W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Znajszła
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2009-07-11, 10:37

Post autor: Znajszła »

Kasiu, pewno wielu zapalonych ogrodników chętnie zachwyciłoby się różanymi zapachami rozchodzącymi się po Twoim ogrodzie i zobaczyło piękne róże. Pozdrawiam i czekam na następne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Ależ noc... Bez ulewy, grzmotów i wyjącego wiatru za oknem...
Słychać tylko żaby i psa sąsiadów. Ups, przepraszam, to jednak nasz pies ;-)
Mam nadzieję, że u Was wszystkich noc także jest spokojna (bez uajdającego psa oczywiście :lol: ).

LILu 51, Znajszła i Herbi - dziękuję za odwiedzinu ogrodu i dobre słowo :-D

Herbi - wielkie dzięki za podanie strony o szkodnikach róż. Faktycznie, strona jest bardzo ciekawa. Można się z niej wiele dowiedzieć o tych małych szkodnikach. A i zdjęcia bestyjek wielce mi się przydadzą jako materiał porównawczy ;-)

Tak na marginesie - pomijając jej szkodliwość, znamionówka tarniówka ma pięknie ubarwioną, włochatą gąsienicę ;-) Taki mały cud natury :-D

Co do moich gości na różach (widać ich trochę na poniższym zdjęciu), to są to te małe żuczki, które najczęściej przyciąga żółty lub biały kolor, czy to kwiatów, czy naszych ubrań. U mnie oblegają wszystkie róże. Szkód jakiś wyjątkowych nie czynią, ale mam wrażenie, że podgryzają, a może bardziej - podsysają, tkankę płatków kwiatowych. Wraz z żuczkami, na płatkach pojawiają się małe, ciemne plamki. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Spotkałeś się z czymś takim?

Twoja porada względem maków - bardzo celna i także przydatna :-> Dziękuję.

A oto pierwszy kwiat pnącej róży "Aloha":

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękna! fantastyczny kolor :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Znajszła
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2009-07-11, 10:37

Post autor: Znajszła »

Przypadła mi do gustu ta róża, ładny kolor. Jeśli uda mi się ją zdobyć to posadzę ją na mojej pergoli przy wejściu na działkę. Pozdrawiam Wioleta Z.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Kasik5 pisze: mam wrażenie, że podgryzają, a może bardziej - podsysają, tkankę płatków kwiatowych. Wraz z żuczkami, na płatkach pojawiają się małe, ciemne plamki. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Spotkałeś się z czymś takim?
Takie małe czarne żuczki pojawiają się także u mnie ale nigdy nie było takiego nasilenia abym zwrócił na to baczniejszą uwagę.
Ale teraz jak piszesz o tych plamkach to być może namierzyłem tego jednak szkodnika.
To pewnie Wciornastek różoweczek. Jego opis tutaj
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Hm, wciornastek różoweczek? Jak tylko przestanie padać deszcz, przyjrzę się dokładniej kwiatom róż. Może uda mi się wypatrzeć jakiegoś malego wciornastkowego drania. Opis wyglądu zaatakowanych płatków by się zgadzał :-/
Dziękuję Herbi za wsparcie przy identyfikacji szkodnika :->
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witam Odwiedzających :-D
Dziś upał tak niesamowity, że z ulgą schroniłam się w murach domu. Ech, przydałaby się kąpiel w jeziorze... ;-)

Zamieszczam trochę nowych zdjęć, z wczorajszego fotograficznego obchodu ogrodu:

Po pięciu latach, nareszcie zakwitła mi hortensja szorstkolistna 'Macrophylla' (nieszczęśliwie zawsze przemarzała):
Obrazek

Kwitnie sobie piękną czerwienia lobelia "Fan Scharlach":
Obrazek

Kosmos (hm, miał być podwojny, a nie jest) z gladiolami w tle:
Obrazek

Gladiole "After Shock" z dalią":
Obrazek

Fuksja z ostróżką (ładnie kolorystycznie razem wyglądają :-> ):
Obrazek

A tak wyrósł oddany mi pod opiekę clematis teściowej:
Obrazek
Niestety nie wiem cóż to za odmiana, ale z roku na rok rośnie bardzo bujnie. Może dlatego, że po sąsiedzku ma kran z wodą i częściej załapuje się na podlewanie ;-) .
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne pierwsze dwa kwiatki, bardzo ciekawe mają kwiatostany :-D. A clematis to wygląda mi na Jakmanii, mam takiego samego. Jak mój się też tak rozrośnie, to już nie mogę się doczekać :-D
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Piotrek - przyjrzałam się w internecie fotkom clematisa "Jackmani" i jest bardzo prawdopodobne, że mój to też ta odmiana. Dziękuję Ci za podpowiedź :-D
Ten w moim ogrodzie ma przeszło 7 lat. Życze Ci, aby Twój też tak się rozrósł, a nawet bardziej :->

A teraz znowu róże, które po akcji ratowniczej opryskami, powoli wracają do sił ;-) :

intensywnie pnąca się w górę "Aloha" - już ją znacie, ale podoba mi się to zdjęcie ;-) :
Obrazek

ponownie "Andre le Notre":
Obrazek

i pierwszy nieśmiały rozkwit "Red Leonardo da Vinci":
Obrazek

a na zakończenie trochę pachnącej zieleni - kwiatostany kopru :-D :-D :
Obrazek

Pozdrowionka!
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękna ta hortensja szorstkolistna i lobelia też urocza :-D ale Andre super!!!
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

"Andre le Notre" ma piękny delikatny kolor.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A w moim ogrodzie radośnie i upojnie pachnąco kwitnie groszek.
Właściwie to groszek mojej pięcioletniej córki, która swego czasu z poważną miną siała go przy swojej piaskownicy ;-) I zdarzało jej się nawet pamiętać o jego podlewaniu ;-) .
Ech, rośnie następne pokolenie miłośników ogrodów :-D :lol:

Obrazek

Obrazek

Przepiękne słodkie wonie rozsiewa także oleander.
W tym roku rośnie w innym miejscu i po wysypie kwiatów można stwierdzić, że chyba lepiej mu się tam podoba ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Czas temu jakiś, narzekałam że posiany kosmos o pełnych kwiatach okazal się pojedyńczy.
Jednak kolejne rozkwitające kwiaty pokazały, że się myliłam:

Kosmos Rose Bonbon
Obrazek

A tu kosmos z broszką ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A u stóp kosmosu rośnie sobie dziwaczek peruwiański. Czy ktoś wie, dlaczego ta roślinka tak się nazywa?

Obrazek

Jest i nasturcja - kolejny kwiatek córki ;-) :
Obrazek

Nagietki tradycyjnie same się rozsiały i rosną wszędzie niczym zielsko:
Obrazek

Ta roślinka tez się sama zasiała:
Obrazek
Czy to może jakaś odmiana turków??

Pozdrawiam serdecznie :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładnie wszystko kwitnie :-D A często tak jest, że samosiejki lepiej rosną niż siane celowo kwiatki tak i oleander mógł lepiej zakwitnąć. U mnie tak jest z petunią, samosiejki kwitną obficie. :-D Dziwaczek ma swoją nazwę stąd, że na jednym krzaczku mogą pojawić się dwa kolory kwiatów :mrgreen: A podobno potrafi jeszcze świecić :shock:
ODPOWIEDZ