwiatuszki extra. :-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Lilu...skalniak już mi się podoba, a jak jeszcze wszystko się rozrośnie będzie :super: Mnie także kilka sasanek padło w tym biała, na której najbardziej mi zależało. Co prawda na jesień dokupiłam, ale znów kiedy to urośnie. :lol: . Ciekawe czy z moich pływających hiacyntów jakiś się pokaże. ;) . Na razie nic nie widzę, tylko nowo wsadzone. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Edyta1203 »

Ja w sprawie borówek ( mam nadzieję, że chodzi o amerykańskie). Moje sadziłam tak, że kopałam dół na ok.80 l wybierając ziemię. Potem wsypywałam kwaśny torf w który sadziłam krzaczek borówki. Na wierzch wysypałam korą. Co roku podsypuje je tylko nawozem do borówki i owoców mam nie do przejedzenia. Kolega podpowiedział mi żeby tak posadzić, bo jak swoje dał do normalnej ziemi wymieszanej tylko z korą to owoców ma bardzo mało i drobne. Jak mi zaowocują w tym roku to zamieszczę u siebie w wątku zdjęcia. A-ha jeszcze radzę posadzić tak, żeby słońce miały praktycznie cały dzień. To co napisałam mam sprawdzone. Najlepsza odmiana według mnie to blue crop. Duże słodko-kwaskowe owoce pycha. Życzę Ci powodzenia w uprawie tych jagód.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Borówki- jutro już je będę miała. wyczytałam tez aby dołki wyłożyć folią, ponakłuwać aby był odpływ wody. Co o tym myślicie :?:
Edytko w samym torfie , nie mieszałaś z ziemią. Blue cropa tez mam w zestawie.

Kolejne pytanko, zamówiłam hortensje bukietową, jak sadzić- kwaśny torf z ziemią wymieszany. :-/

-- Ostatnio dodano 25 mar 2014, o 22:55 --

Rano deszcz a popołudniu nawet znośna pogoda, nie było za ciepło ale dało się popracować. Ziemia wilgotna to roślinki dostały papu, podsypałam je nawozem uniwersalnym, i przy okazji poruszyłam ziemię
Obrazek
ten kawał zrobiłam, jeszcze przed chatka ale późno i fotki nie ma, a ponadto tam najdłużej była woda i soro roślin nie widzę.
Obrazek
sunia czeka już by chciała do domku a pani nie :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dzisiaj przyszła przesyłka z roślinami
Borówki amerykańskie: Pariot, Chandler, Blue crop, Nelson
Jagody kamczackie:Duet i Wojtek
hortensja bukietowa-HYDRANGEA PANICULATA TARDIVA
żurawina EARLY BLACK
porzeczka biała RIBES NIVEUM FOREVER
aronia VIKING
krzewuszka RED PRINCE
tawuła japońska LITTLE PRINCESS
Pudło było dość wielkie :orany:
Obrazek
A radości ręce mi się trzęsły i trochę nie ostre to zdjęcie
Obrazek
Jutro jadę z córcią po torf i sadzenie w sobotę. :-)


Na parapecie coraz bardziej się zieleni
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mmmm5 »

Lilu,dziewczyno ale Ty masz siły tyle roboty zrobione !!!!
Wpędzacie mnie w kompleksy nie nadążam.
Myslałam o jagodach ale w tym roku nie dam rady ciekawa jestem jak Ci się uda ta uprawa ,może w przyszłym roku jak Bozia da to i ja je zasadzę.
Miłego sadzenia życzę :-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Lilu kupi korę , aby trochę ją zmieszać z torfem i ziemią , lepiej wtedy zakwasza się ziemia a i wilgoć jest większa , Tak zrobiłam gdy przesadzałam jagodę kamczacką . W tamtym roku miałam dużo więcej jagód na tych z korą ale i mniej było podlewania bo ziemia dłużej była wilgotna ..
Też muszę dokupić białą porzeczkę . a moja żurawina w tamtym roku ładne już miała owoce ,
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Krysia »

Ale łupy bogate. No te kartoniki znaczy się. Będzie pięknie gdy wszystko zacznie już rosnąć. :-)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Liluś ja już mam doświadczenie z borówkami to ci napiszę co i jak.
Tak,więc : wykopać dół na głębokość 60 cm i szerokość podobną. Wsypać grubą warstwę torfu,trochę ziemi, wsadzić boróweczkę 10 cm głębiej niż była w doniczce zakupionej i przysypać ziemią,na wierzch gruba warstwa kory. Mocno podlewać szczególnie w pierwszym roku.Nie nawozić w pierwszym roku nasadzenia.Ja w pierwszym roku (w zależności oczywiście od pogody),ale jak nie padało to tak co 3 dni wlewałam każdej 6 litrów wody.
Jak tak zrobisz-sukces masz gwarantowany.
Ach ja też już nie mogę się doczekać swoich przesyłek,ale do pierwszej tej największej muszę jeszcze poczekać tydzień a potem od naszej Anitki na koniec kwietnia chyba.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Elizko dzięki :padam: za rady :-) jutro sadzenie. :hurra:

Krysiu ja w tym roku to podczas zamawiania dostałam jakiej pomroczności jasnej, i zaszalałam :lol:

Janinko tak zrobię . Dzięki :padam:

Marysiu do pracy na działce nie wiem skąd mi się biorą siły, może dlatego, ze to bardzo lubię robić, nawet ostatnio córcia mi proponowała założyć bloga :lol: bo określiła mnie -pasjonatka, a ja jej odpowiedziałam, że mam swoje forum i tu mi dobrze. :-) Marysiu jakie kompleksy , ile Ty masz pola a ile ja u mnie 5 arów, a u Ciebie dużo więcej. W tym roku zaszalałam z owockami, bo nie wiele było u mnie ich na działce a dzieciaki je bardzo lubią, zwłaszcza córunia. A może za jakiś czas doczekam się wnucząt to będzie jak znalazł, bo córcia od małego bardzo lubiła owocki, poziomeczki , truskawki w sezonie oj dużo tego jadła.
A to kolejna przesyłka przyszła wczoraj
brzoskwinia Harnaś
nektarynka Harco
liliowiec Arctic Snow- bialy
ciemiernik biały
z roślinami nie szalałam chodziło mnie głównie o drzewka, ale jak tu można sobie odmówić, silna wola poszła w zapomnienie haha :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na działce byłam bo prawie cały dzień sadz8iłam ziemniaki u znajomej
szafirki coraz większe
Obrazek
prymule szaleją
Obrazek
ziarnopłon, roślinka kwitnie wiosna a po przekwitnięciu ginie cała część naziemna i trzeba znowu czekać do następnego sezonu
Obrazek

Jutro do południa sadzenie ziemniaków a popołudniu na działkę i wielkie sadzenie.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

lilia0405 pisze:
Krysiu ja w tym roku to podczas zamawiania dostałam jakiej pomroczności jasnej, i zaszalałam :lol: .
Lilu , czyż ta pomroczność nie jest przyjemna. Dla mnie zawsze. :lol: Choć muszę przyznać że zaszalałaś z zakupami...tyle tego. ;) . Będzie co oglądać a także skonsumować. :D . Szkoda że nie wiedziałam że nie masz białego ciemiernika, chętnie bym podesłała. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Krysia »

Lilu, ja takiej pomroczności dostaję każdej wiosny. Bo te emocje i co wyrośnie. Tylko mąż się śmieje, że kiedyś ogłosi upadłość. Ale to tylko żarty, bo też lubi kwiatki ze mną kupować. Życzę miłego weekendu :-)
Krysia
ODPOWIEDZ