Pod dębami

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Magdo. Ale cudne, upragnione dla naszych oczu kolorki pokazałaś. Piękną wiosenkę sobie w domku urządziłaś...brawo. Masz choć trochę tego na co tak bardzo czekamy. Czy tą azalie będziesz mogła wsadzić do ogródka. :?:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Ja taką wiosnę miałam w tamtym roku ale to był pomysł syna, pojechał do OBI i nawiózł żonkili i krokusów. Ale już wszystko jest w ogrodzie, miniaturowe żonkile też, tylko czy przezimują i zakwitną :?:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piękna wiosna już do Ciebie zawitała.
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Rzeczywiście jakoś bardziej czuć tą wiosnę gdy patrzy się na te kolorki :-D
Zenia pisze: Czy tą azalie będziesz mogła wsadzić do ogródka. :?:
Właśnie nie wiem Zeniu jak z nią później postępować. Na ostatnim zdjęciu jest hortensja doniczkowa i też nie wiem co z nią później zrobić :-/ . Na razie zdobią wnętrza domu.. a potem się zobaczy :-D
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Magdo..to jest na pewno hortensja ogrodowa. Nie słyszałam aby były domowe. Co do azalii...to faktycznie są różne.. ta być może jest domowa. Trzymaj ją w chłodku, będzie ci dłużej kwitła. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Zenia pisze:Magdo..to jest na pewno hortensja ogrodowa.
Czyli mogę ją wysadzić do ogrodu. Kiedy najlepiej to zrobić?
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Magdo...podejrzewam, że masz najpopularniejszą hortensje ogrodową, która uprawiana jest jako roślina doniczkowa, jak i w gruncie. Posadź ją do ogródka gdy miną wiosenne przymrozki. Pamiętaj że lubi stanowisko półcieniste i glebę kwaśną. Na zimę koniecznie zabezpieczyć. Powodzenia. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Dziękuję Zeniu za odpowiedź. Mam już jedną Hortensję ogrodową (Red Baron). Ta odmiana ponoć lubi pełne słońce. Posadziłam ją w tym roku, w miejscu gdzie przez cały dzień jest w pełnym słońcu. Jestem ciekawa jak przetrwa zimę (okryłam ją agrowłókniną).
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Mado!
Jestem pierwszy raz w Twoim wątku i też zachwyciły mnie stare drzewa.Sporo już pracy wykonałaś, zauważyłam wrzosy które lubię i zaciekawiła mnie rabatka w cieniu bo sama się do takiej przymierzam.Będę śledzić Twoje poczynania. :-D Mimo zimowej pory piękna wiosna już do Ciebie zawitała. ;-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

mada pisze: Mam już jedną Hortensję ogrodową (Red Baron). Ta odmiana ponoć lubi pełne słońce. Posadziłam ją w tym roku, w miejscu gdzie przez cały dzień jest w pełnym słońcu.
Ja wiem tylko że mam ogrodową...odmiany swojej nie znam. Posadziłam w pełnym słońcu. Nie wygląda zbyt efektownie..w słoneczne dni liście są stale oklapłe. Będę przesadzać w inne miejsce. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Ha-linka pisze:Witaj Mado!
Jestem pierwszy raz w Twoim wątku
Bardzo miło mi jest Ciebie gościć Halinko.
Jestem bardzo ciekawa jak będą wyglądały moje wrzosy gdy zniknie z nich kilkudziesięcio centymetrowa pokrywa śniegu. A za cienistą rabatkę i cienisty skalniak muszę się natychmiast zabrać, bo jeszcze nie zaplanowałam nasadzeń. Nie mogę się doczekać wiosny, a tym czasem ona zastanie mnie nieprzygotowaną :-| . Wybieram się na targi ogrodnicze Gardenia. Może tam znajdę coś ciekawego :-D

Zeniu, co do tej mojej hortensji, którą mam w domu mam złe przeczucia. Chyba nie doczeka się przesadzenia do ogrodu. Jej kwiaty się nie rozwijają, a płatki tych które już były częściowo rozwinięte brązowieją na brzegach. Liście też marnieją. Spryskiwałam je wodą, może tego nie lubi, a może roślinka była przemarznięta. Miejsce zakupu to market :-? .
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj Mado może z tą hortensją nie będzie tak źle, najprawdopodobniej ją Przelałaś jak trzymasz w domu, poczekaj do wiosny.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgosia ma rację, staraj się ziemię utrzymać tylko lekko wilgotną. Teraz nie podlewaj aż ziemia nie przeschnie. A czy czasem nie podmarzła w drodze z marketu do domku ?. Nie przejmuj się, pomimo to wiosną powinna odbić. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Małgosiu, Zeniu dziękuję za rady. Roślinka raczej nie przemarzła w drodze do domu, chyba, że w drodze do marketu od dostawcy. Myślę, że rzeczywiście mogłam ją przelać, bo wziełam sobie do serca uwagę że ma mieć bardzo mokro i podlewałam co drugi dzień :-/ Zrobię jak radzicie ;-)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Magdo..zapomniałam ci powiedzieć. Dostałam wiosną malutką hortensje o dwukolorowych listkach. Niestety ona nie zimuje w gruncie. Trzymam ją w nieogrzewanym pokoju. Zrzuciła wszystkie listki. Mimo to liczę że po wsadzeniu do ziemi na wiosnę odbije. Tak że nie martw się. U mnie w sklepach są już cebulki kwiatowe..bardzo się cieszę, zaczną się pierwsze wiosenne zakupy. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ