Ogród na obrzeżach Małopolski.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Pospacerowałam po Waszych ogrodach, ale brak czasu na pisanie. Przyjechałam tylko na chwilę na przepustkę z rehabilitacji. Będę więcej pisać jak wrócę (za jakiś miesiąc). Donica prawie skończona, będzie pełna dokumentacja.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Odbyłam zaległe dłuuuugie spacery po wszystkich ogrodach. Muszę jeszcze uporządkować zdjęcia i zrobię dokumentację tego co się u mnie wydarzyło jak byłam na rehabilitacji. Będąc na pierwszych zakupach po powrocie zaszalałam i kupiłam trochę cebul : krokusów, hiacyntów, czosnek kaukaski, cebulica syberyjska, śnieżnik, zawilec, szafirek armeński, kosaciec żyłkowy i szachownice żółtą i czerwoną. Wszystko już posadzone. Przyśpieszyły prace nad dwiema nowymi rabatami - efekty wiosną.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Lol@ »

Saba, aż mi :wstyd: ... Ja mam taki mały kawałeczek do zrobienia, a ty tak szalejesz. Posadziłaś kupione roślinki, a ja dopiero mam posadzić. Na efekty również czekam ;) Ale dwie rzeczy mnie różnią od innych... Ja nie mogę sobie odkroić kawałka trawniczka na powiększenie rabaty... A druga rzecz, która mnie różni - innym razem o tym, opowiem.
Gratuluje przyspieszenia w pracach. Bardzo się cieszę, że ogród wydobrzał, razem z Tobą ;).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Zenia »

Irenko... doczytałam, że masz zamiar posadzić na miejsce stałe powojnika tanguckiego. Bardzo mnie to zainteresowało. Także w tym roku go nabyłam i rośnie w ekspresowym tempie. Słyszałam, że jest dość ekspansywny. Zastanawiam się czy nie będzie potrzebny mu jakiś ogranicznik... jak ty go posadziłaś. ?
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Dziękuję za odwiedziny.
Ja go posadziłam przy altanie, jak okaże się mocno ekspansywny to tym lepiej. Osiągnę efekt o jaki mi chodziło czyli schowanie siedzących w altanie.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Uporałam się wreszcie z wszystkimi zdjęciami. Pokażę teraz co u mnie kwitło jak ja się leczyłam a zdjęcia wykonała moja córka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tyle jesienią niewiele się u mnie dzieje, ale może w przyszłym roku będzie się działo więcej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Agnes »

Piękne fotki Irenko, pod Twoją nieobecność na szczęście ogród miał się dobrze. Piękne iryski w ślicznych kolorkach, jakby lato wróciło :D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: lilia0405 »

Irenko domownicy ogrodem zajęli się na 6 z plusem, ale najważniejsze, że Ty wracasz do zdrowia najlepszego. Ogród piękny i kolorowy, same śliczności.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Agnieszko ja niestety nie mam irysów, te które kupiłam w ubiegłym roku i przemarzły. W tym niestety ich nie nabyłam. Na zdjęciach w różnych kolorach są mieczyki.
Lilu gdyby nie ich pomoc miałabym po ogrodzie, gdyby nie uschło to by zarosło. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zajmę się już sama.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Zenia »

Cieszę się Irenko, że domownicy chętni do pomocy w ogródku. Masz bardzo ładny ogródek i byłaby szkoda tych pięknych kwiatków. A masz ich sporo i takich różnorodnych. Spodobała mi się pięknie kwitnąca datura. :padam: . Przymierzam się do niej... w przyszłym roku koniecznie muszę ją zdobyć. Te jej piękne duże kwiaty.... :super:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Agnes »

Oczywiście Irenko miałam na myśli mieczyki, nie wiem dlaczego napisałam irysy :zawstydzony:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Dziękuje za odwiedziny i miłe słowa.
Zeniu w tym nawet się udało, że dość ładnie zakwitły. Zobaczymy czy uda mi się je przechować, bo mam z tym spory kłopot.
Agnieszko nic nie szkodzi każdemu się zdarza takie przejęzyczenie. Żółtą kanę wyślę Ci wiosną.
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Madziula Rzeszów »

Oj działo się, pięknie się działo. Mam pytanie co to za krzaczek na 12 zdjęciu taki czerwony albo różowy bo niedowidzę :lol:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Tam są dwie różowe rośliny. Jeśli chodzi o tę w pierwszym rzędzie to jest to fuksja drzewiasta, natomiast jeśli chodzi o tę w drugim to jest to pelargonia. To samo miejsce z trochę bliższej perspektywy, a co za ty idzie lepiej widoczne są kwiatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Lol@ »

Piękna ta jasnożółta Dalia :shock: Bardzo oryginalny kształt kwiatów... I dużo masz kolorów Liliowców, bardzo ładnie i zgrabnie poradzili sobie Twoi domownicy :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ